Притеснения относно килограми

  • 2 804
  • 55
  •   1
Отговори
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Мами, моя гинеколог е в отпуск и днес ми се наложи да отида при друга докторка. Тя от вратата ме попита колко килограма съм качила. До тук съм качила между 13-15кг. Тя ме направи на две стотинки, как можело толкова много килограми, как от това ми отичали краката /всъщност ми е отекъл само десния крак и миналия път моя доктор ми каза, че най-вероятно бебето притиска и затова се е получило така - изследванията са ми добри, няма албумин, а съм и със супер ниско кръвно/. Та и тя след 15 минутни словоизлияния ми каза да ям "само, единствено и предимно плодове". Притеснява ме това, че на бебока все пак му трябват някои вещества, набавяни от храните. Смятате ли, че ако мина "само, единствено и предимно на плодове" ще набавям на беба всичко необходимо за правилното развитие. Толкова ли са много тия килограми за 26 седмица да му се не види /никога не съм била кльощтава, закръгленка съм си по природа/?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Аз и брат ми имаме разлика година и пет месеца като маика ми и с двамата е качвала 50 кила . Лекарите все и се карали а тя се надявала  да са близнаци  Mr. Green Но наистина ако ядеш прекалено можеш да се ограничаваш много плодове ,зеленчуци и разделно хранене например ще свърши работата . Успех и леко раждане. Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Спокойно, мила.  bouquet Просто има лекарки, които обичат да се правят на интересни. И моята ме направи на 2 стотинки затова, че в 32-ра седмица съм качила 17 кг и ми каза да ям само домати, извара и плодове. Е, попитах я как да стане това като съм на работа всеки ден и нямам обедна почивка. Така че не се плаши. Яж си нормално всичко е до организъм. Аз съм съм пълна по природа и въобще не смятам, че съм качила много досега. Имам приятелки, които от нормални килограми качиха по 30-35 кг и сега са по-слаби отколкото бяха преди да забременеят. Hug

# 3
  • Мнения: 4 621
Успокий се. Наблегни на зеленчуците и плодовете и пълнозърнестите продукти. Избягвай мазни и тестени неща и по малко следко - тези не са полезни нито за теб , нито за бебчо. При всички случаи недей да гладуваш, все пак си бременна Wink

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Ох, не знам вече какво няма да измислят някои доктори!!!
Сто пъти сме коментирали тази тема - всичко е индивидуално. Даже имаше и една почти статистическа тема - кой колко е качил през бременността ...
Има жени, които качват по 6 кг. за цялата бремнност - други по 30 кг.
Въпрос на натура.
Не мисля, че трябва да ядеш само плодове и зеленчуци - просто се храни балансирано, като не наблягаш на тестени изделия и сладки работи разни - вафли, шоколади и пр. Но това не означава, че да не се докосваш до тях.
За мен това е неоправдано - така драстично да се ограничаваш ...
26 г.с. е горе-долу по средата на бременността и е нормално вече да се качва повечко. В тези седмици до към 36 г.с. - по около 1/2 кг е казано по книгите.
Иначе за протокола аз качих 15 кг за цялата бременност и не съм слаба, даже по-скоро пухкава, а имам приятелка, която сега много слаба, но през бременността качи 25-26 кг...
Лека бременност и не се връзвай на всичко, което ти говорят и сега не е време да се тормозиш за килограмите ... Laughing

# 5
  • Мнения: 1 866
По принцип са прави лекарите като казват, че не трябва да се качват толкова килограми. Нито за теб, нито за бебето това е полезно, даже и за раждането на е добре. Друг е въпросът, че нашите лекари често си позволяват да говорят на пациентите с какъвто си поискат тон, което за мен е крайно недопустимо. Това което ти е казала - да ядеш само плодове - е наистина смешно и абсурдно. Няма как да пазиш диети точно по време на бременност. Ако искаш да ограничиш качването на килограми просто наблегни на зеленчуците и се храни разделно.

Аз също качвам доста килограми по време на бременностите. Сега с втората доста внимавам, но пак качих. Важното е да се стараеш да намалиш максимално качването на килограми, но не и с цената на нерви или лишения.

# 6
  • Мнения: 1 100
Само плодове не мисля, 4е е редно. Но ина4е си говори с твоя гин. като се върне да уто4ните позволените храни и да ти наложи диета. Наистина с кг. трябва да се внимава, нито слабото наддаване, нито рязкото казване са полезни.

Аз мога само да ти споделя, 4е моята док. тук ми препоръ4а списък с храни, полезни за развитието на беб в нас, а съЩо така и други, които да избягваме.

Храни се предимно с пресни плодове и зелен4уци (сурови или сварени с мин. сол и само капка зехтин.) Само бели меса, пиле, пуйка, филе от риба (сварени или пе4ени). Ограни4и картофи и всякакви тестени изделия. Може да ядеШ и скромни коли4ества варива: боб, грах, леЩа (съдържат желязо).Много салати и спанак.
От мле4ните продукти търси обезмаслено мляко и само прясно сирене. Другите сирена са с висока масленост и товарят 4ерния дроб.

НиЩо пържено, панирано, никави сладкиШи и сладолед. Беб4ето няма нужда от тези неЩа. Важното е и порциите да са умерени.
Аз горе долу се съобразявам с тези неЩа и досега съм с 8 кг. отгоре. А сериозното ка4ване предстои...

Дано съм ти била полезна. Не гладувай, само внимавай с тежките, високо калори4ни храни  Peace

# 7
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Благодаря ви за отзивчивостта!   bouquetПоуспокоих се! Аз не ям по много, но пустата наркомания към сладкото ще ми изяде душата. Просто много се притесних от реакцията на докторката - реагира все едно е влязъл бременен кашалот Embarassed в кабинета!

# 8
  • Мнения: 5 391
И на мен една непозната акушерка взе да ми чете конско, докато бях в АГ-то на запис на тоновете в 9-я месец.На какво приличало това, знаела ли съм как се ражда бебе над 4 кг/как пък го прецени- не знам ooooh!/
Абе много мразя знайни и незнайни да дават интервюта, когато не ги питаш Crossing Arms
Така че, споко Peace

# 9
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз съм в 28 г.с. и съм качила 10 кг.Горе - долу - нормално.Ти си в 26 сед. и си качила още 5 кг. отгоре, смятам, че не е чактолкова зле.Все пак си почти в 7 - ми месец!Незнам какво те притеснява, при положение, че има майки които качват по 30 - 40 кг. и повече!

# 10
  • Мнения: 707
Здравей Picky,
не се притеснявай толкова. И как може да си поzволява да ти говори по тоzи начин и с такъв тон таzи лекарка? И диетите по време на бременност са абсолютно zабранени...
Опитай се да ограничаваШ сладките неЩа и не пий подсладени напитки (беzалкохолни) - те са супер калорични. Щом килограмите не ти вредят, zа фигурата Ще мислиШ като родиШ.
Леко бременеене Sunglasses

# 11
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Здравей Picky,
не се притеснявай толкова. И как може да си поzволява да ти говори по тоzи начин и с такъв тон таzи лекарка? И диетите по време на бременност са абсолютно zабранени...
Опитай се да ограничаваШ сладките неЩа и не пий подсладени напитки (беzалкохолни) - те са супер калорични. Щом килограмите не ти вредят, zа фигурата Ще мислиШ като родиШ.
Леко бременеене Sunglasses
Аз също се казвам Таня Wink

Благодаря на всички ви!

# 12
  • София
  • Мнения: 8 280
Притеснително е това е килограмите, тъй като се казва че накрая се качва най-много.
Имам позната мама, която така е качила 15 кг до към 2/3 от бременността и се стреснала и после минала на разделно хранене и до ктрая на бременността качила само 5 кг общо 20 кг.

# 13
  • Мнения: 1 353
Мами, моя гинеколог е в отпуск и днес ми се наложи да отида при друга докторка. Тя от вратата ме попита колко килограма съм качила. До тук съм качила между 13-15кг. Тя ме направи на две стотинки, как можело толкова много килограми, как от това ми отичали краката /всъщност ми е отекъл само десния крак и миналия път моя доктор ми каза, че най-вероятно бебето притиска и затова се е получило така - изследванията са ми добри, няма албумин, а съм и със супер ниско кръвно/. Та и тя след 15 минутни словоизлияния ми каза да ям "само, единствено и предимно плодове". Притеснява ме това, че на бебока все пак му трябват някои вещества, набавяни от храните. Смятате ли, че ако мина "само, единствено и предимно на плодове" ще набавям на беба всичко необходимо за правилното развитие. Толкова ли са много тия килограми за 26 седмица да му се не види /никога не съм била кльощтава, закръгленка съм си по природа/?
Не се притеснявай, за да не вредиш на бебето. Само внимамай какво хапваш eat И това, че е до ген изобщо не е вярно nono Аз например, с лежане през седем от деветте месеца, качих само 10,200 goodscale, докато майка ми при първата си бременност е стигнала до 25кг. badscale

# 14
  • Мнения: 189
По принцип се смята, 4е е добре да се качат до 12 кг. Качването на килограми не е добре нито за бебето, нито на майката. Затова са ти се понакарали, но има хора предразположени към пълнеене и това също оказва влияние. Аз и с двете бременности качих по 12 кг. и след раждането свалях по 9 кг. , но и майка  ми е била същата. Ти каза, че си била пълничка, значи е нормално да качиш повече. Иначе за диети, не е хубаво да се ядат много тестени неща, защото от тях се качва. Бебето си взима всичко необходимо от твоя организъм, така 4е няма страшно за диетата, но се консултирай с твоя гинеколог, той ти следи бременността и той ще прецени какво да правиш най-добре.

# 15
  • Мнения: 1 860
Аз и друг път съм я пускала тази табличка, но все пак:

3кг - допълнителни мазнини, протеини и хранителни запаси
2кг - допълнително течности, включително кръв
1кг - по-големи гърди
1кг - матка
3.4 - бебе
1кг - амниотична течност
0.700кг - плацента

Така приблизително са разпределени 12 килограма + - 1, 2.

Сама прецени къде ще са останалите килограми които ще качиш.  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Много е индивидулано това с килограмите.Аз качих общо 15 кг. за цялата бременност,като 7 от тях до 4 месец.И на мен ми се караше докторката в началото,но в последните месеци не качвах почти нищо.Може и при теб така да стане.Спокойно,ако не се тъпчеш за двама,няма нищо притеснително Peace

# 17
  • Мнения: 3 367
..поведението на този лекар не е похвално,макар  според мен да не е безпочвено;качването на кг наистина е много индивидуално,но по книга предстои тепьрва бебето ви да трупа маса;т.е тези кг не са защото то е голямо..не се дебелее без ядене,това е сигурно,както и факта че многото кила ще ти тежат към края и после възстановяването е по-трудно..аз съм от хората които препоръчват "ограничаване"в смисъл-не-ядене-за-двама и "сега като съм бремена-може всичко"..сама си преценяваш разбира се,за бебето не се тревожи-то си взима каквото му трябва,и друг пьт съм писала че при обсадата на Лениград след месеци глад на майката се раждат деца по 3кила..
спокойна бременност,
Анна

# 18
  • Мнения: 63
ОХХХХХ миличка и аз съм така сега съм 26 и вече съм качила 16 кг на мен пък лекарката въобще не ми обръща внимание колко съм качила даже не ме е и питала!?!?!
и аз си мисля че са много но немога да се огранича толкова все съм гладничка Embarassed уж гледам повече плодове но.... май си качвам.

# 19
  • Мнения: 600
ей, такива ме хврлят в агресия Twisted Evil

моят беше същият - все повтаряше 'много ядеш, много, много си дебела' . аз качих 22кг - от 52 станах 74, и то повечето след 7ми месец. кофти ми беше, но не съм се тъпкала. просто всичко лепях. и какво? лесно родих(а на една на съседното легло докторката й викаше, че била дебела и затова не можела да роди лесно), дрън-дрън. за за час и половина бях готова. дребната е на 5,5 месеца, а аз имам само 2 за сваляне. даже и не се мъча, че съм си добре вече. за 4 месеца свалих всичко. толкова е индивидуално, че преди да родиш, въобще не го мисли. яж здравословно и мисли за себе си и за детето!

# 20
  • Мнения: 300
Как може лекар да ти каже да ядеш само плодове и зеленчуци по време на бременност. Това е лудост #Cussing out.  Намали само сладкото, тестените изделия, пърженото и силно калоричните храни (разните яипсове).
Иначе те лекарите все ще намерят да се скарат за нещо. Аз съм в 32г.с. и съм качила 17кг. според кантара на генеколожката ми. Два дни по-късно се премерих в къщи и се оказа че не са 17кг., а 14. В момента незнам на кои кантар да вярвам, но 3кг. са си голяма разлика.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Picky , аз съм в същото положение - досега съм наддала 14 кг и преди да забременея също бях пълна, така че в момента съм с доста килограми. И моите акушерка и лекарка ми казаха, че  задължително трябва да пазя диета за да задържа килограмите и да не наддавам много до края на бременността. Denise ти е написала в основни линии какво може да се яде, освен това на мен ми казаха да спра и тестеното, да намаля и сладкото. Заради риска от поява на албумин пък / подуват ми се краката /, да огранича съвсем и солта. Трябва да се опитам да спазвам този режим, защото може да навредя на бебето - така, че спокойно не си сама. Ще обменяме опит Peace.

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз бях само на плодове и зеленчуци. Само това ми се ядеше. Е, хапвах и друго, но предимно. Много се движех. И пак качих 30 кг. - от 60 станаха 90. Не им се връзвай много на лекарите.

# 23
  • Мнения: 1 942
Уф ако знаеш колко добре те разбирам. Кретенки лекарки всякакви  #2gunfire една и на мен ми буча, че и таблица някаква ми показва дето е за небремени хора, а тя иска по нея да се водя, наплаши ме, наплаши ме много се разочарова като разбра, че съм здрава... Не мисля, че има проблем с килцата като албумина ти е наред, ама после от мене да знаеш по-трудно се свалят от обикновено  Sad Затова просто намали сладкото и тестените неща /да речем сложи си лимит от по 400 калории //това е една вафла примерно// на ден/ и яж всичко друго. И ако качиш повечеко килца при секцио малко по-трудно се възстановяваш..., но само мами дето въбще нямат склоност към напълняване качват по 6-10 кила по време на бременоста. На тях няма как да им обясниш, че хем ядеш малко хем пак качваш  hahaha

# 24
  • Мнения: 2 672
щом изследванията са добри значи ок Wink
но ако ядеш повечко от "забранените" храни , наистина по-добре ги ограничи. Но само и единствено на плодове  Naughty хапвай си каквото ти се яде в нормални количества, щото после  Crazy едни кг., едни стрии..... #Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 3 406
Миличка, няма какво да се лъжем- килограмите в повече ще те затруднят след раждането, но това не означава, че трябва да изпадаш в крайности, а и не одобрявам разни овци, които се дъжат грубо.
Наложи си простички ограничения- сладко, солено, пържено, панирано и газирано ги ограничаваш до минимум- е, ако хапнеш веднъж в седмицата няма да свърши светът  Hug
Ако ти се хапва сладичко /аз, лично много обичам  Embarassed/ опитай цедено кисело мляко, подсладено с малко мед или кафява захар с плодове- ягоди, малини, боровинки, или си купи сусамов тахан, смесен с малко мед става много вкусно- по една-две лъжички и си готова с глада си за сладко  Hug
Леко бременеене и сладко бебе  Hug

# 26
  • Мнения: 733
Това са глупости. Аз почти не ядях и качих 30кг  Embarassed. Мойта гинеколожка се смееше, че съм заприличала на слонче и каза, че ще ми трябва доста време за да го сваля. Познавам мама, която се ограничаваше да не яде докато беше бремена и качи почти колкото мен това си е до физика. Успех и леко раждане на финала   bouquet

# 27
  • Мнения: 1 975
Абе това са пълни глупости #2gunfire. При всеки е строго индивидуално. Ти може да не ядеш много, но пак да пълнееш, въпрос на натура. Аз досега съм качила 14 кг., но не смятам да се притеснявам, чувствам се добре, а това е най- важното. Така че СПОКО  love001 newsm51

# 28
Миличка, не бива да се притесняваш толкова....В крайна сметка всичко е до гени и обмяна на веществата. Майка ми е качвала по 30 килограма и при двете раждания и после си е връщала всичко.... Аз самата дотук съм +20 и хич не се шашкам, понеже най-важното сега е бебо да е добре...
Вярно е, че килограмите позатрудняват раждането, но това са глупости. Бебето има нужда от всички хранителни групи, за да се развива

# 29
  • Мнения: 3 367
..няма пълнеене без ядене,овен ако не е задържане на вода(което си е сериозно и иска лекарска намеса)..а какво ядем  и какво си мислим 1е ядем са разли1ни неща..колкото до вафлата с 400 калории-м-у 3 и 9ти месец нуждата е от по 300 калории в пове1е от преди бремеността,което е един банан и една 1аша мляко екстра на това което си яла преди двете 1ерти1ки..не бих омаловажавала проблема, но не е и края на света, има на1ини да се регулират нещата

# 30
  • Мнения: 3 760
По принцип са прави лекарите като казват, че не трябва да се качват толкова килограми. Нито за теб, нито за бебето това е полезно, даже и за раждането на е добре. Друг е въпросът, че нашите лекари често си позволяват да говорят на пациентите с какъвто си поискат тон, което за мен е крайно недопустимо. Това което ти е казала - да ядеш само плодове - е наистина смешно и абсурдно. Няма как да пазиш диети точно по време на бременност. Ако искаш да ограничиш качването на килограми просто наблегни на зеленчуците и се храни разделно.

Аз също качвам доста килограми по време на бременностите.  ... Важното е да се стараеш да намалиш максимално качването на килограми, но не и с цената на нерви или лишения.
Peace

# 31
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Благодаря ви, момичета! Azzy, определено ще пробвам рецептата със сусамовия тахан, звучи много добре. Днес определено наблегнах на плодовете, ииииии само три бонбончета  EmbarassedPraynig

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Не се притеснявай - аз качих 25 кг  и сега 6 месеца след като съм родила съм си на килограмите от преди бремеността и то без никаква диета - с хормоните не можем да се борим

# 33
  • Мнения: 1 097
Смятате ли, че ако мина "само, единствено и предимно на плодове" ще набавям на беба всичко необходимо за правилното развитие.
Не  Naughty Както смяташ и ти  Mr. Green Не се подвеждай по глупости, пък дори изречени от лекар

# 34
  • Мнения: 11 546
По принцип са прави лекарите като казват, че не трябва да се качват толкова килограми. Нито за теб, нито за бебето това е полезно, даже и за раждането на е добре. Друг е въпросът, че нашите лекари често си позволяват да говорят на пациентите с какъвто си поискат тон, което за мен е крайно недопустимо. Това което ти е казала - да ядеш само плодове - е наистина смешно и абсурдно. Няма как да пазиш диети точно по време на бременност. Ако искаш да ограничиш качването на килограми просто наблегни на зеленчуците и се храни разделно.

Аз също качвам доста килограми по време на бременностите. Сега с втората доста внимавам, но пак качих. Важното е да се стараеш да намалиш максимално качването на килограми, но не и с цената на нерви или лишения.
newsm10

# 35
  • Мнения: 658
Picky,
Най-добре изчакай да се върне твоя лекар и не позволявай да те объркват така.
Вярно е, че перфектния вариант е да качиш не повече от 15-16 кг за цялата бременност, но пък за твоето ниско кръвно не е чак толкова опасно ако качиш малко повече. Опитай се да ограначиш сладките и тестените храни, но в никакъв случай не се подлагай на диета. Също така при плодовете наблегни на семковите - ягоди, киви най-вече и др. за да подобриш перисталтиката и да се изчистваш ежедневно.
Диета ще бъде грешка! Не я прави!

# 36
  • Мнения: 22 879
..поведението на този лекар не е похвално,макар  според мен да не е безпочвено;качването на кг наистина е много индивидуално,но по книга предстои тепьрва бебето ви да трупа маса;т.е тези кг не са защото то е голямо..не се дебелее без ядене,това е сигурно,както и факта че многото кила ще ти тежат към края и после възстановяването е по-трудно..аз съм от хората които препоръчват "ограничаване"в смисъл-не-ядене-за-двама и "сега като съм бремена-може всичко"..сама си преценяваш разбира се,за бебето не се тревожи-то си взима каквото му трябва,и друг пьт съм писала че при обсадата на Лениград след месеци глад на майката се раждат деца по 3кила..
спокойна бременност,
Анна
Каквото и да си говорим много майки качват от ядене,а това си е вредно ,както за тях,така и за бебето и раждането.Над 15 кг за мен са си множко.Докато живеех в Испания не видях една дебела бременна испанка/а те раждат след 30г/но там много държат на спазване на добър хранителен и физически режим при бременните.Аз в 7м качих 2 кг и доктор ме направи луда.Прав беше-с раждането свалих 10кг,ама 6 си бях трупнала на дупето,а не на бебето.Така,че дори бременна ,пак си на режим.С многото килограми се затруднява работата на организма,но най-много на сърцето и бъбреците,които така или иначе работят двойно през бременността.Така,че колкото по-малко,толкова по-доре и за нас и за бъдещото бебе.

# 37
  • Мнения: 22 879
Смятате ли, че ако мина "само, единствено и предимно на плодове" ще набавям на беба всичко необходимо за правилното развитие.
Не  Naughty Както смяташ и ти  Mr. Green Не се подвеждай по глупости, пък дори изречени от лекар
Бебето си набавя всичко от теб.Ако има липса ще на твоя организъм,не на бебето.Но това значи да умреш от глад или да се храниш нередовно и  лошо,за да достигнеш до фатални липси,все пак.

# 38
  • Мнения: 1 353
Цитат
моят беше същият - все повтаряше 'много ядеш, много, много си дебела' .
Ако мъжът ми ми беше казал че съм дебела по време на бременността smile3515 щях да го направя на нищо #2gunfire
Какви са тези работи. Все пак настъпват хормонални промени( най-малкото)

# 39
  • Мнения: 3 089
и аз да добавя, че дори в концлагерите, където храна не е имало, са се раждали бебета по 3 кила. просто са си набавяли всичко необходимо от майката. е, после майката е умирала, но не това е идеята.
т.е. дори нищо да не ядеш, бебето ще си вземе всичко необходимо от теб. ако качиш 20-50 кила, само ти ще си виновна, а не детето, или черешите, баничките, колата, доматите, пържолите (или каквото там), които поглъщаш в името на детео.
допълнителният прием на калории, които са ти необходими поради бременността, се равнява на 1 сварено яйце.
яж здравословно и всичко ще е о.к.
е, на мен ми е лесно да говоря, защото напълнях само 10 кила. а съм едра българска мома  Mr. Green
а за мъжа - насмети го, ако ти прави проблеми  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 475
Абе това са пълни глупости #2gunfire. При всеки е строго индивидуално. Ти може да не ядеш много, но пак да пълнееш, въпрос на натура.

  Храни се нормално и балансирано! Peace
  Лека бременност!  bouquet
 

# 41
  • Мнения: 355
Picky, не се тревожи. Съгласна съм с мамите, които са ти казали, че трябва да се храниш здравословно и балансирано, но и също че и всичко е индивидуално. Аз качих 17 кг за цялата бременност. Но ги качвах извън всякаква логика - в първите месеци  докато ми беше лошо и повръщах за нула време лепнах 5 кг., след това си карах с тях доста време, после изведнъж пак качих доста бързо, в седмия месец бях + 15 кг. и от там нататък не качих нищо освен на бебета. Всичко казваха, че най-много се качва накрая, при това аз лежах за задържане и двата месеца ги изкарах абсолютно обездвижена и на легло в болницата. Но ето, че при мен не стана така.Така че - не се притеснявай.
И да ти кажа, доста несериозно ми звучи лекарка, която съветва бременна жена да мине само на плодове  #Crazy  #Crazy

# 42
  • Мнения: 426
Аз пък качих точно 20кг.Лекарката ми каза че за бебчо си имало място. Сега след толкова време съм отслабнала 28 кг.
Не се притесняваи.Яж си колкото ти се яде и каквото ти се яде. cook

# 43
  • Мнения: 2 381
Аз качих 24.Остават ми още 4 да сваля.Всичко си е до натура.Никога не съм и не се ограничавам.

# 44
не се притеснявай чак толкова мила. Моята кума беше качила 40 кг през своята бременност.не е въпросът в храната. Ти си бременна все пак! Но просто не яж боклуци или поне не прекалено. А и защо не пробваш да ходиш на разходки някъде? Полезно е и за теб и за бебчо и зо рождането. Иначе не се ядосвай на тая докторица - те са си такива. Аз бях качила 10кг през цялата бременност, а акушерката все ми се караше че много ям.
Успех!!!

# 45
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Вече знам, че килогармите са въпрос на хормони и натура, а не на ядене. Аз дори не закусвам, а за разходките................. може би няма друг такъв Панталей Пътник като мен. Wink Тая докторка да си гледа работата, не мога да бъда скумрия като нея. Добре, че сте вие, мили мами, да ми вдъхнете малко кураж, да ми споделите, че има и други като мен.   bouquet

# 46
  • Мнения: 22 879
Вече знам, че килогармите са въпрос на хормони и натура, а не на ядене. Аз дори не закусвам, а за разходките................. може би няма друг такъв Панталей Пътник като мен. Wink Тая докторка да си гледа работата, не мога да бъда скумрия като нея. Добре, че сте вие, мили мами, да ми вдъхнете малко кураж, да ми споделите, че има и други като мен.   bouquet
Това,че не закусваш,не значи,че няма да пълнееш.Миналата година бях на диетолог.Първо ме попита какви навици на хранене имам и дали съм пазила диети или глад преди да го посетя.После ми обясни,че за да ми работи метаболизма перфектно,трябва да ям на около 3 часа по-малко.Караше ми се ,ако пропусна някое от петте хранения.Е отслабнах 7 кг за 2 м,без да се ограничавам толкова,но с редовно и балансирано хранене.Така,че ако не си яла на закуска,но си изяла 1 шоколад с обилен обяд и вечеря= на много качени килограми.

# 47
Скъпа, не се тревожи, аз доскоро изпитвах същите притеснения, но си казах "край,дотук". В момента съм по средата на 7 месец и съм качила 13 кг,което смятам,че е абсолутно нормално. До 6 мес. съм се ограничавала от сладко, мазно и тестено и като се кача на кантара- пак има отгоре. Така че, важното е да се чувстваш добре в това си тяло. Имам позната, която от 40 кг е станала 80 и сега отново е 40. А пък нали знаеш, че всичко си зависи и от гена, например в моя род си преобладават "пълничките" хора. Ако и при теб е така, нормално е да си качваш сега в този момент. А относно тази лекарка, нямам думи как може да си позволява това отношение. Има ги много такива, в България специално няма според мен (или поне рядко се среща) хуманно и професионално отношение към пациента, често всеки си позволява да коментира и даже критикува положението ти. Много ме е яд на такива работи,аз и затова си избрах гинеколок не от поликлиниките,а от частна клиника. Не обръщай внимание,гледай си теб и бебето, всичко ще е наред! Успех по-нататък!

# 48
Скъпа, не се тревожи, аз доскоро изпитвах същите притеснения, но си казах "край,дотук". В момента съм по средата на 7 месец и съм качила 13 кг,което смятам,че е абсолутно нормално. До 6 мес. съм се ограничавала от сладко, мазно и тестено и като се кача на кантара- пак има отгоре. Така че, важното е да се чувстваш добре в това си тяло. Имам позната, която от 40 кг е станала 80 и сега отново е 40. А пък нали знаеш, че всичко си зависи и от гена, например в моя род си преобладават "пълничките" хора. Ако и при теб е така, нормално е да си качваш сега в този момент. А относно тази лекарка, нямам думи как може да си позволява това отношение. Има ги много такива, в България специално няма според мен (или поне рядко се среща) хуманно и професионално отношение към пациента, често всеки си позволява да коментира и даже критикува положението ти. Много ме е яд на такива работи,аз и затова си избрах гинеколог не от поликлиниките,а от частна клиника. Не обръщай внимание,гледай си теб и бебето, всичко ще е наред! Успех по-нататък!

# 49
  • Мнения: 240
Някой доктори са направо луди!  ThinkingНе можеш да ядеш само плодове , то детето има нужда от всичко , както и ти , но в разумни количества. Вярно е , че всичко е до организма.Аз качих 22 кг. за цялата бременост и още с излизането от болницата 12 бяха изчезнали.Сега останалите си ги свалям постепенно.Важното е да се храниш правилно , без да се лишаваш от нищо.  Hug

# 50
  • Мнения: 723
...Ти каза, че си била пълничка, значи е нормално да качиш повече...
Точно когато си пълен не трябва да качваш много. По принцип се дават норми от 9-12кг за цялата бременност, като пълните трябва да качат около 9кг, а по-слабите могат и до 15кг и се счита за нормално да е така.

Иначе, Picky, възмутена съм от лекарката, защото най-малкото не е коректно по такъв начин да ти говори, а ти все пак не си качила чак толкова много. Хубаво е да се храниш здравословно и да наблягаш на плодове и зеленчуци не само заради килограмите. Сладкото е най-добре да спреш, въпреки че аз качих най-много когато бях кажи-речи на две салати на ден (беше много топло и изобщо не ми се ядеше повече) - от 1вия до 4тия месец качих 2кг (не се ограничавах), от 5тия до 7мия 13кг (на салати), и за 8мия и 9тия само 2кг (ядях салати и сладоледи в промишлено количество). Така че виждаш колко индивидуално и различно е всичко, не се притеснявай и стресирай от думите на нетактичната лекарка. Желая ти лека и безпроблемна бременност!   bouquet

# 51
  • Мнения: 3 425
Не съм чела какво е писано преди мен,но се включвам...Всеки организъм реагира различно,аз до 5ти месец бях  Sick и нямах апетит,после в жегата ядях разнообразни плодове и зеленчуци и много течности,а качих 24 кила...откъде и как стана не разбрах особено последните 3 месеца!
Според мен си е индивидуално...само не прекалявай с тежките храни!

Успех   bouquet

# 52
  • Мнения: 232
Несе впрягай за глупости,прави това което самата ти усещаш и смяташ за правилно.Аз бях качила за цялата бременност близо 22 кг. и на мен ми се караха,макар,че аз много се движех и преди да забременея бях доста слаба,ама на мен ми беше супер.Сега 5 месеца след като съм родила съм надолу с 17 кг. и ми остава още малко до нормалните ми кг.Така ,че не се притеснявай,от здравословна гледна точка нямай притеснения,а за после с едно бебче бързо се отслабва.
Успех и дано всичко мине повече от добре.
 smile3542 hang newsm39 newsm10  love001

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Споко....аз качих 35 кила.......не е хубаво за теб ако качиш много....после бавно се свалят, а и стрии може да получиш........според мен трябва да си хапваш каквото ти се яде.........с едно, но......не прекалявай с количествата

# 54
  • Мнения: 4 362
Споко,яж но по малко ,ограничавай се и всичко ще е наред и аз качих много около 35-38 кг ,но се свалят после бавно но се свалят  Peace

# 55
  • Мнения: 592
Не мисля,че трябва да се притесняваш точно в този момент за килограми.Аз с първата си бременост качих 28 кг (от 50 кг-отидох да раждам 78).Като за последните 2 месеца 8 и 9 не качих изобщо.После без диети за година и половина станах 52 кг.Сега с тази бременост пак започнах много да качвам а съм в 4 месец.Сигурно пак ще кача много.А не мога да кажа,че ям постоянно и много.Така ,че всичко си е индивидуално и никой не може да ти се кара за това.Успех и спокойно

Общи условия

Активация на акаунт