Как бихте реагирали на подобни квалификации

  • 4 564
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Все едно описваш моята свекърва. Много, ама много ме дразни като започне да упреква децата, че са непослушни и лоши за разни дреболии. Толкова го повтаря, че те започват да й вярват и наистина стават такива. Ако се опитам обаче да обясня, че така не се говори- гледай какво става... аз лошата снаха, която не търпи чуждо мнение.
Колкото до мъжът ми- и той ми казва да не й обръщам внимание, да не се връзвам за глупости... Все аз да се съобразявам (нали съм й в къщата).
Единственото което мога да направя за сега е да не пускам децата при нея (освен другото тя много ги навлича и им дава много шоколади и бонбони). Ама като довтаса тя не мога да я изгоня...
Много неприятна ситуация Tired

# 31
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Все едно описваш моята свекърва. Много, ама много ме дразни като започне да упреква децата, че са непослушни и лоши за разни дреболии. Толкова го повтаря, че те започват да й вярват и наистина стават такива. Ако се опитам обаче да обясня, че така не се говори- гледай какво става... аз лошата снаха, която не търпи чуждо мнение.
Колкото до мъжът ми- и той ми казва да не й обръщам внимание, да не се връзвам за глупости... Все аз да се съобразявам (нали съм й в къщата).
Единственото което мога да направя за сега е да не пускам децата при нея (освен другото тя много ги навлича и им дава много шоколади и бонбони). Ама като довтаса тя не мога да я изгоня...
Много неприятна ситуация Tired

 Hug мога само дати пожелая успех с манипулативните мерки....

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Ох, как добре те разбирам...Към свекърва ми по принцип забележки нямам, обаче това "лошо дете" като го чуя и все едно ме е ритнала в корема! Забележки досега не съм й правила, защото живеят във Варна и много рядко се виждаме, пък и както писах във всяко едно друго отношение жената си е на място.
Според мен, ти няма да я промениш /свекито, де/. Т,ва си е изграден и завършен манталитет и характер. Защо не пробваш по-нататък да обясниш на сина си, че баба просто така си говори и че той не е лош, просто да не й обръща внимание. Навремето /била съм съвсем малка/, като ходех лятото на вилата при баба ми и тя като ми се ядосаше за нещо, ме наричаше "глупачка" и "уличница". Ей, богу, тези думи съм ги запомнила и до ден днешен, а съм била наистина малка. Ако тогава някой беше поговорил с мен, може би нямаше да отдам такова значение...

# 33
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Нати, ако не подейства разговор с бабата, наистина остава внучето ... ooooh!
Надявам се детето да не отдаде толкова силно значение на тези думи - тя поне ми е пред погледа и мога до някъде да се намеся в нещата и да противодействам.

# 34
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Не й се връзвай толкова. Много често възрастните хора правят изказвания не моного приятни за нас.
А сега се сещам и за един друг момент, може да не иска да се занимава с него и един вид така да ти го казва.

Не се впрягай, следващия път й кажи всичко което мислиш и ти излез от стаята, нека тя да го мисли.
Кажи й да не го нарича така, защото как би се почуствала тя, ако я наречеш например злобна или невъзпитана и че ще го направиш, ако продължава. И /виж цитата/ ти излез от стаята.

# 35
  • Мнения: 2 040
Еее, не се връзвай толкова де .. едва ли го мисли жената, просто така се изразява, когато иска да каже нещо, но незнае какво  Laughing пък и едва ли само това повтаря ...  Peace
Всеки момент очаквам тема от сорта: Дразни ме това, че свекърва ми диша ... Grinning

# 36
  • Мнения: 294
Предполагам, че говориш за свекърва ти Mr. Green Аз на моята, когато я чух веднъж да казва на сина ми, че ако прави еди-какво си "няма да го обича мама повече" бях толкова  Mr. Green, че застанах пред нея и даже не можах да се сдържа и пред детето й обясних с тих, твърд тон, че такива неща не се говорят на деца, че това е  много неправилно като възпитание и не искам да говори така на детето ми. А малкият, повтаряше след мен "така не се говори!". Сбърках, че го казах пред него. Но тя поне за сега не е повтаряла тази реплика (поне не пред мен). Е, моето щастие е, че те живеят далече и се виждаме рядко - иначе не бих издържала #Cussing out #2gunfire
Предполагам, че можеш тактично да й обясниш, ако не "поеме" й го кажи по-твърдо". Успех - не оставяй така нещата! Hug

# 37
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Еее, не се връзвай толкова де .. едва ли го мисли жената, просто така се изразява, когато иска да каже нещо, но незнае какво  Laughing пък и едва ли само това повтаря ...  Peace
Всеки момент очаквам тема от сорта: Дразни ме това, че свекърва ми диша ... Grinning


Иренче, всички хора понякога имат нерви ... Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 533
Дъщеря ми също е доста буйно и активно дете. Като беше по-малка, свекърва ми и каза, че е голям инат, а аз отговорих, че се е метнала на техния род и от мен освен пола, нищо друго не е взела, тя се обиди и каза, "че защо, ние толкова ли сме лошо", а аз отвърнах, "защо когато детето ми има собствено мнение трябва да се нарича инатливо", от отгава спря да дава такива определения за малката, но аз не пропускам да отбележа, че се казва не лошо дете, а че се държи като невъзпитано дете, каквото тя не е.
Най-добре е да си кажеш в прав текст това, което мислиш, с не само да се тормозиш.

# 39
  • Мнения: 2 040
Еее, не се връзвай толкова де .. едва ли го мисли жената, просто така се изразява, когато иска да каже нещо, но незнае какво  Laughing пък и едва ли само това повтаря ...  Peace
Всеки момент очаквам тема от сорта: Дразни ме това, че свекърва ми диша ... Grinning


Иренче, всички хора понякога имат нерви ... Crossing Arms

За това съм съгласна  Peace

# 40
  • Мнения: 6 618
Не можеш ли просто да и кажеш ,че подобни квалификации не са ти приятни?

# 41
  • Мнения: 515
Ами бих й казала, че ако на едно дете постоянно му се повтаря колко е лошо, има голям шанс да се превърне в лошотийка като порасне. А колкото до обличането и не-стоенето на едно място - бих й казала, че няма павилен подход към детето и бих и показала как става това с "усмиряването".

# 42
  • Мнения: 3 576
Забранила съм да го наричат "лош" - да го заменят с непослушен.
И в момента в който забравят им го припомням в прав текст, въобще не си поплювам в това отношение.

# 43
  • Мнения: 2 039
Не можеш ли просто да и кажеш ,че подобни квалификации не са ти приятни?
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт