? за кърмата

  • 1 200
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
Дават му адаптирано мляко. А по принцип не трябва да се дава нищо, само да се слага на гърдата.

# 16
  • Мнения: 1 559
В доста болници съществува порочната практика да се дава ам "докато дойде кърмата" Tired Всъщност в момента, в който плацентата се отлепва, в гърдите на майката има коластра (при доста жени и още по време на бременността), тя е напълно достатъчна за стомахчето с размери на черешка и напълно задоволява и глада, и жаждата на миниатюрното човече.

# 17
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Преди кърмата тече коластра, както вече са ти казали. На мен млякото ми дойде вечерта след като родих (след 12ч), а на бебето не бяха давали нищо - беше много гладен и засука веднага. И така година и нещо Grinning

# 18
  • Мнения: 1 288
доколкото си спомням четох някъде, че първите дни организмът на бебето се чисти от всичките вътрешноутробни сокове и в това време няма нужда от абсолютно нищо. освен коластра, но тя е в количества напълно подходящи за бебето. природата си знае работата. лошото е, че в повечето родилни отделения не се съобразяват с това.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
едно раждане и за майката и за бебето се сравнява с тежка операция, а когато човек трябва да се съзстаноява от нещо толкова тежко започва с леки храни и е голяма глупост да напълниш стомахчето на едно новородено с изкуствно мляко, вместо да го храниш с коластра, това е като на болен човек вмeсто пилешка супа да предложиш пържен боб слюти чушки Laughing

Браво, браво...  smile3501 Страхотно сравнение си намерила... На мен много ми хареса... Смях се до сълзи почти... Поздравления за доброто попадение...

Коластра, коластра и само коластра... Никаква вода и адаптирано мляко... Дано успееш и да се пребориш с "коварните" (това на шега) педиатри и акушери в родилното... Успех...!
newsm10

# 20
  • Мнения: 8 917
В родилният дом докатоти дойде кърмата дават АМ Peace

Общи условия

Активация на акаунт