Трябва да помогна на майка ми...

  • 3 823
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 666
Аз затова и написах "ако майката наистина желае да се спаси", т.е. институциите помагат в първите няколко месеца - да осигурят временен дом, адвокат, които да води дело за домашно насилие и родителски права, психологически консултации с майката и децата, подкрепа при търсене на работа и постоянна квартира. След това жената трябва да се бори, да, права сте. без борба не става.
Но според мен, колкото и да е трудно, е все някакъв вариант, различен от това просто да стоиш и да търпиш.

# 16
  • Мнения: 2 195
Как стои финансовият въпрос? Кой издържа семейството? Едва ли бащата има голям принос, щом пие от сутрин до вечер (или е така само в почивните му дни?). Каква е позицията на бабата и дядото? Роднини, при които да се изнесете?
Може би за един социален работник вариантът децата да бъдат настанени в друго семейство е ОК, но за самите деца едва ли перспективата да бъдат далеч от познатата и среда и майка изглежда привлекателно. Може би дори е по-плашещо и от всекидневните скандали.

# 17
  • Мнения: 973
Аз съм жертва на абсолютно съща ситуация - също с много неврози , които лекувам и сега .
Той няма да спре да пие и майка ти няма да го остави. Как да кажа - развива се стокхолмски синдром и много жени не могат да си представят живота по друг хубав начин.
Ако съжалявам за нещо е , че аз си тръгнах на 18 , а 12 години по-малката ми сестра остана сама в отровната атмосфера . Този грях ще ми тежи винаги , но вече ме издържах..
Ако има как бъдете заедно със сестра ти , но няма да те заблуждавам - преди 18 трудно ще се отделиш .
Е , аз си мечтаех за този ден, в който ще заспя спокойна , а не в напрежение от скандали и побоища.
Сигурна съм , че и вашия хубав ден ще дойде!! Успех мило момиче!

Общи условия

Активация на акаунт