Астма

  • 18 266
  • 100
  •   1
Отговори
# 75
Здравей, bluevelvet! Ние си го получаваме безплатно, защото сме диспансеризирани при алерголожка, тя ни дава протокол на всеки три месеца /това са профилактичните прегледи при нея/, след това самия сингулер го изписва личната всеки месец в рецептурната книжка.
Пепи, личната е длъжна да го изписва на всеки 28 дни, защото хапчетата в една опаковка са толкова. Според мен едва ли се прави на ударена  fight    , просто не е разбрала Mr. Green.  Успех на всички мами и малките им дечица!  Heart Eyes

# 76
Момичета, някой може ли да ми каже, д-р Куфарджиева дали е алерголог или пулмолог?

# 77
  • Мнения: 6 362
Александровска болница - Клиника по педиатрия
В консултативните кабинети на клиниката се осъществяват консултативни прегледи на деца от 0 до 18 години със заболявания на дихателната система, насочени за консултация от личните лекари със съответните документи. Седем лекари от клиниката имат договор със НЗОК за консултативни прегледи –специалист-педиатър.

    - Доц. П. Пререновска д.м.
    - Д-р С. Филчев д.м
    - Д-р А. Куфарджиева
    - Д-р Л. Райчева
    - Д-р Т. Чолчева
    - Д-р В. Исаев


Доколкото знам, д-р Куфарджиева е педиатър-пулмолог.

# 78
  • Мнения: 1 434
Ние сме  при  др  Филчев  много сме доволни  bouquet

# 79
  • софия
  • Мнения: 432
мами,нищо ли не знаете за д-р Абаджиева от втора градска
дъщеря ми като беше на 2 месеца лежах ме там с бронхиолит. тогава се срещнах с нея. с много добри впечатления съм, и като човек и като професионалист.

# 80
  • Мнения: 5 468
Привет!
Дъщеря ми пие вече втори месец Сингюлер. И Куфарджиева каза, че го препоръчва поне 1 година да го пие, за да й отшумят проблемите със спазми и т.н. (дано действително отшумят, за това и най-стриктно спазвам заръките й). Сега педиатърката ни даде рецепта за втората опаковка, взехме я и вече е изпила 4 хапчета, обаче... след 1 седмица заминаваме на море. Там ще стигнат за 10 дена хапчетата и после, какво? Мога ли там да ида в някоя поликлиника с рецептурната й книжка и здравната й книжка, и да ни изпишат хапчетата, които й се полагат? Или няма да стане? Сигурно... И защо, в крайна сметка, щом като този Сингюлер се пие минимум 6 месеца, не го направят в по-големи опаковки? Какви са тези 28 хапчета в пакетче... леле... голямо разкарване пада по поликлиники и аптеки всеки месец. Да го направят по 50 хапчета вътре и да ти е мирна главата. Дали не бихме могли да пишем един имейл на тези производители, да ги подсетим, че по-голяма опаковка, би била по-удобна за майки и деца. Хъ?

Всъщност, проблемът ми е, че хапчетата на Гери ще й свършат на морето... Ако не мога да ги взема оттам, ще ги прекъсна поне за 10 дена. Което надявам се, да не е проблем за лечението. Надявам се морето, йодните пари и плажа да конпенсират Сингюлера? Или ще стане така, че щом имам Здравната й книжка, ще ми изпишат хапчетата?... знам ли... моля, ако някой знае....

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 01:30 от Ню

# 81
  • Мнения: 1 434
Здравей Ню препоръчвам ти  да не го сираш   сунгулера ако трябва  го купи... иначе се губи смисьла  bouquet

# 82
  • Мнения: 263
Ню,
аз мога да ти изпратя 10тина прахчета Сингюлер, защото ние приемаме по половин доза. Не са хапченца, но пак са по 4 мг. Ако те устройва - пиши ми!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 262
Брей Ню ти хубаво го пишеш това и аз да си сметна за нас... А не го спирай в никой случай, той трябва да си действа непрестанно, натрупва ли се или не представа нямам, но не го спирай........

# 84
  • Мнения: 5 468
Здравей Ню препоръчвам ти  да не го сираш   сунгулера ако трябва  го купи... иначе се губи смисьла  bouquet
За 10 дена ще се загуби ли смисъла, като ще го пие цяла година? newsm78 Не искам да давам 100 лв. за хапчетата Blush..., пък и ги нямам де.

Ню,
аз мога да ти изпратя 10тина прахчета Сингюлер, защото ние приемаме по половин доза. Не са хапченца, но пак са по 4 мг. Ако те устройва - пиши ми!
Ами не знам, дали ме устройва, защото не съм специалист по тези неща. Тя е на хапчета, не знам изобщо за такива прахчета. Малко ще ме е шубе да й давам, честно казано...
Брей Ню ти хубаво го пишеш това и аз да си сметна за нас...
Пресмятай, пресмятай Flutter... и дано в скоро време не ни се налага да мислим за такива работи, като тръгваме на някъде Peace.

# 85
  • Мнения: 263
Ню,
прахчетата се изписват на по-малки деца просто: от една до две годинки. Единствената опасност е, ако приемате по-голямо коли4ество и прах4етата да се окажат недостатъчни. Но като гледам детенцето е на 3 годинки и нещо, а първите хапченца са по 4 мг до 5 годинки. Но ако искаш питай си педиатърката и после кажи!
А за спирането: на мен ми се е случвало да спра на моя мъник за около седмица сингюлера и да започнат спазмите, така че по-добре не спирай!

# 86
  • Мнения: 5 468
Didry, marychery ми каза, че имала останали излишни хапчета, които може да ми даде. Само че излезе и не можахме да се разберем, кога, как и при какви условия:). Надявам се, ч е ще ми даде 10 хапчета и ще си оправя проблема Peace.
А за спазмите - не думай... Гери половин година кара без такива хапчета, спрях й ги още на втория месец прием и направи 1-2 спазма, но леки..., ако може да се каже, че това е леко. А на морето изобщо не ми трябват такива проблеми. Отивам там да я калим, да диша хубав въздух и ей такива... никой не мисли за болести, спазми, кашлица, повръщане от нея... и такива работи.
Весела ваканция на всички! И да се калят децата ни хубаво за есента, да са здрави като камъчета Mr. Green Peace.

# 87
  • Мнения: 263
Ами дали ще има спазми след спиране на сингюлера зависи предимно до колкото зная от моментното състояние (а и като цяло) на детето. Пламен явно не беше готов за спиране тогава, а сега ще ходим при алерголог и мисля да си попитам пак...
Пожелавам ви много хубаво изкарване на морето и никакви проблеми!

# 88
  • Мнения: 5 531
Ню, писах ти и на лични, може да се видиме утре сутрин.

# 89
  • Мнения: 5 468
Искам да благодаря пред всички на marychery, която днес ми подари цяла опаковка Сингулар и ми отпусна сърцето за почивката ни. Няма да прекъсвам за 10 дена хапчетата на детето ми, както мислех и се надявам, всичко да бъде наред.

Благодаря ти много, marychery Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт