Дрогериен фон дьо тен с пълно покритие?

  • 6 560
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте! Да започнем от там, че предпочитам да закупувам дрогерийни продукти, тъй като съм давала и много пари за гримове, но се е случвало да се разочаровам. Като пример мога да дам фон дьо тенът на есте лаудър, който ми исушаваше супер много кожата и не ми изглеждаше да има чак такова покритие. Откакто минах на дрогерийни фон дьо тени имах доста разочарования, като например фит ми на мейбълин, който ми се събира супер много на места и цветовете изобщо не ми харесват, покритието също. Най- много бутилчици изхарчих от този на лореал тру мач, който също не е супер покривен, но поне не ми се събира никъде и цветът ми харесва. Последният, който си купих, и з който бях прочела много добри отзиви е този на майбълин 24 часа суперстей. Доволна съм. Уцелих си цвета, но някак си пак не ми изглежда толкова добро покритието. Не че имам проблемна кожа. Имам малки белези от стискане на 1, 2 места, но просто харесвам много покривни фон дьо тени. Вие какъв бихте ми препоръчали, от кои сте най- доволни и като покривност и като издръжливост?

# 1
  • Мнения: 3 251
Години?  Поне приблизително.

# 2
  • Мнения: 84
На 20 години съм.

# 3
  • Мнения: 2 721
Maybelline FIT ME .
 Revlon Colorstay .
 Revlon Photoready.

# 4
  • Мнения: 1 493
На Ревлон Калор стей, Виши Дермабленд, Лореал  24ч мат, както и на Катрис HD.

# 5
  • Мнения: 3 251
Това, което ще ти кажа няма да ти хареса.
На тази възраст и при липса на кожни проблеми да се чудиш кое е по-покривно? Защо?
Вземи си един хубав бб крем. Предполагам знаеш за шпакловчика, който бил горд с дъщеря си.

# 6
  • Мнения: 84
До някъде съм съгласна с вас. Пробвала съм с бб крем но кожата ми става в пъпки.  Не знам защо кожата на лицето ми е такава, че когато не слагам фон дьо тен ми излизат пъпки, а ми изглежда безсмислено да слагам такъв, ако не може да ми прикрие несъвършенствата, за това търся такъв с пълно покритие.

# 7
  • Мнения: 3 251
Сменяш бб крема, ограничаваш захарта и другите вкусни боклуци.
По-добре оправиш пъпките, отколкото да ги замазваш.
Дрогерийните фон дьо тен-и неслучайно са евтини.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 668
С каква кожа си?

# 9
  • Мнения: 84
Колкото и странно да Ви звучи сладко почти не ям, просто не обичам. Пъпки не ми излизат, както споменах имам съвсем малки белези. Спазвам много добра хигиена и използвам какви ли не продукти за грижа на лицето. Просто си търся нещо по- добро от това, което ползвам. А и съм фен на дрогерийните продукти, имат някои много добри попадения.

# 10
  • Мнения: 326
Vichy Dermablend изключително траен фон дьо тен.
Ревлон
Лореал в мека тубичка прозрачна с черно по нея.

# 11
  • Мнения: 84
С комбинирана кожа съм. Много суха, но в Т зоната се омазнява доста.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 668
Хм, за смесена не мога да предложа, за съжаление.

# 13
  • Мнения: 19 976
От дрогерийните марки трябва да кажа, че съм учудващо доволна от trend it up, а специално при мен този в черната тубичка стои чудесно. Пробвай им продуктите, не са скъпи, има ги в ДМ:
Скрит текст:

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 520
Аз съм със смесена кожа (мазен ми е носа) и от години използвам Ревлон Colorstay. Любимец ми е.

# 15
  • Мнения: 326
Vichy Dermablend изключително траен фон дьо тен.
Ревлон
Лореал в мека тубичка прозрачна с черно по нея.
Смятам да пробвам този на Vichy, чувам доста добри отзиви и за него, а пък и съм много доволна от другите им продукти.


Отиди в някоя голяма аптека и пробвай тестерите на Виши. Можеш да ги помолиш да ти предоставят тестер в пликче имат на виши и да прецениш дали това е твоят фдт

# 16
  • Мнения: 1 195
Clinique (anti blemish solutions пише на опаковката). Не съм сигурна дали е "дрогериен", но това е единствения фон дьо тен от който съм доволна наистина.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 592
Revlon Colorstay много го хвалят.

Аз пък не обичам много покривни, въпреки че съм на двойни години.

# 18
  • Враца
  • Мнения: 2 681
Impala  Peace

# 19
  • Мнения: 206
Maybelline superstay 24h - хвалеха го по едно време много в youtube за доста покривен и с добра цена - нещо между 15 и 20лв.
Не съм го пробвала , нямам нужда от такова покритие , но поне това което виждам от клипове и ревюта е че има добра покривност.

# 20
  • Мнения: 51
Esteе Lauder или Клиник

# 21
  • София
  • Мнения: 28 668
Тези са дрогерийни?

# 22
  • Мнения: 51
Тези са качествени и са среден клас, на достъпна цена. Не очаквайте чудеса от ФДТ за 20лв

# 23
  • София
  • Мнения: 28 668
Само че авторката пита за дрогерийни и освен това е писала, че не е доволна от ЕЛ. Освен това аз съм доста доволна от един фдт за 20 лв, но не е подходящ за кожата на авторката, затова не го препоръчах.

# 24
  • Мнения: 10 012
Ето този е идеално покривен, подходящ за смесена кожа, овлажнява също, не изсушава както популярния Double Wear na EL. Издържа цял ден.

# 25
  • Мнения: 51
Да, други пък препоръчват Импала. Успех! Аз просто казвам от какво съм доволна Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 2 681
Vichy dermablend 3d correction или dermacol. По-покривни за смесена кожа не знам. Не са дрогерийни, но цената на дермакола е 20лв, колкото и на Л'ореал

# 27
  • Враца
  • Мнения: 2 681
Да, други пък препоръчват Импала. Успех! Аз просто казвам от какво съм доволна Simple Smile

Те не са ли дрогерийни? Simple Smile

# 28
  • Мнения: 51
Да, други пък препоръчват Импала. Успех! Аз просто казвам от какво съм доволна Simple Smile

Те не са ли дрогерийни? Simple Smile
Импала не са дрогерийни.Dermacol са изключително покривни, също не дрогерийни, с ефект “маска”, не са адаптивни и са по-скоро професионален грим за фото сесии.

# 29
  • Мнения: 84
Maybelline superstay 24h - хвалеха го по едно време много в youtube за доста покривен и с добра цена - нещо между 15 и 20лв.
Не съм го пробвала , нямам нужда от такова покритие , но поне това което виждам от клипове и ревюта е че има добра покривност.

Имам го. И аз изгледах добри ревюта, но на мен не ми идва толкова покривен. Другото, което мога да кажа е, че когато го нанеса е с жълтеникав оттенък, но след това се окислява и става оранжев. Иначе не е толкова зле. За цената си е добър.

# 30
  • Мнения: 84
Благодаря Ви много за отговорите. По- скоро аз не съм се изразила правилно с "дрогерийните" фон дьо тени. Просто си търся такива, които са на по ниска цена от сорта на 20- 40 лв.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 02:30 от Dssvd

# 31
  • Мнения: 3 139
MAX FACTOR PANSTICK - води се коректор, но е идеален и като плътен фон дьо тен. Цветовете му са много хубави и естествени.
https://www.notino.bg/max-factor/panstik-pokrijte-s-grim/

# 32
  • Мнения: 7 336
Много съм доволна от Loreal perfekt Match, използвам още Clinique anti blemish solutions, редувам ги. Вторият е два пъти по- скъп. Преди ползвах Astor, също е добър. Не се сещам ФДТ от който да не съм била доволна.

# 33
  • Мнения: 19 976
Подкрепям мненията за Max Factor и Bourjois. Имат фон дьо тени с различна плътност и добра цветова гама.

За Ревлон съм  на кантар – добра покривност, лека текстура, нежна, но на мен ми идва една идея маска ефект за денем и под очите не стои добре. Ако избираш, обърни внимание, че има за различен тип кожа: https://goo.gl/WgTYAj. Пише го на шишенцето над цвета.

# 34
  • Мнения: 7 606
Vichy dermablend , стика на Kryolan ,който е доста тежък и не знам дали е ок да се ползвам всекидневно ,въпреки че имам приятелки ,които го ползват. Чела съм много добри ревюта за един на wet and wild  photo focus.

# 35
  • варна
  • Мнения: 680
Ако имаш възможност ,провери дълготрайни фдт-на Сефора.За съжаление не си спомням точно как се казва.Имаше all в названието...също така стика на Ревлон. REVLON PHOTOREADY INSTA-FIX.Много покривен,но няма ефект маска.Издръжлив е,но се утаява в назобиалните линии,които ,обаче се съмнявам да имаш на твоята възраст.И още нещо.Ако ползваш пудра,всеки фдт би бил достатъчно покривен под някоя,която се води пудра-фон дьо тен.

# 36
  • Мнения: 4 186
На LaRoshe има покривен, вземи си първо мостра и го пробвай. Някъде около 30 и няколко лв. е.

# 37
  • Мнения: 7 606
На la roshe има многа мялко цветове.

# 38
  • Мнения: 3 251
Revlon Colorstay много го хвалят.

Аз пък не обичам много покривни, въпреки че съм на двойни години.

Нещо ми се губи от лицето със супер покритие. Не знам как да го обясня сносно.

# 39
  • Мнения: 84
Момичета много Ви благодаря. Сложих матираща основа и съм много доволна от този на Мейбълин 24 часа суперстей. Преди го слагах с друга и не стоеше така. Ще пробвам и този на Виши.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 380
Тези са качествени и са среден клас, на достъпна цена. Не очаквайте чудеса от ФДТ за 20лв

Среден клас и на достъпна цена фон дьо тен за над 80 лв. Smile   Revlon Colorstay от мен.

# 41
  • Мнения: 84
Аз лично съм по- доволна от някои фон дьо тени за по 20 лв, отколкото от Есте Лаудър. На мен много ми изсушаваше кожата. Но това е моята кожа и моето мнение. Бях чула невероятни отзиви за него, но нещата не се получиха при мен.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 374
Ето този е идеално покривен, подходящ за смесена кожа, овлажнява също, не изсушава както популярния Double Wear na EL. Издържа цял ден.

Още един глас за Буржоа. Ползвам него и един СС крем на Лумене. Откакто свикнах с тях, спрях всякакви експерименти и излишно харчене на пари в търсене на ''перфектния'' фон д. тен.

https://remedium.bg/product/131512/lumene-cc-cream-fon-dyo-ten-z … tsvyat-light.html

# 43
  • Мнения: 992
Един единствен път имах имах фдт на Буржоа, първите 2-3 часа стоеше супер. Но след това променяше цвета си. Ставаше по-тъмен доста и направо оранжавееше.
Аз пък от много години съм с Макс фактор Lasting performance.
Давам глас за фдт на Ла рош, страшно е покривен и поне е медицинска козметика. За младо момиче е много подходящ. Виши дермабленд за мен е най-ужасния фдт, хвърлих го повече от половината. С мазна кожа съм, събираше се навсякъде по всички гънки, ужас направо..
И на мен ми се иска да пробвам нещо ново от този клас, гледам Макс фактор колко много фдт имат вече. Ама все не смея, с този съм си уцелила точно цвета.
Аз си купих и бб крема на Гарние, за комбинирана кожа. Като фдт е и стои много естествено.
Но аз съм фен на по естествената визия. Но като се замисля на годините на авторката и аз обичах много покривни фдт. Crazy

# 44
  • София
  • Мнения: 2 681
Мики, след като си с мазна кожа, виши дермабленд не е за теб. Новата формула на виши дермабленд 3д корекция е за мазна кожа. Фдт се избира според вида и нуждите на кожата, а не по хвалбите в бг мама. После купувате неподходящ продукт и идвате да го оплюете, защото не ставал ... Същото е и с фдт на Буржоа...

# 45
  • Мнения: 992
Ама това беше много отдавна и в една аптека ми го предложиха, не в бг мама ..Пробвах го от тестер и ми хареса колко е покривен и го купих веднага.. Ако случайно намеря тестер бих пробвала новия.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 681
Има тестери във всички по-големи аптеки - медея, ремедиум и т.н.
Техниката за нанасяне е по-различна от другите фдт. Трябва минимално количество, за да се покрие цялото лице. Две капки са достатъчни. Нанася се много по-леко от останалите и си трябва лека ръка. Ефектът е много добър, няма маска...

# 47
  • София
  • Мнения: 12 374
Един единствен път имах имах фдт на Буржоа, първите 2-3 часа стоеше супер. Но след това променяше цвета си. Ставаше по-тъмен доста и направо оранжавееше.
Аз пък от много години съм с Макс фактор Lasting performance.
Давам глас за фдт на Ла рош, страшно е покривен и поне е медицинска козметика. За младо момиче е много подходящ. Виши дермабленд за мен е най-ужасния фдт, хвърлих го повече от половината. С мазна кожа съм, събираше се навсякъде по всички гънки, ужас направо..
И на мен ми се иска да пробвам нещо ново от този клас, гледам Макс фактор колко много фдт имат вече. Ама все не смея, с този съм си уцелила точно цвета.
Аз си купих и бб крема на Гарние, за комбинирана кожа. Като фдт е и стои много естествено.
Но аз съм фен на по естествената визия. Но като се замисля на годините на авторката и аз обичах много покривни фдт. Crazy

От много време го ползвам, никога не съм забелязвала да тъмнее и оранжавее. Може би е до тип кожа.

# 48
  • Мнения: 992
Определено съм заинтригувана от новия фтд на Виши и ще го търся да го тествам . Благодаря за съвета.
А този на Буржоа беше 123 flower perfection или нещо такова.

# 49
  • Мнения: 98
С две ръце препоръчвам "Stay Matte" на Rimmel.

https://res.cloudinary.com/feelunique-com/image/upload/f_auto,t_ … dlr6bbaxlmyqr.jpg

Чувала съм много добри отзиви и за фон-дьо-тените на Catrice, но не съм ги ползвала още, понеже още не съм си доизхабила последния на Rimmel. Иначе съм супер доволна от течния им коректор Camouflage, който е най-покривния, който някога съм пробвала и го ползвам от години, когато искам да замажа само някоя пъпчица или петно и да ползвам BB крем.

https://i.notino.com/detail_zoom/catrice/4250947544662_01-o/catr … mouflage___20.jpg

# 50
  • Мнения: 428
Здравейте, някой има ли мнение за Loreal true match?

# 51
  • Мнения: 84
Здравейте, някой има ли мнение за Loreal true match?
Доволна съм много. Не е с пълно покритие, по- скоро средно, но ми издържа цял ден без да се събира никъде. Единствено мога да кажа, че лъсвам от него в Т зоната, но ако се фиксира с пудра, когато е нужно е супер.

# 52
  • София
  • Мнения: 19 253
На Ларош е много хубав, не зная дали е само един вид, дъщеря ми си го купи няколко пъти, защото има белези от пъпки. Наистина е много покривен, пробвах мъничко на себе си, но аз от години ползвам ББ кремове и ми се стори като маска, та го размазах с крем.

# 53
  • Мнения: 2 591
Аз със смесена кожа и съм любител на матиращи фдт. Търся най-вече висока покривност. Преди време ползвах постоянно Stay matt на Римел,номер 103,последния обаче ми правеше кир ефект и вече не го купувам. На Катрис е много хубав,020 ми пасваше идеално,пак бих го купила. С Дермабленд лъсвах много бързо и не повторих покупката. Миналата година използвах само Римел-първо си купих Wake me up и много ми харесваше усещането при нанасяне с пръсти. Но той е озаряващ,а подобни фдт са подходящи за суха и зряла кожа,защото частиците оптически изглаждат кожата. Другият,който ползвах на Римел беше Fresher skin,номер 100. Много свежо правеше лицето ми и го изхабих за 3-4 месеца. Лошото е,че ми запушваше порите. Реших да го подновя и разбрах,че повече няма да го зареждат. Тогава се засилих към Loreal Infallible matt. Е,определено съм супер доволна. Преди години ползвах и на Буржоа и всички ми бяха и жълти и тъмни като цветове. Сега искам нещо по-розовеещо или прасковено,малко да ми придава свежест,но не виждам такива цветове в дрогериите. Затова се задоволявам поне с такива,които се сливат с тена ми. Обожавам руж,но не нося,защото кожата ми не търпи наслагване на грим,включително и пудра. Сложа ли нещо повече от крем и фдт и съм в пъпки до 2 дни. ББ кремове не ползвам.

# 54

Общи условия

Активация на акаунт