Отглеждам си малък звяр

  • 1 742
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
а мен моята беба ме хапе зверски от няколко дни докато я кърмя и аз спирам и се изцеждам:(Как се справихте с този проблем?

# 16
  • Мнения: 8 163
Ама, не разбирам, защо позволявате да ви щипят, хапят и прочее? Подобно поведение, ако не бъде санкционирано веднага, значи бива толерирано и така децата ви няма да имат разбирането, че и другите хора имат чувства!
Моля, не ме разбирайте погрешно. Под "санкционирано" не разбирам да пердашите детето си. Просто му/й покажете, че ви боли (напр. като кажете "Ох!") и хванете ръката му/й, като след това сериозно обясните, че така мама я боли.
Не, че тази тактика ще проработи незабавно. Но ще има ефект!

# 17
  • Мнения: 7 821
Ох, Дани не хапе и не скубе, но напоследък като докопа някаква по-масивна играчка и веднага отива и удря брат си по главата с нея  Cry . Удря си бая силно и си мисли, че е някаква игра, смее се и се радва, а Вики палче  Sad . Много ми е мъчно. Никога не съм си мислила, че ще защитавам големия от малкия. Уча го Вики да се пази, но се страхувам, че това е началото на боевете в къщи. Само една малка крачка ни дели от това Вики да му шибне някой и да го постави на мястото му малкия досадник. Чудя се как да се намесвам в ситуацията  Rolling Eyes , разбира се обяснявам и правя забележки и взимам оръжието, но ....
Абе да са ни живи и здрави и това ще отмине  Grinning (поне се надявам).

# 18
  • Мнения: 277
SZA и моят Пепино е същото зверче, така спорд мен си изразяват любовта малко мечешки ама те по друг начен незнаят да го направят. Аз процедирам така когато почене да ме щипе и дере му казвам че мама я боли и после му показвам как да ме погали и так всеки път. За скубането той си мисли че косата ми е играчка и само като я види и се радва адски много,  аз имам дълка и чуплива, но откакто се е родил винаги съм вързана.
Циците също ги мачка и щипе, но понеже прави така и когато го храним с шише си мисля че е част от ритуала за папане.
За хапането и ние сме с четири зъба и мисля че те хапят защото това е нещо ново и интересно за тях, което не значи че не трябва да се санкционира кротко но категорично.

# 19
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Abadjieva
Ама, не разбирам, защо позволявате да ви щипят, хапят и прочее? Подобно поведение, ако не бъде санкционирано веднага, значи бива толерирано и така децата ви няма да имат разбирането, че и другите хора имат чувства!
Моля, не ме разбирайте погрешно. Под "санкционирано" не разбирам да пердашите детето си. Просто му/й покажете, че ви боли (напр. като кажете "Ох!") и хванете ръката му/й, като след това сериозно обясните, че така мама я боли.
Не, че тази тактика ще проработи незабавно. Но ще има ефект!


Ако знаеш колко "ох" и "ах" е чул, заедно с "боли" и "аууу". Надявам се да има ефект. А да не му позволявам да го прави, означава да не се доближавам до него.

# 20
  • Мнения: 3 379
Цитат на: jen
SZA и моят Пепино е същото зверче, така спорд мен си изразяват любовта малко мечешки ама те по друг начен незнаят да го направят. Аз процедирам така когато почене да ме щипе и дере му казвам че мама я боли и после му показвам как да ме погали и так всеки път. За скубането той си мисли че косата ми е играчка и само като я види и се радва адски много,  аз имам дълка и чуплива, но откакто се е родил винаги съм вързана.
Циците също ги мачка и щипе, но понеже прави така и когато го храним с шише си мисля че е част от ритуала за папане.
За хапането и ние сме с четири зъба и мисля че те хапят защото това е нещо ново и интересно за тях, което не значи че не трябва да се санкционира кротко но категорично.


Мда, и Гого като яде от шише пак го мачка и щипе Simple Smile Косата и на него му е много интересна - само като види кичур и почва да пищи от удоволствие и да се опитва да я докопа. Ох, надявам се да отмине Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 195
И ние бяхме така.Сега ме хапе още Rolling Eyes ,но само когато не му дам нещо,или му се скарам.Така ми отмъщава Wink

# 22
  • Мнения: 6 155
Ох, и аз имам зверче вкъщи Sad  Зъби няма, обаче така щипе и дере и скубе, че не за разправяне. Ходя постоянно издрана по лицето и врата - все едно котка ме е драла Twisted Evil Лошото е, че е много бърз - изневиделица перва през лицето или защипва цица Shocked  А от няколко дни започна с  издевателствата и над пишката си - само да махна памперса и започва едно щипане, дърпане, мачкане, разтягане.... #Puppy dog Направо се чудя дали ще остане нещо цяло от този мъжки атрибут Rolling Eyes  Отгоре на всичкото не дава да му сложа памперса. Дърпа се, рита ме, вика "нееее" и продължава да се самотерори  #Crazy

Не искам и да си помислям какво ще е като излезнат зъбите.... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт