Отговори
# 45
  • Мнения: 54 437
Да, от ЛЛ ми е изписан Флексид. Минаха ми болките, оправих се вече.

# 46
  • Мнения: 23
Аз имах болки в мускулите и сухожилията, само на раменете, но не знам дали е от Левокса, може и самия вирус да е причина. Аз пих Флексид.
Флексидът от лекар ли беше изписан? Майка ми след лечение на пневмония преди седмица с Таваник получи болки в раменното сухожилие и се чудя как би могла да облекчи състоянието, докато дойде датата за преглед.
Бих препоръчала магнезий(800-1000мг На ден), както е написала Джулая, магнезий крем локално и/или бани на краката с магнезиев сулфат ( понякога този за пиене може да доведе до рязстройство).
Искам да добавя, че пиенето на нестероидни противовъзпалителни или инжекция кортикостероид могат не само да не помогнат а да влошат болката многократно! ( това показва горчивият опит на повечето изпитали странични ефекти). Това не е спортна травма и препоръчвам на майка Ви да покаже на лекаря, при който ще ходи какво казват от европейската агенция по лекарствата.
Също така засегнатата част е добре да бъде в покой/ дс не бъде натоварвана докато има болка. Времето също може да помогне. Успех!

# 47
  • Мнения: 125
От три години съм с шум в ушите и едно бучене на главата. Години наред пих ципрофлоксацин, предписван ми за цистит, а после съм пила Флексид, Таваник, Левофлоксацин ...ужас. Декември 2015 съм пила Левофлоксацин, две седмици по-късно ми се появи шума. Някъде там се появи и синдрома на раздразненото дебело черво, после няколко паник атаки. Незнам дали има общо с тези антибиотици , но това би било ужасно, вместо да ни помагат, да ни убиват.

# 48
  • Мнения: 2
Здравейте. Споделям и моя опит в този форум, за да бъда полезна на хората, ако някога им се наложи да вземат Левофлоксацин, Ципрофлоксацин, Таваник, Авелокс и други подобни, които са от клас флуорохинолони. Изминали са година и 8 месеца откакто се лекувах с "чудното" лекарство Таваник. Лекарят ми изписа Таваник, като каза, че е много хубав антибиотик (каквото и да означава това). Лекарят, разбира се, не знаеше, че въпросният клас антибиотици вече са в т.нар. Black Box на Федералната агенция по лекарствата и храните в САЩ. Това означава, че са с нещо като последна мярка преди да бъдат забранени  напълно за употреба. Тоест, това са антибиотици, които не бива да се използват като лекарство first line, на първа линия. Тези антибиотици се изписват, когато няма друга алтернатива, когато човекът е алергичен към всички останали антибиотици (за които микробиологията дава чувствителост) или когато е лекуван без успех с други антибиотици преди това и ситуацията е животозастрашаваща. Европейската агенция по лекарствата също обяви своята "забрана" и в съобщението си апелира ДА НЕ СЕ ИЗПОЛЗВАТ тези антибиотици, ако има друга възможност. За съжаление борбата с фармацевтичните компании не е лесна.
Оказва се, че флуорохинолоните, както пишат и въпросните агенции по лекарствата, засягат много и различни системи в човешкия организъм, като дават тежки странични ефекти месеци и дори години след приема на лекарството. Когато аз взех Таваник, получих спонтанно кървене по краката, което продължава и досега, както и болки в сухожилията, ставите и други подобни симптоми. Получих и непоносимост към редица храни, както и циклично влошаване на общото състояние на организма. На Запад експертите наричат състоянието, в което изпадат пациентите, приели хинолони, Флуорохинолонова инвалидност в резултат на токсичността им. За съжаление лекарите не са наясно все още нито какви точно реакции протичат в организма, нито как да се лекуват страничните ефекти от тези антибиотици. И практически това състояние не се лекува. Страданието на хората е голямо. Лекарите, към които се обърнах в България, включително токсиколози, ревматолози, ангиолози и какви ли не още, напълно отхвърлят вероятността състоянието ми да е в резултат на антибиотика, не проявяват разбиране и не са запознати с вредите от тези лекарства, нито с апелите и решенията на американската и европейската агенции по лекарствата. Това, разбира се, е ужасяващо и създава още и още жертви, тъй като ефектите се проявяват закъсняващо във времето. Винаги обръщайте внимание на това какъв антибиотик ви изписва лекарят. Експертите свързват тези антибиотици още с т.нар. дисекация на аортата (разкъсване на аортата и моментална смърт), с тендинити, васкулити, лупус, продължително обездвижване, периферна невропатия, иналидизиране дори и прочее. Разбира се, тези неща не се случват на всеки, но процентът на хората, при които се случват, е недопустимо висок. Затова са и забраните.

Последна редакция: вт, 12 фев 2019, 18:26 от markus

# 49
  • Мнения: 1 980
Има ли някакво кръвно изследване в България, с което може да се докаже такова токсично натрупване в организма? През годините съм изпила тонове антибиотици от тази група и дори наскоро ми изписаха пак такъв заради бактерии във влагалището, но така и не го взех.
На авторката пожелавам да намерят начин да я излекуват.

