Руски език

  • 2 243
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 569
Руски съм учил в 4-и клас, първия срок. СмЕтай колко го знам ...

# 31
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Харесва ми как звучи руската реч, но не мога да говоря. Аз знам полски и това ми пречи, защото винаги първо мисля на полски, но иначе разбирам, а що се отнася до специализирана литература, ако не знаеш да четеш руски си загинал. Имат превъзходни изследвания и множество преводи от различни езици.( срам ме е да си призная, че съм учила в руска гимназия Embarassed, а не говоря)

# 32
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Завършила съм руска паралелка в езикова гимназия. Чета на руски, гледам руски филми, но опитам ли се да заговоря, излиза английска реч. Мда, езиковата дарба не притежавам, уви.  Sad

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Много харесвам руския език. Учила съм и аз като всички родени в началото на 70-те в училище и доста руска тв съм гледала в годините в които нямаше много избор. Преди една година на Нова година се оказахме в руска компания /в чужбина/. Не само аз, но и мъжа ми, който е учил доста повече руски от мен говорихме с тях на английски  Embarassed При мен поне чуждия език е въпрос на постоянна практика, иначе отлита  Confused

# 34
  • Мнения: 179
Идеално се справям с руския,чета,превеждам,гледам филми,ама  сигурно щото съм от "онова " поколение.

# 35
Руски говорех добре, докато го учих. Сега го разбирам, но понеже ми се налага ежедневно да контактувам на английски като реших да отговоря на една рускиня, се оказа, че не мога- думите излизаха на англ. или въобще не излизаха. След 3 часа в нейна компания (тя не говори друг език освен руски) и аз го заговорих.

Общи условия

Активация на акаунт