Всякакви въпроси относно пералнята - тема 4

  • 49 750
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 189
Здравейте,
Някой с промоционалното Миле  WDB 030 WCS?
http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/
В магазините на Миле (не онлайн) все още е на 1300 лв и по препоръки на всички консултанти, включително и техномаркетите този избор не подлежи на съмнение, но все пак бих искал мнение от притежатели.

# 61
  • Мнения: 25
Здравейте,
Някой с промоционалното Миле  WDB 030 WCS?
http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/
В магазините на Миле (не онлайн) все още е на 1300 лв и по препоръки на всички консултанти, включително и техномаркетите този избор не подлежи на съмнение, но все пак бих искал мнение от притежатели.
На предната страница е все пак.
Не съм чела предишните коментари.
Имах 6 години комбиниран уред. Никога повече няма да се върна към такъв.

Имам Миле 030, вие сте харесали 031. Не знам каква е разликата, но за пръв път имам пералня, от която съм възхитена.
Да, ползвам я от едва месец, но качеството на изпирането е несравнимо.
Работи поне 10 пъти седмично, изчезват петна, които не се махаха дори след третиране с препарати за петна.
Тиха е, работи с изключително малко препарат.
И я взех на промоция за 1300 лв.
Съжалявам, че не знаех за промоцията, когато купувах и сушилнята.

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 13:20 от Elvis

# 62
  • Мнения: 189
Здравейте,
Някой с промоционалното Миле  WDB 030 WCS?
http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/
В магазините на Миле (не онлайн) все още е на 1300 лв и по препоръки на всички консултанти, включително и техномаркетите този избор не подлежи на съмнение, но все пак бих искал мнение от притежатели.
На предната страница е все пак.
Не съм чела предишните коментари.
Имах 6 години комбиниран уред. Никога повече няма да се върна към такъв.

Имам Миле 030, вие сте харесали 031. Не знам каква е разликата, но за пръв път имам пералня, от която съм възхитена.
Да, ползвам я от едва месец, но качеството на изпирането е несравнимо.
Работи поне 10 пъти седмично, изчезват петна, които не се махаха дори след третиране с препарати за петна.
Тиха е, работи с изключително малко препарат.
И я взех на промоция за 1300 лв.
Съжалявам, че не знаех за промоцията, когато купувах и сушилнята.

Много мразя спаменето, но навярно предната страница е прочетена, още повече собсвеника е питан на лично, въпроса е някой друг, дуския, нещо да се получи, но уви май имаме само хора дебнещи да спамят Simple Smile

# 63
  • Мнения: 4 049
Здравейте,
Някой с промоционалното Миле  WDB 030 WCS?
http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/
В магазините на Миле (не онлайн) все още е на 1300 лв и по препоръки на всички консултанти, включително и техномаркетите този избор не подлежи на съмнение, но все пак бих искал мнение от притежатели.
На предната страница е все пак.
Не съм чела предишните коментари.
Имах 6 години комбиниран уред. Никога повече няма да се върна към такъв.

Имам Миле 030, вие сте харесали 031. Не знам каква е разликата, но за пръв път имам пералня, от която съм възхитена.
Да, ползвам я от едва месец, но качеството на изпирането е несравнимо.
Работи поне 10 пъти седмично, изчезват петна, които не се махаха дори след третиране с препарати за петна.
Тиха е, работи с изключително малко препарат.
И я взех на промоция за 1300 лв.
Съжалявам, че не знаех за промоцията, когато купувах и сушилнята.
П.машина е добра.Има и по-добри:Asko;V-zug  и т.н.Като разпространение с дилъри и не за нашата геогр.ширина.Може да разглетате и IFA.EU за подробности,повечето са обяснени от B-21.Сервизирането и подръжката на споменатите по-горе /ако са купени от EU/са за ваша сметка и нужното търпение за доставка на резервни части.Хубавото е ,че рядко създават проблеми.Цената не коментирам,тъй като всеки е с разл. сатус и възможности/желание да плати!

Последна редакция: пн, 21 яну 2019, 20:31 от niljaniljo

# 64
  • София
  • Мнения: 306
Здравейте,
някoй дали може да ме насочи към марка/модел за пералня. Трябва ми за хора на възраст 80+ т.е. без електронни програматори и екстри. Основното изискване е да е здрава Simple Smile. Бюджет до около 600-650 лв.

# 65
  • Мнения: 189
Здравейте,
някoй дали може да ме насочи към марка/модел за пералня. Трябва ми за хора на възраст 80+ т.е. без електронни програматори и екстри. Основното изискване е да е здрава Simple Smile. Бюджет до около 600-650 лв.

Замисляли ли сте се за втора ръка АЕГ или Миеле? За тези пари та и по малко можете да вземете прилично здрава и лесна за употреба машинка.

# 66
  • София
  • Мнения: 306
Варианта с втора употреба  по-скоро не ни устройва. Трябва и да организираме доставка до малко населено място на няколкостотин км от София и транспорта ще е сериозна сума.
Някакви отзиви за този модел https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-B … -20060BY/p/683847 ?

# 67
  • Мнения: 189
Варианта с втора употреба  по-скоро не ни устройва. Трябва и да организираме доставка до малко населено място на няколкостотин км от София и транспорта ще е сериозна сума.
Някакви отзиви за този модел https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-B … -20060BY/p/683847 ?

В един друг форум препоръчват https://www.relaxbg.org/peralnya-bosch-wan282v8

# 68
  • Мнения: 1 207
Здравейте,
някoй дали може да ме насочи към марка/модел за пералня. Трябва ми за хора на възраст 80+ т.е. без електронни програматори и екстри. Основното изискване е да е здрава Simple Smile. Бюджет до около 600-650 лв.

В днешно време не съм виждал да се продават съвременни перални с механически програматори. Всичко е електроника, просто при някои е опростена за употреба. Bosch която по-горе е публикувана, е надеждна машина, но не е сред най-лесните за управление. gorenje има серия simplicity иначе казано машина с опростено управление.
https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/gorenje/wa72sy2b-p176151211/

Машината е равно по надеждност с Bosch, слагат се качествени лагери SKF и при този модел казана е разглобяем и ремонтопригоден. Възможно най-опростен панел за управление, само избирате програма и пускате. Филтъра е направен добре и се почиства лесно.

Indesit Innex имат такава възможност нарича се "push and wash", иначе казано зареждате машината, натискате синия бутон и тя си пере, самостоятелно определяйки параметрите на програмата. За жалост Indesit не са сред най-надеждните, слагат некачествени лагери, които излизат от строя бързо, а казаните са споени и неремонтопригодни. За жалост филтрите при тези Indesit си е чисто приключение за чистене, едно че капака е голям и се сваля трудно, чупи се лесно, а след това и водата подлизва по корпуса като се развие. Много глупаво направено, според мен.
https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/indesit/xwa-61051-w-p183897719/

Също така на Crown са максимално евтини ,прости за употреба, но не са никак надеждни, и са нискооборотни. Правят се в Турция, от фирма "Vestel", при тях е пестено от всичко, леки са изместват се. Единствения им плюс е, че са прости за употреба с елементарен контролен панел.
https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/crown/zephyrus-a-50-z-p81553979/#opisanie

# 69
  • София
  • Мнения: 306
При BOSCH WAN 20060BY ми харесва, че дават 5 години гаранция на пералнята и 10 на мотора.
Явно, която и да изберем ще се наложи да  разпечатам инструкции за 2-3 програми, които ще ползват Simple Smile

# 70
  • Мнения: 1 207
При BOSCH WAN 20060BY ми харесва, че дават 5 години гаранция на пералнята и 10 на мотора.
Явно, която и да изберем ще се наложи да  разпечатам инструкции за 2-3 програми, които ще ползват Simple Smile

Машината е добра от към надеждност, въпроса е дали ще им е удобен за ползване контролния панел на пералнята. 

Колкото до гаранциите на инверторните мотори, това е търговски трик ползван от повечето производители. Самия мотор да се развали се случва адски рядко, много по-често гори платката, която го управлява, а тя не влиза в 10 годишната гаранция на самия мотор.


# 71
  • София
  • Мнения: 306
Благодаря за информацията ВМ21! Ще мислим до края на седмицата и ще дейстеаме.

# 72
  • Мнения: 345
Здравейте, в крайна сметка се спряхме на Bosch WAT28460BY очакваме я до ден два. Според консултантите в техномаркет , в сервизите им доста често влизат старите модели на горение, а относно новият им модел имали нулеви продажби въпреки, че била сносна.На 6-та серия на боша не се свалял казана, уж само който са 4-та правени в Полша били лесни за отремонтиране, но въпреки това избрахме този модел.

# 73
  • Мнения: 1 207
Здравейте, в крайна сметка се спряхме на Bosch WAT28460BY очакваме я до ден два. Според консултантите в техномаркет , в сервизите им доста често влизат старите модели на горение, а относно новият им модел имали нулеви продажби въпреки, че била сносна.На 6-та серия на боша не се свалял казана, уж само който са 4-та правени в Полша били лесни за отремонтиране, но въпреки това избрахме този модел.

Не знам, какво общо имат консултантите със сервиза, и как получават такава информация. "Сносни били новите" ми те са същите, като старите Ха ха. Променени са малко контролните панели, капачетата на филтрите, и перфорациите на барабаните. Като казан, лагери, мотори, корпуси ,маншони са си в общи линии същите. Основния проблем на старото поколение бе в диагоналните дръжки на люка, които при по невнимателна експлоатация се чупеха. При новото поколение на gorenje в люка няма механизъм за отваряне, защото са с електромагни блокировки, дори най-евтините модели.

"На 6-та серия на боша не се свалял казана" На всяка пералня се сваля казана. Въпроса е, дали този казан е разглобяем и ремонтопригоден, или е споен. Не знам, как консултанти в магазин ще знаят, коя пералня с какъв казан е, при положение че те разглобена пералня не са виждали и глупостите, дето говорят за gorenje го показва.
Впрочем, когато човек има проблем с пералня под гаранция се обажда към гаранционния сервиз на марката, не към консултантите в техномаркета за да ги викат тях за ремонт.
Консултантите са хора работещи към магазина, те имат зададени от ръководството на магазина цели, иначе казано да пробутват това, което им е наредено. Това са хора в повечето случаи със средно образование, нямащи елементарно понятие от ремонт на бяла техника. Те много често препоръчват и Беко, какво повече да кажа . . .

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 06:40 от BM21

# 74
  • Мнения: 25
Здравейте!
В крайна сметка се спрях на тази марка и модел Miele WCE330 WCS PWash 2.0.
Искам да отворя една скогба и да спомена, че не го вярвах, но наистина поддръжката (нямам в предвид ремонтирането) на тази марка в България е умопомрачително лошо.
Искам да попитам за Aqua stop маркуч, който ще се ползва с пералнята, която съм избрал. Miele имат две технологии за защита, едната е по-базова и се нарича WCS, другата е пълнофункционална и се нарича WPS.
WPS включва и клапан на входната точка на маркуча, докато при WCS защитата е само в пералнята. Понеже пералнята няма да е в мокро помещение, не бих искал маркуча да е постоянно под налягане и да е незащитен, затова бих искал да си закупя безопасен маркуч. Може ли да препоръчате конкретен модел и марка Aqua stop маркуч?
Ето едно интересно видео обясняващо как работи Aqua stop системата на Bosch. Предполагам, че работи на Miele WPS е подобна .
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт