Отговори
# 735
  • Мнения: 19 485
То скоро май и няма да имаме избор какъв антибиотик да пием, а такъв, какъвто покаже антибиограмата, че работи за дадена инфекция.

# 736
  • Мнения: 6 104
Когато бях болна от ковид първия път моя ЛЛ не искаше да ми изписва левокса, но след 16-17 дни на 2 други  антибиотика и вече започнат кортикостероид без никакво подобрение каза, че съжалява, но щом няма да вляза в болница няма избор и ми изписа левокса за 10 дни, като първите 3-4 дни го взимах заедно с втория антибиотик. Едва след левокса започнах да се подобрявам. Имам съмнения, че някои проблеми, които останаха след ковид може да са всъщност от левокса, но предвид това колко зле бях (мислех че може и да не оцелея, после разбрах, че и ММ е мислел така) приех левокса като неизбежна необходимост. Явно моя ЛЛ също има резерви към него и до последно търсеше друг вариант, ама явно и знае, че е мощен като лекарство и като няма накъде повече го изписва. После като споделих, че се съмнявам че част от проблемите са от левокса не потвърди, но и не възрази. По скоро с езика на тялото се съгласи, но ситуацията беше такава, че приех лечението с ясното съзнание за негативите и не мога да се сърдя или ядосвам за това.

# 737
  • до морето
  • Мнения: 2 284
Масово хора, прекарали Ковид влачат последствия-при някои леки , при други тежки ,независимо с какъв антибиотик са лекувани.

# 738
  • Мнения: 85
То скоро май и няма да имаме избор какъв антибиотик да пием, а такъв, какъвто покаже антибиограмата, че работи за дадена инфекция.


Ако са повече от два - този чийто дистрибутор е минал последно през кабинета на ЛЛ - възражения от типа “не ми понася” се игнорират обикновено.

# 739
  • Мнения: 19 485
То скоро май и няма да имаме избор какъв антибиотик да пием, а такъв, какъвто покаже антибиограмата, че работи за дадена инфекция.


Ако са повече от два - този чийто дистрибутор е минал последно през кабинета на ЛЛ - възражения от типа “не ми понася” се игнорират обикновено.
И това го има. Но първо защо се позволява тази практика медицински представители да бродят по кабинетите и да оставят подаръци (и не говоря за мостри на лекарства). И второ, ако лекарят не е читав и без тази натиск ще лекува не както трябва. Моят например е за смяна по ред причини, обаче масово ЛЛ в София или не приемат нови пациенти, или работят до 16 ч. следобяд, а аз до 17,30 съм на работа без възможност да остъствам.

# 740
  • Мнения: 9 876
Кога ще въвеждат това изискване за АБ? Знаете ли

# 741
  • Мнения: 85
Кога ще въвеждат това изискване за АБ? Знаете ли

Няма изискване , идеята е че заради АБ резистентност на много хора които често им се е налагало да пият различни АБ през годините възможните АБ които да лекуват поредната инфекция рязко са намалели и може да се окаже проблем при следваща инфекция - да е късмет ако в антибиограмата има нещо което да трепе бактериите. Поне аз така го разбрах, а иначе за ЛЛ и дистрибуторите - не ми се говори. Говорим си с ЛЛ че пия от години (средно по веднъж на 2-3 години) при определена инф. хинолони и нищо друго и в антибиограмата се вижда чувствителност към тях и пак вади неква гадост Монурал или нещо подобно, листовките за нея бяха на бюрото и - изписва я като опашка, или докато чакаш антибиограма абе просто ей така. Левоксата също не ми стана ясно как я избра, обясних че ципрофлоксацина ми действа  и е сравнително ок като ефекти,  не Левокса Sad трябва , в момента дори и да имаш антибиограма ЛЛ е този който пуска рецептата и той си решава.

# 742
  • Мнения: 1 423
Здравейте. За първи път ми изписват антибиотик и тъй като съм в болница възраженията ми бяха игнорирани и ми го вливат венозно. Нямам инфекция,  причина аз не виждам за тази гадост да влиза в организма ми, но уви...  Изписан ми е амоксиклав. Имам бебе на 3м, което се надявам като се прибера да успея да продължа да кърмя тъй като ми казаха,че е съвместим  с кърменето (от консултант по кърмене знам, и е проверено в е лактанция), но все пак искам да знам колко време горе долу ще действа тази гадост? И майки, които са кърмили и са го пили - ако може и те да се включат. Най-много ме интересува колко време отнема да се изчисти това нещо от организма и евентуално един силен детокс (3 дни) дали би могъл да намали значително ефекта и да спомогне за по-бързо изчистване?

Направо съм се хванала за главата от това безсмислено тъпчене, което ми правят в момента. Моля, знам, че не е точно по темата, но ако някой може да помогне с опит с изчистването и да даде съвет... Изключително много ще съм благодарна.

Пия и пробиотик омнибиотик панда, и го пия в двойна доза от страх, че ще отиде стомашния тракт.

# 743
  • Мнения: 19 485
Аз да похваля моя ЛЛ - отидох при него с хрема и кашлица, той ме прегледа, но ме прати на тест в лаборатория за изследване антигенно на три инфекции и в зависимост от резултата препоръча лечение. Изписа ми електронно антибиотик, който ми каза да вземам, ако излезе еди какво си положително. Изследванията излязоха, негативни са и май ще отърва антибиотика. В минали години направо ти пъхат рецептата с антибиотика в ръцете и оправяй се.

# 744
  • Мнения: 975
излишно е да пиеш и добавки. Добавките не работят и не лекуват нищо в 95% от случаите
Ще си позволя да изкажа лично мнение относно "добавките", въз основа на дългогодишен личен опит, с което разбира се не ангажирам никого, но за мен лично добавките наистина са просто една панацея с чист плацебо ефект, ако въобще имна някакъв. Хващала съм се като удавник за сламка през годините, купувала съм, и съм пила какви ли не се сетите "добавки", купища пари хвърлени на вятъра без никаква полза, дори и сега като някаква мазохистка се тъпча с някакви билкови прахчета за 100 лева, които действат подобно на витамин Ц върху умрял кон. Но така сме устроени ние хората, нуждаем се от божества и кумири, вярата и надеждата ни крепят Laughing . Вярвам в тежката артилерия ( химията), вярвам в антибиотиците, в биотехнолигиите, вярвам в леркарствата резултат на сериозна лаболаторно- клинична изследователска дейност, достатъчно добре проучени, с доказана с консенсус ефикасност. Нещото което напоследък наистина адски много ме радва, е починът с антибитиците. С две ръце подкрепям идеята за ограничаване безразборния прием и продажба, тъй като аз съм човек който е пряка жертва на ужасните му последствия. За съжаление обаче мога да кажа че ЛЛ все така охотно и несонователно продължават да изписват АБ, без абсолютно никакви предварителни лаболаторни изследвания доказващи нуждата ( и ефективноста).

# 745
  • София
  • Мнения: 543
Абсолютно споделям горното мнение. Що пари за добавки дадох след този антибиотик, не е истина. Разбира се, без грам ефект. За мен и това с детокса си е чист рекламен трик.

# 746
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Нищо не се е променило с изписването на АБ. Лекарите си ги изписват както и преди - "на килограм", без изследвания (сама заведох детето си на носен и гърлен секрет и антибиограмата показа, че е резистентен към изписания АБ, добре че не го бях купила), само че електронно, което пък е много зле за пациента, защото не можеш да замениш скъпия АБ със същия, но по-евтин и с друго търговско наименование ....

# 747
  • Мнения: 4 064
Абсолютно! Нямат връзка с главния мозък. Какво общо има вида на рецептите с това какво и как предписват лекарите? Единственото, което може да се предотдврати е самолечение и купуване на АБ с чужди рецепти.

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Мъжът ми си съсипа здравето с антибиотик Левокса! Нашата лична лекарка беше болна и той отиде да го прегледа нейната заместничка (пенсионирана лекарка, която вече не работи, само я викат да замества). За една банална кашлица изписала антибиотика. Мъжът ми го купил, но като прочел листовката и предупреждението как разхлабва тъканите и прави податлив на травми дори месеци след приема, не бързаш да го пие, а отишъл да попита. Отговор: нищо няма, пий го. Даже не го изпи целия. Скъсан минискус, разтегнати връзки и възпалено сухожилие - без да му се е случила травма, без да е паднал, без да се е удрял, не е спортувал, нищо. Само минимални ежедневни дейности. Сега с рамото проблем. Хора, не го пийте, може нищо да не ви стане, но може и да си изпатите, както е споделила и авторката на тази тема.

# 749
  • Мнения: 975
Мъжът ми си съсипа здравето с антибиотик Левокса! Нашата лична лекарка беше болна и той отиде да го прегледа нейната заместничка (пенсионирана лекарка, която вече не работи, само я викат да замества). За една банална кашлица изписала антибиотика. Мъжът ми го купил, но като прочел листовката и предупреждението как разхлабва тъканите и прави податлив на травми дори месеци след приема, не бързаш да го пие, а отишъл да попита. Отговор: нищо няма, пий го. Даже не го изпи целия. Скъсан минискус, разтегнати връзки и възпалено сухожилие - без да му се е случила травма, без да е паднал, без да се е удрял, не е спортувал, нищо. Само минимални ежедневни дейности. Сега с рамото проблем. Хора, не го пийте, може нищо да не ви стане, но може и да си изпатите, както е споделила и авторката на тази тема.
Левоксата наистина води до възпаление на сухожилията, да...много неприятно е. За да скъса менискус и разтегне връзки ще трябва малко и сам да си е помогнал - да е стъпил на криво, леко да е усукал крака а  и да е на най малко на 50 години. Тук  допълнителна роля играе и фактора - "дошло си му е времето"за съжаление 😥 . С годините стави , сухожилия, кръстни връзки, менискуси и всичко що се сетите губи еластичност, амортизира се и накрая дава фира. Ужасно неприятно е това което му се е случило, на здрава глава кела си е сложил с тоя антибиотик. То като се обърне каруцата пътища много, но бих го посъветвала ако е възможно да не си оперира менискуса. Подчертавам АКО Е ВЪЗМОЖНО ! Зависи от много неща, но препоръчително е да не го оперира ако не го боли и не ограничава движенията му

Общи условия

Активация на акаунт