Сватба, булките на 2019 тема 3

  • 49 752
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 72
Смятам да ги поръчам от Алиекспрес - доставката е с DHL и няма да се проточи във времето. Само се надявам да не минат митница, за това трябва да се комуникира с продавача предварително. Ето линк: https://s.click.aliexpress.com/e/mVzqNzA

Поръчах 1бр за тест и са доста прилични -  само че имат сребърно покритие,което не знам дали няма да се олющи със времето, но все пак мисля да рискувам. Ето реална снимка на продукта:
[/img]

Записвам се и аз в новата темичка 😊. Теди стана ми интересно, какви са подаръчетата, но страничката, която си сложила отваря главната страница на Алиекспрес, а снимката по-долу не я виждам. Може ли пак да качиш или да изпратиш на лично.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 42
Записвам се и аз в новата темичка 😊. Теди стана ми интересно, какви са подаръчетата, но страничката, която си сложила отваря главната страница на Алиекспрес, а снимката по-долу не я виждам. Може ли пак да качиш или да изпратиш на лично.
След работа ще коригирам линка от компютъра. Явно не е добра идея да пиша от телефона...

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 19:54 от bubanka

# 47
  • Мнения: 1 038
Със сигурност ще си я направя сама(грубо ще ми излезе макс 200 лева) това ме притеснява,че после няма какво да я правя.Иначе пускам линк от алито
BGN 15.33  11% Off | 40x60cm Silk Rose Flower Champagne Artificial Flower for Wedding Decoration Flower Wall Romantic Wedding Xmas Backdrop Decor
https://s.click.aliexpress.com/e/b87DpHP6
А как се сглобяват? Замислям се и аз дали да не си поръчам

Ами ще опитам да ги залепя с топъл силикон върху основа,или чрез зашиване на табло и след това ще се прикрепи към рамка....така си го представям 😃
Ще мисля още,но много ми харесва

# 48
  • Мнения: 87
Здравейте, мили дами! Следя с интерес темата, но до момента не се бях активизирала с организацията и затова не се бях включвала в дискусиите. Нашата дата е 08.06.2019г. Като цяло мисля, че имаме време. Понеже решихме да заложим на естествени цветя за украса в ресторанта, бихте ли ме насочили, кои цветя са подходящи за сезона, за тази част на годината. Ще съм много благодарна, защото не съм много наясно с тези неща. Благодаря предварително! Пожелавам на всички приятна организация!

И ще се радвам, който има опит или информация, да сподели какви са тарифите на флористи, които украсяват ресторанти. Надявам се да не е много скъпа услуга.

# 49
  • Мнения: 811
Аз страхотно много обичам божурите и бих искала да бъдат част от украсата на масата и букета ми , но юли месец не знам дали би ги имало като вариант. 😯

# 50
  • Мнения: 293
Момичета, какво мислите за украса на масите с орхидиея? Мисля си, ако сложа една орхидея бяла в бяла кашпа и около нея свещи/морски елементи, понеже ще имам сини покривки. Дали ще е много постно?

# 51
  • Мнения: 1 131
Нашите покани излязоха с печата по 1,40лв.На живо са много хубави,самия картон е релефен и леко перлен.(не мога да направя хубави снимки,по-светли са в действителност)Поръчах 72 покани за 102лв

Много ми харесаха! От къде са? Simple Smile
Браво на Miroslava за новата тема! Много ти благодаря Heart

# 52
  • Мнения: 1 726
Аз страхотно много обичам божурите и бих искала да бъдат част от украсата на масата и букета ми , но юли месец не знам дали би ги имало като вариант. 😯
За моята сватба някога много исках божури.Беше май месец,точно когато им е сезона.Но се оказа невъзможно,почти никъде не се предлагат,защото са много нетрайни.Окапват буквално часове след откъсване.Аз ден преди сватбата смених цветята,до последно се надявах.Та,като съвет,по-добре не рискувайте.На мен ми бяха обещали флористите уж,ама накрая не се получи.
Не съм бъдеща булка,влязох в темата като я видях случайно, а моя много близка приятелка ще се жени.Настроението е заразяващо.
Желая прекрасни сватби на всички!

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 234
Момичета, ние най-накрая си поръчахме халки от Сара трейд в магазина в Плд. Много съм щастлива. Имаше въпрос дали ние поемаме нощувката на гостите. При нас много малко хора няма да спят м хотела и ние ще платим на всички нощувката в деня на сватбата. А вече, който ще идва по-рано (оказва се, че ще бъдат доста )  ще си поемат нощувката/ките, като сме уредили намаление. 

# 54
  • Мнения: 102
Мога ли да попитам булките ,които поемат нощувките на гостите си, за колко гости става дума и по колко са нощувките? Ние дълго го обмисляхме, но при 120 гости ,с куверт около 100 лв и още толкова за нощувка на човек, става огромна сума. Другото е, че ако някой би дошъл само защото му е платена нощувката, не бих искала да идва изобщо...

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 234
Мога ли да попитам булките ,които поемат нощувките на гостите си, за колко гости става дума и по колко са нощувките? Ние дълго го обмисляхме, но при 120 гости ,с куверт около 100 лв и още толкова за нощувка на човек, става огромна сума. Другото е, че ако някой би дошъл само защото му е платена нощувката, не бих искала да идва изобщо...

При нас 100лв ще излезе нощувка+  куверта и изнесения ритуал. Гостите са 127човека, като имаме и деца. Аз съм на мнение, че като каниш гости на сватба , все пак това си е разход, а ние нямаме намерение да натоварваме гостите. Който иска, винаги може да сложи повече пари в плика и така, все едно си плаща нощувката. Все същото е.

# 56
  • Мнения: 574
Ние куверта не сме уточнило още кой точно ще е, но не би трябвало да е повече от 70. Нощувките са по 90лв на двойна стая, като ще имаме около 10 стаи. Много от гостите не им трябва нощувка, ще видим да организираме някакъв транспорт, макар че и с такси е ок.

# 57
  • Мнения: 45
При нас нощувките ще са за около 30 гости, 2 нощувки, около 3000лв.  Цената на нощувките излиза много висока ако сред гостите има деца независимо дали са бебетата или по-големи. Имайте предвид, че  ще трябва да се настаняват в студиа или по-големи стаи , които са значително по-скъпи. Освен това ако имате семейства с бебета и по-малки деца ще трябва да предвидите и по една детегледачка (баба), за нея също ще има нужда от нощувка. Хубаво е да сте обсъдили тези неща с гостите , за да знаете какъв тип стаи и колко точно търсите.

# 58
  • Мнения: 1 560
Мога ли да попитам булките ,които поемат нощувките на гостите си, за колко гости става дума и по колко са нощувките? Ние дълго го обмисляхме, но при 120 гости ,с куверт около 100 лв и още толкова за нощувка на човек, става огромна сума. Другото е, че ако някой би дошъл само защото му е платена нощувката, не бих искала да идва изобщо...

При нас 100лв ще излезе нощувка+  куверта и изнесения ритуал. Гостите са 127човека, като имаме и деца. Аз съм на мнение, че като каниш гости на сватба , все пак това си е разход, а ние нямаме намерение да натоварваме гостите. Който иска, винаги може да сложи повече пари в плика и така, все едно си плаща нощувката. Все същото е.
Аз не мисля, че натоварваш гостите. Поне на нас ще ни излязат около 3000лв. отгоре ако трябва да покрием и нощувките, което е супер много. Който ни уважава и има желание, ще намери начин да дойде. Все пак ще знаят половин година по-рано, мисля, че всеки може  да отдели по 30лв за нощувка, при положение, че знае от доста по-рано. Ние няма да се сърдим на никого ако не дойде, в крайна сметка всеки си преценява. Ние сме преценили, че този разход просто няма да можем да го поемем.

# 59
  • Мнения: 1 038
Мога ли да попитам булките ,които поемат нощувките на гостите си, за колко гости става дума и по колко са нощувките? Ние дълго го обмисляхме, но при 120 гости ,с куверт около 100 лв и още толкова за нощувка на човек, става огромна сума. Другото е, че ако някой би дошъл само защото му е платена нощувката, не бих искала да идва изобщо...

При нас 100лв ще излезе нощувка+  куверта и изнесения ритуал. Гостите са 127човека, като имаме и деца. Аз съм на мнение, че като каниш гости на сватба , все пак това си е разход, а ние нямаме намерение да натоварваме гостите. Който иска, винаги може да сложи повече пари в плика и така, все едно си плаща нощувката. Все същото е.
Аз не мисля, че натоварваш гостите. Поне на нас ще ни излязат около 3000лв. отгоре ако трябва да покрием и нощувките, което е супер много. Който ни уважава и има желание, ще намери начин да дойде. Все пак ще знаят половин година по-рано, мисля, че всеки може  да отдели по 30лв за нощувка, при положение, че знае от доста по-рано. Ние няма да се сърдим на никого ако не дойде, в крайна сметка всеки си преценява. Ние сме преценили, че този разход просто няма да можем да го поемем.

При нас куверта също е около 80 лв(за сега) и няма да поемаме нощувките.Ще имат преференциални цени.Знаят за сватбата година по-рано и,който желае ще дойде.Не мисля,че ще ги притесни нощувката,аз като гост също бих поела разходите за нощувка...то,ако тръгнем да плащаме нощувките-да вземем и пътните да поемем 🤣 всеки си преценява нещата-ние сме преценили така,ако гостите преценят,че ги затруднява нощувката,по-скоро ще е липса на желание(според мен)

Общи условия

Активация на акаунт