За и против премахването на бенки с козметична цел

  • 37 419
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Цитат
ти де го чукаш, то де се пука Mr. Green

 - Според 200г. хомеопатичен клиничен опит,  предразположението към брадавици и други доброкачествени образувания се "придобива" след прекарана гонорея или друга подобна предадена по полов път инфекция, като тази предразположеност се унаследява.



Пак мерси, но пак ще кажа, че не става въпрос за генитални работи, още по-малко пък за хомеопатия.

# 16
  • Мнения: 2 149
Пипалом?
Това какво ли ще рече?
Аз от доста време се чудя дали да не отида на какво? На дерматолог? Имам бенки, които стърчат и се оплитат в пуловерите ми по врата. + няколко брадавички на пръстите на краката + едно нещо... newsm78 на ръката, като розова точка, релефна леко... страх ме е, че може да е нещо сериозно.
Та към кого да се обърна?Препоръчайте някого, защото личната ми лекарка е такъв профан в някои отношения, ще каже че пак няма направления...

# 17
  • Мнения: 588
Здравейте,

аз от доста време все не можех да се наканя да отида при специалист онкодерматолог да види множеството бенки, които имам и съм решила да махна, и да ме консултира.

Избрах да отида в онкологията, понеже там са най - добрите специалисти и попаднах на доцент Троянова.
Погледна всичките ми бенки, най - голямата от които черна и с диаметър около 2 см (нея искам да я махна от тоийнейджърските си години). Аз по цялото тяло съм с много и най - различни по вид бенки.
Каза че са опасни тези, които са плоски, за тези с крачета няма за какво да се притеснявам.

Помолих я да ми каже има ли опасност при махане оперативно на бенки да се получи "усложнение", тя каза не,
 и супер доволно сега в момента търся  добър хирург, който да ги махне.

Каза че е по - добре да се махнат, отколкото да седят по тялтоо такива образувания.

Между другото като сте си махали бенки при кой хирург ходихте? Какви са цените?

# 18
  • Мнения: 8 505
За,но да не се маха от козметик в никакъв случай.Само от специалист,след щателен преглед.

# 19
  • Мнения: 5 228
Между другото като сте си махали бенки при кой хирург ходихте? Какви са цените?

Като събера още малко смелост, ще ходя при д-р Гаранина, тя е мамолог и гръден хирург от Онкологията, но приема и в МЦ Гинека зад завод Електроника. Ще струва около 100-120 лв. заедно с хистологичното изследване.

Та към кого да се обърна?Препоръчайте някого, защото личната ми лекарка е такъв профан в някои отношения, ще каже че пак няма направления...

Аз също имам много бенки и ходих при доц. Пейчева, завеждащ кожно отделение в Онкологията. За мен е най-добрата. Тя всъщност ми препоръча да си махна папилома при д-р Гаранина. Прегледът при нея струва 30 лв. в частния й кабинет.

# 20
  • Мнения: 3 091
Категорично против! Не помня баба си поради такава причина - рак на кожата...

При нужда - само след консултация с най-добрият възможен кожен онколог!!!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Категорично против! Не помня баба си поради такава причина - рак на кожата...

При нужда - само след консултация с най-добрият възможен кожен онколог!!!
newsm10 newsm10
Това е единствения изход с бенките за съжаление. Които се 4уди да не се чуди и да ходи навреме. Вирусът на кожния рак е най-гадния вид познат до момента и единственото спасение е навреме при много добър лекар.
 На мен ли4но ми препоръчаха д-р Троянова и д-р Киров в Онкологията. Попаднах на д-р Киров махня ми я веднага. Много е важно какви ножове(скалпели са ползват за подобни операции) за да няма последствия. Моят резултата е - злокачествено I степен. Но съм си добре - жива и здрава. Не ме лекуват с нищо - само слънцето е табу. Прегледите при онколог в поликлиника са безплатни не изискват направления. Ако нещо ви претеснява - един такъв преглед спасява живот!
 

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Това е единствения изход с бенките за съжаление...

  - Бенки е едно, а брадавици - друго.

  - Брадавиците може да се горят и премахват, тъмните, плоски бенки - НЕ!

  - Защото както се майтапи една моя позната лекарка от Пирогов: - Няколко месеца след това да няма "свещи и камбани"... но нещата разбирасе са сериозни.

Цитат
Вирусът на кожния рак е най-гадния вид познат до момента...

 - Няма вирус на кожния рак, това пък от къде го измисли  bouquet

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 15:34 от Alex 1

# 23
  • Мнения: 588


  - Брадавиците може да се горят и премахват, тъмните, плоски бенки - НЕ!



Що?

На мен, след консултация с доктор Троянова - онкодерматолог - тя ,ми каза, че няма причини да се притеснявам за махане на такава бенка...

# 24
  • Мнения: 5 299
Аз имам една гадна бенка на носа, и отидох при педито да искам направление за кожен, или какъвто там лекар ми трябва. Тя каза, че не можело да се махне, защото била на голяма основа newsm78 Май по-скоро и свидеха направленията, но така или иначе искам да я махна от много време, и ще отида на преглед при дерматолог още тази седмица.

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не разбрах кои бенки са най-опасни? Тези, които са изпъкнали (като пъпка), но не са на краче а с широка основа така ли? Или тези дето са като петънце на кожата?

# 26
  • Мнения: 7 640
доказано е, че ако даадена бенка няма потенциал за малигнизация, тя НИКОГА не става злокачествена, независимо дали е подложена на механично, химично или друго дразнене.
В този смисъл изказването- Бенки не се питат е неправилно.
На когото му пречат- да си ги маха, но по хирургичен път, за да може да се пусне хистология!

# 27
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
онкодерматолог - тя ,ми каза, че няма причини да се притеснявам за махане на такава бенка...

 - И аз мога да ти цитирам Доценти по Медицина, ко са ми преподавали, че Тъмните, плоски бенки не се пипат! не се търкат или чоплат! - защото са Прекарциноза и много бързо - за месеци може да се изродят в Рак! И много хора са си отишли по този начин!
 - Ако искаш, консултирай се с Дерматолог в Пирогов, но не хирург, за да няма Конфликт на интереси...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Доколкото знам, не е съвсем безопасно да се оперират, горят и т.н., но аз познавам един лечител, който ги маже с някакво изработено от него лекарство, образува се нещо като струпейче, което след известно време пада( и така всъщност падат умъртвените болни клетки) и отдолу остава вече израсналата нова кожа със здрави клетки.  Така се премахва образуванието, без да се разранява, затова е безопасно. Аз така си махнах няколко бянки по тялото. Който знае певицата Славка Калчева каква огромна бенка имаше на лицето- махна си я именно при този лечител. Който се интересува , давам му веднага координатите на лечителя в Пловдив, той също има син, който прави същото в Бургас.

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
пак повтарям: - Правете разлика между Бенка и Брадавица, а ако не можете, консултирайте се с дерматолог.

Общи условия

Активация на акаунт