какво давате за повръщане?

  • 20 367
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 353
какъв Деган на бебе бе човек! ...

Има си Деган за деца  Wink
Няма Wink.

# 16
  • Мнения: 46 520

Аз лично пих такъв  Wink ще проверя и ще пиша Peace

# 17
  • Мнения: 8 585
Хидрасек сашета /милиграмите са според теглото/ - много помагат при разтройство. Ако повръщането не спре - Деган мускулно.
Чудесно! Има Хидрасек в Бг? Търгува се, и се намира?
Да, разбира се че се дава Метоклопрамид (Церукал)-най-доброто и резултатно е.
Натриев цитрат? това кога беше в 45 или 1948 година ... не се дава това нещо, разбира се.
От Ентерол-никаква полза (за повръщането).
6-8 часови диети не са нужни също.

# 18
  • Мнения: 8 585
"да се дава глюкоза през 20 мин.по няколко лъжички и натриев цитрат."
->>Не се прави това. Не се дава глюкоза. "Цитрат"-още по-малко...

Диетите пролонгират диариите. Не се пазят диети- захранва се постепенно, но без голяма селективност в храните.
Диетите са причина да се "влачат" диарии със седмици.

# 19
  • Мнения: 356
             Хей, съвсем се обърках. Моето дете е с повръщане и точно днес лекарката ми каза да му давам да пие глюкоза. Натриев цитрат също.
             
"да се дава глюкоза през 20 мин.по няколко лъжички и натриев цитрат."
->>Не се прави това. Не се дава глюкоза. "Цитрат"-още по-малко...
           

             Търсих с търсачката, но нищо не открих, та ако може да се вкюча в темата, но малко встрани - моето дете е само с повръщане, няма разтройство, пика, а е отпуснат и то много. Няма температура, леки сополи се появяват, наобяд го водих на лекар, оставя ни само на вомакур свещички против повръщане. Много ме притеснява вялостта, той е един палавник, а сега като го гледам ми се свива сърцето. Дали има повод за притеснение ?

# 20
  • Мнения: 8 585
Няма нещо за объркване-от глюкоза или цитрат полза няма да имате.
По преценка на педиатъра, Церукал е най-ефектвното средство, но само И ПО ПРЕЦЕНКА на педиатър (за дозата, и за това, дали не се касае за друго заболяване, протичащо с повръщане-панкреатит, например, при които Церукал не се дава).

# 21
  • Мнения: 1 399
... наобяд го водих на лекар, оставя ни само на вомакур свещички против повръщане. Много ме притеснява вялостта, той е един палавник, а сега като го гледам ми се свива сърцето. Дали има повод за притеснение ?
Свещичките вомакур съдържат дименхидринат.
Дименхидрината има седативен и сънотворен ефект. От личен опит, прави те абсолютен парцал  Sick
Но все пак, дали има нещо друго, което може да е обезпокоително, може да каже  само доктор  Peace

"да се дава глюкоза през 20 мин.по няколко лъжички и натриев цитрат."
->>Не се прави това. Не се дава глюкоза. "Цитрат"-още по-малко...
Защо?
Благодаря   bouquet

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 14:23 от stella

# 22
  • Мнения: 8 585
Защото:

*цитратът от само себе си предизвиква повръщане поради вкуса му. И няма никакво влияние върху повръщането. Защо да даваме нещо което ни усложнява положението? Цитрата, освен това променя ph а това най-малко ни трябва.
*Глюкозата не е нужна-не спира повръщането, повишава осмолалитета и така задълбочава електролитните нарушения, вместо да ги подобрява.
Дехидратацията бива няколко вида. Коригира се в зависимост от типа и.
И с глюкоза не се започва.
Това че била "енергиен източник"-да източник е, но зависи кога и как се дава. Бързото и даване предизвиква само усилена диуреза (както при диабетици извън контрол с високи нива на кръвната глюкоза) с влошаване на електролитните нарушения.

Основното при повръщане (баналните, всекидневни случаи) са контрол на електролитните нарушения с цел по-бързо захранване на детето.
Затова при рехидратация (венозна) се избира или физиологичен разтвор или коректирани с физиологичен разтвор глюкозни разтвори (а не чиста 5 или 10% глюкоза).

# 23
  • Мнения: 356
... наобяд го водих на лекар, оставя ни само на вомакур свещички против повръщане. Много ме притеснява вялостта, той е един палавник, а сега като го гледам ми се свива сърцето. Дали има повод за притеснение ?
Свещичките вомакур съдържат дименхидринат.
Дименхидрината има седативен и сънотворен ефект. От личен опит, прави те абсолютен парцал  Sick
Но все пак, дали има нещо друго, което може да е обезпокоително, може да каже  само доктор  Peace

           Ей, успокоих се. Много, много благодаря!
           Докторката ми каза да не се притеснявам щом пика и няма разстройство, ще го наблюдаваме и т.н., но до сега е бил така отпуснат миналата година, когато се обезводни и го включваха на система. Та за туй ми беше притеснено, а аз му давам вомакур от снощи, та явно още го държи. Още веднъж БЛАГОДАРЯ  за информацията.  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 001
За повръщане натриев цитрат или свещички вомитусхил но по добре да не го насилваш да яде и всичко ще бъде ок.
Свещи при разстройство В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!

# 25
  • Мнения: 3 457
за повръщанетои на мен са ми изписвали някакви ампули-нещо май натриев....,а за разстройството давам 1-2 капки йод в малко водичка Peace

Общи условия

Активация на акаунт