Как бихте реагирали на подобни квалификации

  • 4 563
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 311
Поговори си сериозно с нея, спокойно (ако можеш без да повишаваш тон Wink ), че такива квалификации са недопустими. Ако направи нещо недопустимо вместо "лошо дете" да казва "това, което направи, е лошо" и т.н. - но наистина става въпрос все пак за наистина сериозни неща, които биха довели до нещо опасно за него.

Подкрепям.

Не ме притеснява това, че някой си си мисли такива неща за детето, та ако ще и родната му баба да е, притеснява ме, че детето ще почне да си мисли такива неща за себе си. Защото веднъж набедено за лошо, то ще започне да се държи като такова. И не само в момента когато е на 2 и половина, а когато стане на 15 също.

А за реакцията, ми аз слушах, слушах и един ден притиснах бабата в кухнята (по стечение на обстоятелствата бабата се налага да го взима от градина напоследък) и и казах, че високо оценявам това което прави за детето ми, но ако иска да продължи да го прави има няколко прости нещица, които трябва да спазва - първо, второ, трето ...

Но аз съм си малко джаста-праста и когато не ми харесва нечие отношение към детето ми си го казвам направо - майка ми веднъж си позволи да му каже "Леле какъв си бяс" - резултата - не го видя повече от 2 месеца.

# 16
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Осъзнавам, че за детето е опасно, затова побеснявам. #Crazy Замислям се много силно  Thinking просто да го отделям по-дълго от нея. Защото тя от дума не разбира, или аз не мога да се изразявам правилно. Когато се опитвам да й обясня, че не желая да говори така на детето тя се врътва и излиза от стаята и с това въпроса за нея е приключен.  Crazy И после си е същото. Ефект няма. Опитах се да мълча, да я игнорирам, но това ме натоварва психически ...

Мисля си, че тя наистина го мисли за лош и бесен.

# 17
  • Мнения: 4 806
ами тогава - щом го мисли за такъв - наистина е по - добре да спреш или намалиш достъпа до детето, колкото е възможно. И още нещо - не би ли могла да говориш с мъже си и той да помогне, като говори и настоява пред майка си?

# 18
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Асса, мъжът ми смята, че много се връзвам и вдълбочавам .... Sad ...
И нали му е майка - едва ли би мислил нещо лошо за нея.
От друга страна не искам да го поставям между чука и наковалнята, че на нас двете не само това са ни разногласията ... Mr. Green и той е малко като футболен рефер ... hahaha

Надявам се като го пусна на градина нещата да се уталожат ....

# 19
  • Мнения: 2 332
Асса, мъжът ми смята, че много се връзвам и вдълбочавам .... Sad ...
И нали му е майка - едва ли би мислил нещо лошо за нея.
От друга страна не искам да го поставям между чука и наковалнята, че на нас двете не само това са ни разногласията ... Mr. Green и той е малко като футболен рефер ... hahaha
Да де, тя му  е майка, ама ти си му жена и гледаш детето ви - така че определено трябва да подкрепи теб!

# 20
  • Мнения: 1 202
О и моето "съкровище"свекървата когато синът беше по-малък постоянно му казваше колко  е непослушен сравнение с баща му/който бил много кротък/.
Е аз търпях известно време но като ми кипна и казах ,че не може всички деца да са кротки и да стоят като препарирани!
Въобще да не ти пука като не разбира от дума и продължава да се държи по същия начин с детето и кажи,че няма да го пускаш при нея.
От това,че го съжаляваш да не се чувства между чука и наковалнята караниците ви няма да престанат скоро!
Така,че да вземе да се разбере с нея!

Да де, тя му  е майка, ама ти си му жена и гледаш детето ви - така че определено трябва да подкрепи теб!

# 21
  • Мнения: 42
С усмивка, под формата на майтап. просто казваш "бащичко"  Wink

С усмивка  Laughing "На татко си се е метнал ! "  hahaha Joy Joy
или на някоя баба. Я бъди малко по-рязка и си кажи каквото ти е на душата. Така или иначе в един момент ще ти прекипи от някоя дреболия и ще си кажеш всичко. Защо се тормозиш а не й кажеш, че това ти е неприятно.
Другия вариант е да почнеш да обесняваш какъв бяс е нейния син и как не те слуша, а пък тя нека си напъне фантазията в какъв смисъл е бяс newsm78
Боже ние като доживеем до техните години какви ли ще ги вършим #Crazy

# 22
  • Мнения: 2 220
Не искам да я защитавам в никакъв случай, но аз също използвам думите "диваненце", "дяволче" за моето дете. Но това в никакъв случай не е с лошо чувство, напротив - колкото и да е буен, аз му се радвам и дори в тези определения има гордост, че е точно такъв. Е, не знам как бих реагирала, ако друг започне да го нарича така, сигурно хич няма да ми е приятно. Но свекърва ти му е много близка и може би не се усеща  Thinking

# 23
  • Мнения: 2 439
След като не приемаш подобни квалификации си в пълното си право да ги прекратиш, без да ти пука кой какво си мисли и дали би се обидил. Детето е на първо място и неговите интереси са над всичко.
Майката на мъжа ми все дрънкаше какви дебели деца е имала, а моите са точно като по учебник, не че няколко грамчета или сантиметърчета са най-важното нещо на света. Аз й казах, че не угоявам прасета за Коледа, а селския идеал за дебело бебе не важи за мене.

# 24
  • Мнения: 4 806
Асса, мъжът ми смята, че много се връзвам и вдълбочавам .... Sad ...
И нали му е майка - едва ли би мислил нещо лошо за нея.
От друга страна не искам да го поставям между чука и наковалнята, че на нас двете не само това са ни разногласията ... Mr. Green и той е малко като футболен рефер ... hahaha

Надявам се като го пусна на градина нещата да се уталожат ....

не знам, мила, но детето ми да се чувства добре и да не му се вреди, за мен е най-важно (със сигруност и за теб е така) и в тази връзка бих опитала всичко, даже с риск да засегна някой (случвало се е вече - звъня преди 2 дни на мйка ми, която сега гледа дъщеря ми. Часът е около 8 вечерта и тя така фриволно ми казва, че не е отваряла още хладилника и няма идея какво ще вечеря малката. Е, не мога да се сдържа (или не искам, все тая) и вдигнах скандал). Това е последното, ама има редица такива случаи. Така че, търси всякакви средства и подходи и съдейки по това, което си писала без "тежка артилерия" май няма да се размине.

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Не искам да я защитавам в никакъв случай, но аз също използвам думите "диваненце", "дяволче" за моето дете. Но това в никакъв случай не е с лошо чувство, напротив - колкото и да е буен, аз му се радвам и дори в тези определения има гордост, че е точно такъв. Е, не знам как бих реагирала, ако друг започне да го нарича така, сигурно хич няма да ми е приятно. Но свекърва ти му е много близка и може би не се усеща  Thinking

Ами .... newsm78 изобщо не изглежда като шеговита квалификация, наистина. То си е с напълно сериозен тон и в добавка с доста пухтене и ахкане от нейна страна , с цел засилване на ефекра. Crazy

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Асса, мъжът ми смята, че много се връзвам и вдълбочавам .... Sad ...
И нали му е майка - едва ли би мислил нещо лошо за нея.
От друга страна не искам да го поставям между чука и наковалнята, че на нас двете не само това са ни разногласията ... Mr. Green и той е малко като футболен рефер ... hahaha

Надявам се като го пусна на градина нещата да се уталожат ....

не знам, мила, но детето ми да се чувства добре и да не му се вреди, за мен е най-важно (със сигруност и за теб е така) и в тази връзка бих опитала всичко, даже с риск да засегна някой (случвало се е вече - звъня преди 2 дни на мйка ми, която сега гледа дъщеря ми. Часът е около 8 вечерта и тя така фриволно ми казва, че не е отваряла още хладилника и няма идея какво ще вечеря малката. Е, не мога да се сдържа (или не искам, все тая) и вдигнах скандал). Това е последното, ама има редица такива случаи. Така че, търси всякакви средства и подходи и съдейки по това, което си писала без "тежка артилерия" май няма да се размине.

Асса, права си. На моята майка аз винаги си казвам всичко, което ме дразни и тя си взема бележка / е не винаги - има нужда и от повторения  Mr. Green/, но свекървата просто е решила, че аз искам да командвам в къщата й и тя няма да позволи .... Shocked
Вече реших, че ще действам с по-крути мерки и да видим  #Sniper

# 27
  • Мнения: 1 150
Не й се връзвай толкова. Много често възрастните хора правят изказвания не моного приятни за нас.
А сега се сещам и за един друг момент, може да не иска да се занимава с него и един вид така да ти го казва.

Не се впрягай, следващия път й кажи всичко което мислиш и ти излез от стаята, нека тя да го мисли.

# 28
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Не й се връзвай толкова. Много често възрастните хора правят изказвания не моного приятни за нас.
А сега се сещам и за един друг момент, може да не иска да се занимава с него и един вид така да ти го казва.

Не се впрягай, следващия път й кажи всичко което мислиш и ти излез от стаята, нека тя да го мисли.

За това си права - много много не й се занимава с детето, ама нали е пенсионерка и живее с нас и няма на къде ... Mr. Green

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Веднага бих обяснила на детето, пред нея, че той не е лош, че баба се е объркала, защото  лоши деца няма..........

Общи условия

Активация на акаунт