# 50
  • Мнения: 1 980
Благодаря за отговора, Stray. Имам си една хронична и необяснима за лекарите болка от десет години. Търся причината, макар че е малко вероятно да е от АБ, но все пак се замислих.
Шапка ти свалям, че въпреки проблемите си, помагаш и на други хора, като им отговаряш. При теб има ли някаква промяна? Освен в Унгария, опитвала ли си в някоя друга държава да се лекуваш, или поне да получиш мнение от специалист?

# 51
  • Мнения: 1 876
Боже, аз сериозно се стряскам от написаното. Имах остър ларингит. Слеф това ме мина вируса, а сега след рентгенова снимка личната ми каза,че съм пред вирусна пневмония. Изписа ми Таваник и Пробиотик плюс сироп след като вече пих януари месец амоксиклав изопринозин ефестад и сиропи. Не искам пак да се тъпча с всичко това още повече след като прочетох тук за страничните ефекти. Не знам какво да правя

# 52
  • Мнения: 19 300
Обсъди с нея дали няма подходящ аб от друга група или иди на пулмолог.

# 53
  • Мнения: 1 876
Обсъди с нея дали няма подходящ аб от друга група или иди на пулмолог.

Записах се при Генов в Марешки за утре и ще видим.

# 54
  • Мнения: 23
Боже, аз сериозно се стряскам от написаното. Имах остър ларингит. Слеф това ме мина вируса, а сега след рентгенова снимка личната ми каза,че съм пред вирусна пневмония. Изписа ми Таваник и Пробиотик плюс сироп след като вече пих януари месец амоксиклав изопринозин ефестад и сиропи. Не искам пак да се тъпча с всичко това още повече след като прочетох тук за страничните ефекти. Не знам какво да правя
Отговорността за здравено ни е на първо място наша и за съжаление и евентуалните последствия от лечението са за наша сметка. Пневмонията не е за подценяване, но все пак е хубаво да се направи антибиограма преди изписването на какъвто и да е антибиотик, особено пък този от тежката артилерия. Мога само да препоръчам , ако решите да го пиете и получите нераположение или някакви симптоми, веднага да го спрете.
Сещам се и за компрес с извара по рецепта на Др Ат. Михайлов- в книгата си описва как  е се е излекувал от тежка пневмония само с този компрес. Може да опитате и дори да го съчетаете с предписаното Ви лечение, поне няма да навреди. От личен опит- компресът ме е отървавал от гнойна ангина, а на племенника ми излекува упорита кашлица(2 седмици) само за една нощ!
Цитирам коментар от фрамар.бг :

178.
                       
                           
                                Елинка
                                на 15 February 2019 в 11:06
                           
                            Приемах Левокса по повод цистит. Страничните ефекти бяха: силно разстройство, кандида и силни болки в ставите и мускулите, който не отшумяват. Препоръчвам на всеки, на когото го изписват да се опита да го замени с друг препарат. Страничните ефекти описани в листовката са плашещи. Агенцията по лекарствата трябва да го забрани!

Въпреки всички забрани и препоръки, продължават да го изписват за неусложнени инфекции, а все пак пред пневмония не е точно пневмония.

# 55
  • Мнения: 166
"Антибиотикът левокса с активна съставка левофлоксацин съсипа живота ми "

Това е така защото не си ползвала Таваник. Той е най-пречистен  и няма странични ефекти. Пил съм го 2 пъти по 30 дни и нямах особени проблеми,
Така,че съветвам всички ако ще е левофлоксацин само ТАВАНИК !!!

# 56
  • Мнения: 23
"Антибиотикът левокса с активна съставка левофлоксацин съсипа живота ми "

Това е така защото не си ползвала Таваник. Той е най-пречистен  и няма странични ефекти. Пил съм го 2 пъти по 30 дни и нямах особени проблеми,
Така,че съветвам всички ако ще е левофлоксацин само ТАВАНИК !!!

Намирам твърдението Ви за некомпетентно и абсурдно. Разликата между Таваник, Левокса, Левофлоксацин,
Фкексид и т.н. е единствено в търговското наименование и фирмата производител. Активната съставка е една и съща-Левофлоксацин. Оттам и разликата в цената.
Всъщност се радвам, че нямате странични ефекти и не пожелавам на никого да изпита това, което се е случило на мен.
Всяко едно лекарство има възможни странични ефекти. Не си позволявам да казвам на никого да взима или да не взима каквото и да е- това е единствено наша отговорност и решение.
Споделила съм какво се е случило  на мен и на други хора, а всеки сам преценява за себе си, информация има много.
Разбира се всеки има право на мнение, но това че не Ви се е случило на Вас, не означава, че не може да се случи. В листовката на Таваник има също толкова  странични ефекти, колкото и в другите.
А всеки, който твърди, че Таваник е по-пречистен лъже или има други интереси.

Последна редакция: ср, 20 фев 2019, 17:10 от Stary

# 57
  • Мнения: 166
"Антибиотикът левокса с активна съставка левофлоксацин съсипа живота ми "

Това е така защото не си ползвала Таваник. Той е най-пречистен  и няма странични ефекти. Пил съм го 2 пъти по 30 дни и нямах особени проблеми,
Така,че съветвам всички ако ще е левофлоксацин само ТАВАНИК !!!

Намирам твърдението Ви за некомпетентно и абсурдно. Разликата между Таваник, Левокса, Левофлоксацин,
Фкексид и т.н. е единствено в търговското наименование и фирмата производител. Активната съставка е една и съща-Левофлоксацин. Оттам и разликата в цената.
Всъщност се радвам, че нямате странични ефекти и не пожелавам на никого да изпита това, което се е случило на мен.
Всяко едно лекарство има възможни странични ефекти. Не си позволявам да казвам на никого да взима или да не взима каквото и да е- това е единствено наша отговорност и решение.
Споделила съм какво се е случило  на мен и на други хора, а всеки сам преценява за себе си, информация има много.
Разбира се всеки има право на мнение, но това че не Ви се е случило на Вас, не означава, че не може да се случи. В листовката на Таваник има също толкова  странични ефекти, колкото и в другите.
А всеки, който твърди, че Таваник е по-пречистен лъже или има други интереси.


Намирай го за каквото си поискаш. Имам хроничен простатит и се налага дълго приемане на антибиотици.
Аз включително и много мъже които в последствие се запознах ми казаха че са приемали точно този продукт които ти твърдиш,че си приемала.
А последния случай който ми казаха за същото лекарство е отпреди 2 седмици , със страхотна диария около месец и т.н и т.н

И не ми обяснявай кое намираш за компететно и кое не защото пия антибиотици вече 9 години от всякакъв вид и имам малко друга представа.

Знам,че е една и съща съставка и пак ти казвам,че има разлика

# 58
  • Мнения: 23
Благодаря за отговора, Stray. Имам си една хронична и необяснима за лекарите болка от десет години. Търся причината, макар че е малко вероятно да е от АБ, но все пак се замислих.
Шапка ти свалям, че въпреки проблемите си, помагаш и на други хора, като им отговаряш. При теб има ли някаква промяна? Освен в Унгария, опитвала ли си в някоя друга държава да се лекуваш, или поне да получиш мнение от специалист?
Благодаря! За 3 години има малка промяна, някои неща се подобриха, други станаха по-зле, но съм много далеч от здрав и пълноценен човек, какъвто бях преди това. Няма да влизам в подробности, защото няма да ме разбереш ( само човек в моето състояние може да го направи) и аз наистина разбирам това, че съм неразбрана! Всичко това е невероятно и недопустимо, но за съжаление се случва и някои хора ще го разберат по трудния начин.
Не съм ходила на други места, защото нямам вече финансовата възможност и за съжаление не съм в състояние да работя както преди, човек като е здрав, пари се изкарват,а здраве като няма- няма нищо. А и има малцина лекари в световен мащаб, които знаят и вярват за проблема, но не знаят как да помогнат, опитват се все пак.. На изслушването на европейската агенция по лекарствата имаше лекарка, която е потърпевша и вече не може да работи и нейните колеги( лекари) не са й повярвали, какво повече да кажа Simple Smile  Има статии и изследвания, които доказват, че тези АБ увреждат колагена( 25% от белтъка в тялото ни е колаген и той  в навсякъде в тялото ни) и  митохондрииите и тяхното ДНК, които са във всяка една наша клетка и основен източник на енергия, затова и засегнатите са с толкова много симпоти най-вероятно.
За твоята болка не знам къде и каква е, но ще ти кажа, че преди това дс ми се случи съм изпитвала дискомфорт няколко пъти в гърба( дори не е било болка) заради неправилна стойка от дете  и работата ми в офис в за 10 години и сега тази част от тялото ми е най-засегната! Всичко останало ме боли, но това ако е било мое слабо място е засегнато най-много.

# 59
  • до морето
  • Мнения: 2 284
       Аз имам паническо разтройство от 6-7 години. Бях стигнала до там да не излизам от къщи, с шум в учите съм.
Преди 3 години направих микоплазмена пневмония, но докато се установи какъв е типът й пих един антибиотик, после бях на инжекции. Влязох в болница там пиех един, мисля антибиотик , а друг ми вливаха венозно на 6 часа. Никакво подобрение. След кръвни изследвания, резултатите за които излизат след седмица се разбра, че е микоплазма. Спряха се всички други антибиотици и преминах на Левокса . Оправих се за 3 дена.
   По никакъв начин не съм усетила странични реакции, нито е повлиял на паническите ми атаки или шума в ушите. Бях се отчаяла, защото лечението до момента бе отнело месец ,без резултат.
    Оттогава съм го пила много пъти, защото от друго не се повлиявам и съм благодарна, че го има. По горе срещнах мнение, че антибиотикът е предизвикал кандидоза. Малко ме озадачава, защото аз точно гъбична пневмония излекувах с него.
   Не подлагам на съмнение написаното от другите, но и не бива да се слага кръст.

Общи условия

Активация на акаунт