Картофено пюре

  • 2 200
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
За мен с пасатор става най-добре
Точно с пасатора ми став а на ластик Tired

# 16
  • Мнения: 5 140
За мен с пасатор става най-добре
Точно с пасатора ми став а на ластик Tired

И на мен и ми е мног гадно като се заточи.
Аз сварявам обелени и нарязани на средно големи парчета картофите.
След като се сварят, ги изсипвам в купа, слагам маслото и прибавям прясното мляко.
Имам си един такъв уред, незнам как се казва, но е за пюре. newsm78

# 17
  • Мнения: 22 867
За мен с пасатор става най-добре
Точно с пасатора ми став а на ластик Tired

И на мен с пасатора става като лепило. С бъркалките - пухкаво и въздушно.

# 18
  • Мнения: 2 653
С бъркалките - пухкаво и въздушно.
Да и аз използвам обикновена бъркалка.

# 19
  • Мнения: 5 183
А аз само нама4квам картофите с мляко, сол и масълце. Използвам вилица. Става невероятно.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 942
Задължително слагам индийско орехче и черен/бял/ пипер. Без тези 2 подправки немога да го ям.
Вкусът става много изтънчен.
Откакто пробвах с тях - дори и картофена салата немога да ям без инд. орехче.

# 21
  • Мнения: 5 475
За готовите пюрета,вместо мляко и вода  може да се използва същото количество бульон.Става по-ароматно и леко!  Wink

# 22
  • Мнения: 119
Аз готово мисля че не съм яла, предпочитам си моето  Wink - слагам масълце в нарязаните сварени картофи и мачкам, или с вилица или с бъркалките за кекс, постепенно прибавям и горещото мляко. Става леко и пухкаво, мнооого го обичам  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 920
То и аз предпочитам истинско, ама...Децата ми са големи, рядко се свъртат в къщи, а да готвя само за себе си....

Сещам се 1 случка. Като млада булка бях много изрядна домакиня. На гости на приятели сме. Жената поднася пюре и става дума, че е готово. Мъжът ми любезно казва А аз се чудя защо никога не ти е хубаво пюрето Embarassed Много тактичен.

# 24
  • Мнения: 22 867
Ах, тия наши, любезни мъже............... #2gunfire Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 2 164
Никак не харесвам готовите картофени пюрета. Ще ти дам рецептата за моето, много е лесно и вкусно.
Сурови картофи се обелват и се режат на тънки колелца, слагаш ги в тенджерка и сипваш вода, да не ги покрива, а по-мъничко. Слагаш при картофките масло или олио, сол и черен пипер, захлупваш ги и вариш докато омекнат. През това време те са поели подправките и мазнината. След това ги намачкваш, аз го правя с едно, не знам как се казва, с кръгли дупки, и добавяш половин кутийка/кофичка майонеза по твой вкус. Става страхотно!

# 26
  • Мнения: 90
...хващаш някой мъж без работа наоколо и да разбива до пухкаво  Sunglasses
В никакъв случай няма да тормозиш мъже за такава работа като картофеното пюре. Най-хубаво картофено пюре става, когато е приготвено от млада девица по късни доби Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт