Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 10

  • 48 951
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 100
Много рядко пиша в любимата ми тема, но не преставам да ви следя момичета. Сиси, всъщност 1,20 mlU/ml  не е отрицателен резултат, доколкото знам това е БХБ, което означава, че поне е имало имплантация, но нещата не са се развили по-нататък. Отрицателен резултат е "0". Всички знаем каква е причината, но тази ниска стойност пак е една мъничка победа. Моят лекар поне така тълкуваше резултата при мен /или е искал да ме успокои, кой знае Wink/. Хубавото при такъв резултат е, че  матката и лигавицата са си свършили работата, което е знак, че при бъдещите ти опити, ако успееш да съхраниш лигавицата в тази кондиция, нещата ще се получат. Като майка на бебче от ДЯ мога само да те посъветвам да не се отказваш, дори и първият опит с ДЯ да не е успешен. Сега, когато държа в ръцете си това малко мъркащо създание, си мисля, че си е заслужавало до мина целият този дълъг път на опити и с моя и с ДЯ, за да се роди точно това човече. Даже не мога да си представя, как сме живели до сега без него. С моята половинка решихме да пробваме отново ин витро с ДЯ, само чакам да се възстановя след раждането. Стискам ви палци, борбени момичета, нека да има само хубави новини в тази тема! Пухче, стискам палци и на теб, май си на финалната права вече с близнаците?         

# 721
  • Мнения: 6 058
Сиси, прегръдки Hug И възхищение за начина, по който приемаш нещата. Така и трябва, да сме силни и да не се предаваме. Щом толкова много искаме дечица ще ги гушнем някой ден. Независимо дали с наша или с донорска яйцеклетка. Важното е надеждата да не угасва в нас. Макар, че напоследък се чувствам адски изморена, и при мен след поредното разочарование реакцията е подобна на твоята - идват ми още повече сила и енергия да продължа напред. Продължавай така, почини си и с нови надежди се отправяй към следващата стъпка. HugKissing Heart

# 722
  • Мнения: 1 346
Сиси, почини си мила и с нови сили напред към успешен сладък финал HugHugHug

# 723
  • Мнения: 481
ЧЕСТИТ 8-ми МАРТ, момичета !  Heartbeat   Hug

# 724
  • Мнения: 1 775
ЧЕСТИТ 8-ми МАРТ, момичета !  Heartbeat   Hug


Честит 8-ми март и на теб kiki_7, и на всички момичета от групата! Green HeartFlowers HibiscusGreen Heart

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 15:13 от bubastet

# 725
  • Мнения: 2 673

Момичета, чести празник! Heart Flowers Hibiscus
Бъдете много щастливи и обичани! Hug
Благодаря ви, че ви има, обичам ви безкрайно всички! Gift Heart
Пухче, мисля те постоянно и чакам с нетърпение
да споделиш добрата новина! Heart
Amaretti, сърдечно ти благодаря! Heart
Дано да е имало малка имплантация.
Навсякъде са ми казвали, че единственият плюс,
който имам, е здравите органи, което никак не е малко.
Дай боже така да се задържи положението!
Докторът преди трансфера каза, че матката и лигавицата
са идеални, много добър отговор и реакция от медикаментите.
Неуспехът е от ембриона, който най-вероятно е с аномалии.
Изобщо няма да се откажа! Борбата ще продължи до победа!
Боби, много ти благодаря за подкрепата! Heart
Разбирам те напълно! Имаш още време пред себе си,
няма да се предаваш! Всички рано или късно,
по какъвто и да е начин, ще станем майки, убедена съм! Hug
Дива, благодаря, миличка! Heart
Надявам се скоро да се похвалиш с добра новина! Hug
Много късмет желая на всички! Flowers Four Leaf Clover

# 726
  • Мнения: 171
Здравейте, момичета,

не съм писала скоро, но редовно ви чета и се вълнувам за вашите успехи и неуспехи.

Първо искам да ви пожелая честит празник! Бъдете здрави, обичани и много късмет!

Преди известно време направих първия си опит за ин витро и въпреки, че имаше позитивно ЧХГ=16, опитът беше неуспешен. Преди този опит имах една инсеминация, пак с +ЧХГ, но пак неуспешно.
И така, сега започнах втори инвитро опит и понеже ми се е свило сърцето, исках да споделя с вас, защото знам, че ще ме разберете.
Вчера ми беше пункцията, изкараха 9 Я, но днес ми казаха, че са се оплодили 4. За мен не е изненада, защото при последния преглед, размерите на част от фоликулите беше 13-14 мм, а на останалите 18-19 мм. Така, че нормално от първите да на са излезли качествени Я. А този месец започнахме стимулацията от 3-ти ден, защото 2-рия беше в неделя. Нямаше анализ на миналия опит, нямаше разговор. Направо ми изписаха лекарствата и давай...
Аз реших да си актуализирам информацията при имунолог, защото преди няколко години излезе, че съм носител на мутантни гени за тромбофилия, както и имах завишени НК клетки.
Направихме изследванията и НК клетките отново бяха над норма - 16%. Съветът на имунолога - вливане на интралипид седмица преди трансфер. Няма да казвам какво ми разказа за всичките клиники в БГ и ме посъветва да отида в Турция - там е най-надеждното място според неговите наблюдения. Всичко в БГ е конвейр…
При следващия преглед, споделих препоръката на имунолога и срещнах негативната реакция на моя лекар - като съм решила да търся друго мнение, а не вярвам на нея, защо търся мнението и. И тя ходела по конгреси и се интересувала от всички новости. Нямало доказателства за влиянието на НК клетките. След малко обаче като и обясних, че мнението и е важно за мен, омекна и ми каза, че няма проблем да влеем интралипид, той няма да навреди.
На своя глава си изследвах Вит Д и Вит Б12 и на своя глава стартирах прием докато докарам за втория опит нормални нива. Никой не ги гледа тези витамини.
Просто се опитвам да елиминирам всички възможни фактори след като няма видима причина нещата да не се случват.
По време на пункцията видях колко много момичета минават тази процедура или трансфер. Чувството за конвейр много силно ме завладя. Слушах коментарите на различните лекари към техните пациентки - важното е Я да е качествена, само това обясняваха. Ама аз не вярвам всеки неуспех да е коректно да се обяснява с качеството на Я.
И не мога да си представя да правя следващ и следващ опит без никаква промяна в стратегията.
Днес ми казаха, че трансферът ще е в понеделник, което е 4-ти ден, а при предния опит ме убеждаваха, че колкото по-рано се върне ембриона в матката, по-добре и връщането беше на 3-ти ден.
Да, сега третият ден е неделя, но защо моят лекар не ме прехвърли към друг, ако не може в неделя. Не разбирам.
И защо получавам едно обаждане колко са се оплодили, ми те до 4-ти ден може да не оцелеят всички. Но ще науча това като отида сигурно.
Такива въпроси си задавам момичета и ме е обхванала такава безнадеждност. Чудя се какво да предприема след този опит, но знам, че трети на същото място няма да има. Но и време няма...

Малко дълго стана, но исках да споделя. Ако ми дадете някакви съвети от вашия опит, ще съм ви благодарна.

Прегръщам ви всички и ви желая искрено успех!

# 727
  • Мнения: 2 013
Честит празник, момичета!

Bebka08, за да вадите 9 Я, значи резервът ти не е зле. Броят на Я е добър.
Иначе като идеи за промяна в подхода:
- пробвай с друг тригер за узряване на яйцеклетките. Ако до сега си била все с прегнил, питай този или друг лекар дали ползва декапептил. Бият се няколко инжекции декапептил преди пункция. При мен това сработи добре.
- дано да си записвала ден по ден всички дози и лекарства, изследвания (като са правени) на естрадиол и т.н., нарастване на фоликули. Това е важна статистика за това как тялото ти реагира на съответните лекарства за стимулация и на съответните дози. Ако ли не - опитай се да подредиш тази информация в таблица. Понякога просто трябва да се налучкат точните лекарства и точните дози за всяка жена. А такава история (статистика) би била от полза за този или следващ лекар;
- TSH следиш ли?
- Чела съм статистики, че относително най-висок процент бременности се постига ако се разделят яйцеклетките: половината са на ИКСИ, другата половина на инвитро. От друга страна за жени над 35 години не се препоръчва иксиране на яйцеклетката, освен при мъжки фактор, защото яйцеклетката е много крехка и може да се разпадне (буквално). Просто ти го давам като идея за смяна на подхода.
- тези НК клетки имаш ли идея от какво може да са повишени? Ако си с Хашимото - може от това да е. Наистина не е доказано на 100% все още, че при всички случаи НК клетките са виновни за липса на имплантация. Но пък има достатъчно успешни бременности след вливания, така че няма какво да загубиш при вливания.
- генетични изследвания правили ли сте и на двамата? Счита се, че при 2-3 неуспешни инвитро опита, трябва да се пуснат и генетични изследвания.
Това се сещам на първо време.
Успех!

# 728
  • Мнения: 171
Честит празник, момичета!

Bebka08, за да вадите 9 Я, значи резервът ти не е зле. Броят на Я е добър.
Иначе като идеи за промяна в подхода:
- пробвай с друг тригер за узряване на яйцеклетките. Ако до сега си била все с прегнил, питай този или друг лекар дали ползва декапептил. Бият се няколко инжекции декапептил преди пункция. При мен това сработи добре.
- дано да си записвала ден по ден всички дози и лекарства, изследвания (като са правени) на естрадиол и т.н., нарастване на фоликули. Това е важна статистика за това как тялото ти реагира на съответните лекарства за стимулация и на съответните дози. Ако ли не - опитай се да подредиш тази информация в таблица. Понякога просто трябва да се налучкат точните лекарства и точните дози за всяка жена. А такава история (статистика) би била от полза за този или следващ лекар;
- TSH следиш ли?
- Чела съм статистики, че относително най-висок процент бременности се постига ако се разделят яйцеклетките: половината са на ИКСИ, другата половина на инвитро. От друга страна за жени над 35 години не се препоръчва иксиране на яйцеклетката, освен при мъжки фактор, защото яйцеклетката е много крехка и може да се разпадне (буквално). Просто ти го давам като идея за смяна на подхода.
- тези НК клетки имаш ли идея от какво може да са повишени? Ако си с Хашимото - може от това да е. Наистина не е доказано на 100% все още, че при всички случаи НК клетките са виновни за липса на имплантация. Но пък има достатъчно успешни бременности след вливания, така че няма какво да загубиш при вливания.
- генетични изследвания правили ли сте и на двамата? Счита се, че при 2-3 неуспешни инвитро опита, трябва да се пуснат и генетични изследвания.
Това се сещам на първо време.
Успех!

Magdalena1978, благодаря за съветите. TSH винаги ми е било ОК. Нямам Хашимото. Като цяло хормоните ми включително и по време на стимулация са били супер.
Точно такъв подход прилагат - разделят на половина Я и ги оплождат с ИКСИ и с класическо инвитро. Нямаме мъжки фактор.
Иначе АМХ ми е 2.01.
Генетичните са ОК, ама и ние имаме 1 дете на 9 години.
Предният път реагирах по-добре на стимулацията, но и почнахме от 2-ти ден.
За трегиранети винаги съм слагала Хориомон или Овитрел.
Ама аз ли да уча лекарите какво да променят?

Та не знам и аз...като цяло няма нещо, което да не съм проверила. Очевидно имплантация става, но за кратко.

# 729
  • Мнения: 2 013
Понякога трябва просто смяна на подхода (може и на лекаря). Ето, забелязала си, че ако се започне със стимулация на 2ри ден е по-добре за теб. И при мен така беше.
Явно трябва да има промени в лекарствата и дозите за стимулация. Няма смисъл пак да опитваш със същите дози и лекарства.
Ако имаш информация колко от иксираните и колко от тези Я, оставени на инвитро, са се развили по-добре. Това ще ти е индикация, дали за вас е по-добре да се оставят само на инвитро. В Щеревата клиника пациентът няма право на глас. (Аз бях там и зная, че не 'концерт по желание' това). Те просто така практикуват.
Намери лекар, който ще ти направи по-прецизна стимулация.
Аз вече в отчаянието си пусках и стерилна урина и я изследвах за полово-предавани болести. Лекувах разни неща там - не е панацея, но поне при бременност няма да изскачат проблеми от там.

Последна редакция: пт, 08 мар 2019, 21:10 от Magdalena1978

# 730
  • Мнения: 171
Понякога трябва просто смяна на подхода (може и на лекаря). Ето, забелязала си, че ако се започне със стимулация на 2ри ден е по-добре за теб. И при мен така беше.
Явно трябва да има промени в лекарствата и дозите за стимулация. Няма смисъл пак да опитваш със същите дози и лекарства.
Ако имаш информация колко от иксираните и колко от тези Я, оставени на инвитро, са се развили по-добре. Това ще ти е индикация, дали за вас е по-добре да се оставят само на инвитро. В Щеревата клиника пациентът няма право на глас. (Аз бях там и зная, че не 'концерт по желание' това). Те просто така практикуват.

Мдааа, права си, защото от първия опит повечето добре развили се ембриони, са с класическо инвитро. Само един - с ИКСИ, а другите веднага са дегенерирали.
Но никой не ме пита и не обяснява - решават си и такъв подход прилагат и сега.
Иначе съм точно в тази клиника.

# 731
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Сиси, силни прегръдки и от мен. Колкото и тривиално да звучи - ти си силна Жена и ще продължиш напред, защото има смисъл и защото имаш кауза! Изпращам ти безброй виртуални целувки  Flowers Cherry Blossom

Честит празник, мили дами! Бъдете здрави, щастливи, бъдете себе си и продължавайте все напред!
В скрит текст слагам едно пожелание, което страшно много ми хареса Simple Smile
Скрит текст:
Честит празник на жената, която и днес ще завихри своята женственост и ще направи от сивия и дъждовен 8-и март прекрасен, слънчев ден.
Честит празник на малкото момиченце, което трудно се буди за детска градина, но в събота става само в 6. То има нужда да вижда не локви, а да има звезди в очите. Дайте му ги, за да порасне жена със самочувствие и мечти!

Честит празник на жената, която казва „Аз нямам празник днес!“ и проверява дали каймата, извадена снощи се е размразила вече.

Честит празник на бъдещата майка, която скоро трябва да направи амниоцентоза, а след това й предстои най-тежкото решение - да реши ще задържи ли бебето.
Честит празник на жената, която намери сили да си тръгне от мъжа, който всяка вечер й вдигаше скандали и я сбутваше с юмруци в ъгъла.
Честит празник на майката, която гледа детето си сама, докато бащата й праща заплашителни смс, но не плаща издръжка.
Честит празник на жената, която работи усърдно, грижи се за двете си деца, домът и блести от чистота, а тя самата винаги е с перфектен маникюр, прическа, намира време и да спортува!

Честит празник на самотната жена, която е винаги насреща за проблемите на приятелките си, но своите крие зад стените на дома си и ги изплаква само пред нощната цигара.
Честит празник на бабата, която цял живот е гледала на другите да им е добре до толкова, че напълно е забравила себе си!
Честит празник на учителката, която вчера е държала малките детски ръчички, за да изрежат цветя от гланцовото блокче и да направят картичка, с която да изненадат мама днес.
Честит празник на жената, която е готова да срита всеки задник, независимо дали е с високи токчета или с тежки кубинки!

Честит празник на плакалата цяла нощ, защото поредният той е разбил сърцето си. Сутринта тя ще го събере, ще го огледа, ще го слепи и ще направи една по-добра версия на самата себе си!
Жената е сила - тя избира! Изберете да бъдете себе си!

# 732
  • Мнения: 2 673
vel333, хиляди благодарности! Heart
Много късмет ти желая! Flowers Four Leaf Clover
Въпреки че спрях лекарствата, все още не ми е дошло
и гърдите са ми подути. Дано да няма някаква аномалия.
Bebka08, лекарката ти е права за имунологията, обаче не ми допада
отношението й, ако на мен така ми кажат, повече там няма да стъпя!
Не обичам лекари с подобно отношение, иначе не съм придирчива,
мога да подмина много неща, но не мога да очаквам адекватна намеса
от човек, който разсъждава по такъв начин! Разбира се, това е моята гледна точка.
Имунологът ти е дал правилен съвет за ТР, обаче да се правят вливки
за ембрион, на който не е правен ПИД, е чисто безразсъдство според мен!
Да се хвърлят пари на вятъра за вливки и да се тровиш с тях,
защото и те не са никак безвредни, не е правилният съвет!
Като не е качествен ембрионът, няма никакво спасение,
каквито и мерки да вземеш! На мен ми искаха за първичния преглед въпросните витамини.
И да, колкото и да не ни се иска, яйцеклетката е основният фактор,
ако МФ не е наистина безнадежден.
Ако аз имах твоя резерв, щях да сменя кликата и да връщам ембриони
само след като им е направен ПИД, почти сигурно е, че ембрионите имат хр. аномалии,
затова така се получава, това е най-вероятната причина. НК клетки, витамини и всичко
останало са вятър работа, поне за мен. Не си струва да правиш повече празни трансфери
на сляпо. Такъв съвет бих ти дала. Имаш още време, не го губи при неподходящите хора!
За себе си съм убедена, че ще върна ембрион само след ПИД.
Не искам свежи трансфери, с множество ембриони, на сляпо.
Затова съм се спряла на Кипър - Бахчеджи, там правят много генетични изследвания
на ембриона, преди да го върнат, освен това искам да върна само 1,
затова държа да знам, че е здрав, поне на първо четене.
Ще отида спокойна там, понеже ми спечелиха доверието турците,
единствено ме притеснява това, че се стига дотам единствено със самолет.
Затова се бях замислила за Чехия, но засега отпада.
Да си почина малко и ще се свържа с Турмед.
Много късмет желая на всички! Heart Hug

# 733
  • Мнения: 171
vel333, хиляди благодарности! Heart
Много късмет ти желая! Flowers Four Leaf Clover
Въпреки че спрях лекарствата, все още не ми е дошло
и гърдите са ми подути. Дано да няма някаква аномалия.
Bebka08, лекарката ти е права за имунологията, обаче не ми допада
отношението й, ако на мен така ми кажат, повече там няма да стъпя!
Не обичам лекари с подобно отношение, иначе не съм придирчива,
мога да подмина много неща, но не мога да очаквам адекватна намеса
от човек, който разсъждава по такъв начин! Разбира се, това е моята гледна точка.
Имунологът ти е дал правилен съвет за ТР, обаче да се правят вливки
за ембрион, на който не е правен ПИД, е чисто безразсъдство според мен!
Да се хвърлят пари на вятъра за вливки и да се тровиш с тях,
защото и те не са никак безвредни, не е правилният съвет!
Като не е качествен ембрионът, няма никакво спасение,
каквито и мерки да вземеш! На мен ми искаха за първичния преглед въпросните витамини.
И да, колкото и да не ни се иска, яйцеклетката е основният фактор,
ако МФ не е наистина безнадежден.
Ако аз имах твоя резерв, щях да сменя кликата и да връщам ембриони
само след като им е направен ПИД, почти сигурно е, че ембрионите имат хр. аномалии,
затова така се получава, това е най-вероятната причина. НК клетки, витамини и всичко
останало са вятър работа, поне за мен. Не си струва да правиш повече празни трансфери
на сляпо. Такъв съвет бих ти дала. Имаш още време, не го губи при неподходящите хора!
За себе си съм убедена, че ще върна ембрион само след ПИД.
Не искам свежи трансфери, с множество ембриони, на сляпо.
Затова съм се спряла на Кипър - Бахчеджи, там правят много генетични изследвания
на ембриона, преди да го върнат, освен това искам да върна само 1,
затова държа да знам, че е здрав, поне на първо четене.
Ще отида спокойна там, понеже ми спечелиха доверието турците,
единствено ме притеснява това, че се стига дотам единствено със самолет.
Затова се бях замислила за Чехия, но засега отпада.
Да си почина малко и ще се свържа с Турмед.
Много късмет желая на всички! Heart Hug


Сиси, благодаря за споделеното. На първо време ще изчакам до понеделник да видя от 4-те Е има ли оцелели и материал за трансфер. Ако пак е неуспешен, ще мисля какво да правя.
Можеш ли да ми кажеш грубо по колко дни и колко пъти се налагаше да оставаш в Турция за прегледи и манипулации? Искам да помисля на база на необходимото време какво да планирам като следваща стъпка. Може и на лични да не спамим темата...

# 734
  • Мнения: 3 505
 Естрадиол 348.70 pg/ml при един фоликул на 12-ти ден не е ли твърде висок, за да има читава яйцеклетка в него?

Общи условия

Активация на акаунт