Астма

  • 18 255
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 531
 newsm10 приятна почивка Ню, да изкарате едно хубаво и безпроблемно море.
Нас ще ни огрее най рано август и то за малко, че нямам отпуска.

# 91
А какво правите когато хапчетата сингюлер са за 28дни а месеца е 30дни?Нашата лекарка отказа да ги изпише по-рано.Какво да правя?

# 92
  • Мнения: 263
Taduna,
лекарката се опитва да те изиграе по някаква странна причина. Хапчетата се изписват на 28 дена, не веднъж месечно! То и в рецептата мисля си пише, че са само 28 прахчета/хапченца! Вдигни и скандал на личната, ако пак откаже да ти изпише на време и я заплаши с оплакване в здравната каса!
Освен това юни е месеца за смяна на личне лекар! Замисли се за това, ако наистина продължи да ти отказва!

# 93
  • Мнения: 5 531
Да Сингулера се изписва на 28 дена. При нас досега не е имало проблем.

# 94
А ако има прекъсване от 2д.дали е фатално?

# 95
  • Мнения: 5 468
А какво правите когато хапчетата сингюлер са за 28дни а месеца е 30дни?Нашата лекарка отказа да ги изпише по-рано.Какво да правя?
Когато ми останат 1-2 хапчета, отивам при педиатърката за нова рецепта. Тя  я изписва без проблем. Даже й звъня по телефона и като ида, само я разписвам и ми  я дава. Никога съм нямала проблеми с това. Отказвала да ги изпише..., как така бе? А детето ти нали е на лечение!? Защо трябва 2 дена да го прекъсва? Вдигни й пушилка..., дори ако не си доволна от нея като цяло, можеш да я смениш до края на юни.

# 96
  • на път
  • Мнения: 2 804
Момичета, някой може ли да ми каже, д-р Куфарджиева дали е алерголог или пулмолог?

Пулмолог е жената и то много добър специалист. Не съм чула някой (дори колега) да не говори с добро чувство за нея. Всички я уважават.
доц.Маринова е алерголог .... но там е страшно - мъжът ми успя да ни вземе час след 3 седмици ранна сутрешна борба и мъка ... От цяла България има болнички дечица при нея.

# 97
  • Мнения: 2
Здравейте. Аз съм майка на дете болно от астма. С тази диагноза сме от 3 години. Когато ни я поставиха бяхме на 2. Ползвали сме Флексотид, почти година, сега само при нужда, Вентолин, само при нужда и не за повече от 2-3 дни, и от 1,5 година сме на Сингулер. Много съм доволна и не сме го пресъсвали с изключение на 20 дни м.май, за да могат да се разберът какъв милиграм да ползваме. Оказа се че до 5г. и 12м. се използва 4 мг. За мой ужас при прекъсването направихме пристъп. А относно изписването изписва се на 28 дни и ЛК на не се правят на ударени. Относно диспансеризирането не сме диспансеризирани и ходим на 6 месеца  на контролни прегледи в тубдиспансера във Варна. Не сме правили тестуване, но при колкото лекари сме ходили всички са на мнение, че е на алергична основа, още повече че почти всички пристапи правим през пролетта, освен това астмата ни се придизвиква от вирусни заболявания. Вече сме достатъчно големи и през зимата ще правим тестове. А междевременно по възможност сновем между морето и планината. Лежали сме и в диспансера в Трявна, много съм доволна от отношинието към нас. С много усилия и подготовка за зимата я изкарваме добре, правим имунотерапия с Бронховаксом и пием непрекъснато витамини, мога да се похваля че тази зима сме пили антибиотик само 2 пъти. Имаме обаче и много печена лична лекарка, затова не ми се налага и често да ходим при специалист.
Та това е, ако някои иска да сподили нещо или да пита нещо имам доста опит в търчането по доктори.

# 98
Здравейте,
синът ми е с астма.Започна да се проявява преди около 2 години с пристъпи на задух,които зачестяваха постепенно и стигаха до 2-3 пъти в месеца и поставяха инжекции орбазон,но и той трудно успокояваше пристъпа.Вземали сме ериус и салботамол на сироп но не помагаше.В началото на годината започнахме профилактика с флексотид и зиртек,сингулер взимахме само три месеца.Оттогава направи само една криза по- лека от предишните.В началото на месеца направиха IgE тест,показа реакции към всичките 20 алергена. Незнам какво да правя защото трябва да спрем всички храни от теста,домашни животни не сме имали само на село е имал контакти.С полените и акарите е по-трудно.

# 99
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Sad До вчера си мислех, че това с АСТМАТА ни се е разминало ... откакто сме осиновили нашето момченце не бях виждала проблема в очите. Дойде в къщи с предписана едногодишна терапия с фликсотид и сума ти още илачи и алергии. Постепенно отпадна всичко. Храни се пълноценно, а от Коледа 2006 няма поддържащи лекарства и е боледувал само 2 пъти. Вчера ходихме на излет сред природата и тази нощ ми се видя най-дългата в живота. Прибягнахме пак до бейбихалера ... и днес все едно - нищо. Свеж, няма сополи, не кашля .... Не го пратихме в градината (първо аз ходих на работа, сега е мъжът ми), но детето изглежда напълно здраво - няма хрипове, гърдите са чисти а цяла нощ се скъса да кашля )точно пристъп май нямаше (аз никога не съм виждала досегаза щастие) просто си бухаше сухо...
Отиваме на доктор ...

# 100
  • Мнения: 5 531
Успех на доктора. Алергичните деца понякога правят такива пристъпи - нещо го е подразнило. И моите на мометни се скъсват да кашлят и в чудо се виждам. Понякога пък забравям за астмата и се чудя имат ли я или не, но скоро след  това  не пропускат да напомнят че си е там.
Не се тревожи, ще се оправи детенцето.

Общи условия

Активация на акаунт