Бързи летни ястия

  • 60 983
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 810
bo_slavova, би ли обяснила как замразяваш домати? Цели, на сок...
И в какво ги слагаш?

# 46
  • Мнения: 3 342
Днес направих нещо като миш-маш от тиквички и царевица. Стана вкусно.

Задуших една глава лук, нарязана на ситно, в олио и малко вода с щипка сол.
Когато лукът стана прозрачен, добавих две по-големи тиквички, нарязани на кубчета, една консерва сладка царевица и две скилидки чесън, нарязани ситно.
Когато тиквичките омекнаха, но не до степен да се разкашкат, добавих натрошено сирене, лъжичка вегета, две разбити яйца и ситно нарязан копър. След минута махнах от огъня.

Лесно, бързо и вкусно Laughing

# 47
  • София
  • Мнения: 3 679
bo_slavova, би ли обяснила как замразяваш домати? Цели, на сок...
И в какво ги слагаш?
Не съм bo_slavova, но ще ти кажа аз как замразявам доматите във фризера - като ги обеля ги накълцвам на ситно и после в малка бутилка от минерална вода - нито варя, нито овкусявам. Като ми трябва после за готвене, вадя по-рано или размразявам леко с топла вода и дори и да не са се размразили съвсем, като сложа в яденето и то си се доразмразява.

# 48
  • Мнения: 1 998
 Здравейте момичета!
  Сезона е на тиквичките и пресните картофи!Предлагам ви мусаката ,която правя аз  Smile
  Продуктите не са строго определени- имам  в предвид като грамаж .


   2-3 тиквички - нарязваме на кръгчета дебели един пръст и после на 4
  около килограм картофи - може и по-малко - зависи от съда ,в който ще решите да готвите
картофите се нарязват на кръгчета  с дебелина около 0,5 см
Нарязваме 1-2 глави лук на ситно /може и зелен/ 5-6 скилидки чесън - също нарязан на ситно,наливаме в
тенджера олио и леко запължваме.Като поомекне лука изсипваме нарязаните тиквички и картофи ,поръсваме със сол и слагаме около 1 к.ч. вода.Задушаваме,докато картофите поомекнат.Нарязваме копър,магданоз,разбъркваме и изсипваме в тава.
Слагаме във фурната и печем до готовност.

Разбъркваме 3-4 яйца,натрошаваме 200 грама сирене ,разбъркваме сместта.
Вадим мусаката от фурната изсипваме яйчената смес и енергично разбъркваме,за да  може сместта да се разпредели равномерно в мусаката.
Пъхаме отново във фурната  и вадим след като отгоре вусаката се позачерви.
Може да се настърже отгоре кашкавал.
Много приятен вкус - може да се консумира и топла и студена.
А приготвянето е елементарно и бързо,независимо от дъъъългата рецепта,която написах Very Happy
Надявам се да ви хареса!

# 49
  • Мнения: 923
bo_slavova, би ли обяснила как замразяваш домати? Цели, на сок...
И в какво ги слагаш?
Не съм bo_slavova, но ще ти кажа аз как замразявам доматите във фризера - като ги обеля ги накълцвам на ситно и после в малка бутилка от минерална вода - нито варя, нито овкусявам. Като ми трябва после за готвене, вадя по-рано или размразявам леко с топла вода и дори и да не са се размразили съвсем, като сложа в яденето и то си се доразмразява.

Леле как не съм се сетила  досега ooooh!
тази година определно ще пробвам

# 50
  • Мнения: 3 810
за доматите- бих ги сложила в кутии, за да заемат по- малко място.
Благодаря за идеята!  bouquet

# 51
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
за доматите- бих ги сложила в кутии, за да заемат по- малко място.
Благодаря за идеята!  bouquet
също може и в найлонови торбички.

# 52
  • Мнения: 292
Снощи бях на гости и вечерях нещо много вкусно ястие,поне на мен ми хареса.
Извинявам се предварително ако някой друг я е писал не съм видяла.
В тавичка се нареждат ред печени изчистени пиперки,ред домати на кръгчета,натрошено сирене,ред кренвирши или шунка и магданоз.Така докато се напълни тавата.После се залива с поливка като на мусака като може и да натрошите сирене вътре.Запича се на умерена фурна.
Понеже не обичам месо мисля,че ще се получи и без месо вътре.
Забравих да уточня,че тавичката се намазнява и като се реди пак се налива 2-3пъти олио.
Налива се малко вода  или доматен сок за да не загори.

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 14:23 от Mama na Gabi

# 53
  • Мнения: 2 018
bo_slavova, би ли обяснила как замразяваш домати? Цели, на сок...
И в какво ги слагаш?


Извинявам се за късния отговор  Simple Smile Замразявам ги цели в обикновени торбички!
Предимството е че като ги изкарам и поседят няколко минутки и се белят много лесно и докато са още замръзнали ги режа на кубчета. Недостатъкът е че заемат доста място във фризера! 

# 54
  • Мнения: 2 591
понеже виждам, че сте на вълна тиквички, една много лесна крем-супа от мен:

1 тиквичка, 1 домат, 1 картоф, 1 морков се нарязват на по-големи кубчета, вари се, докато се сварят, добавя се и малко олио или зехтин и сол, после се пасира, слага се магданоз, може и крутони!

става много вкусна и хранителна  Peace

# 55
  • Мнения: 6 390
да побутна темата, че идва сезона   chef

# 56
  • София
  • Мнения: 10 858
Леле, как я изкопа тази тема  ooooh!
Ще следя!

# 57
  • Мнения: 13 188
Много лесна пролетна мусакяно-подобна Wink:
 тиквички и пресни картофи беля и нарязвам на малки кубчета. Слагам ги в намазнена тавичка, посолявам и пека във фурната. Щом омекнат, добавям пресен чесън, много копър и правя заливка с яйце, сирене и кисело мляко /или, с което от тях имам/ и пак във фурната за 5 минути.

# 58
  • Мнения: 493
Записвам се да следя  Peace

# 59
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Пролетна мусака Peace

Нарязани на кубчета тиквички, картофи, лук , моркови, домат, разбъркват се хубаво в тава, пробавя се сол, копър и нарязан на ситно пресен чесън, олио, вода . Пече се на 200 градуса за около 20 минути,10 мин преди да е готово се залива с кисело мляко, 2 яйца и пресован чесън, изважда се като е хванало златиста коричка отгоре.

Много е вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт