Спане само върху някой

  • 6 531
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, с риск да се повторя с други мами, ама вече не издържам...
Моето бебе след няма 10дни ще навърши два месеца, моят проблем е, че от първият му ден има проблеми със стомаха, дали са колики или друго, не съм.специалист. Та от самото начало единственото му успокоение и добър сън става само върху гърдите на мама, на тати може и на баба... Вечер става някакво чудо след полунощ мога да го оставя в леглото и да спи около 2,3 или 4 часа сам самичък и до там. След това се започва наново сменяне, кърмене и върху мен, понечя ли да го оставя в леглото максимума да се задържи без да се свие и разреве в половин час.
Приятелки ми викат, че край той вее така е свикнал и сега вече трудно щяло да стане и дрън дрън... Опитвах се да и се опитвам да го оставя и малко да по реве, един ден го потормозих повечко като го оставя, но ефект никакъв даже по зле, той се изпотява, и после е трудно успокояване то му, гледаме със страх...
Не знам какво да правя, не мога да го тормозя, като го оставям да реве, но от друга страна едва успявам да отида до тоалетна, а къпането ми е само когато таткото е тук... Дайте мнения, съвети и всичко с което сте запознати.... Но не мисля, че едно бебе мога да го тормозя оставяйки го ревейки

# 1
  • Мнения: 1 001
Този филм и аз съм го играла. В един момент вече не искаше да спи върху никого, а да я оставя върху леглото.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Гушкай те си го.В един момент ще се откаже.Пробвай да го слагаш на вибриращ шезлонг.Също го увий в одеалце,така да заспи върху теб с него.Слагаш го в кревата с одеалцето и от към главата слагаш една твоя носена блуза.Пусни и бял шум.Опитай повиване на ръчичките

# 3
  • Мнения: 2 560
Моят син месеци наред спеше върху гърдите ми и в момента, в който го оставя на леглото се събуждаше. Нощем го оставях в легълцето му, когато заспи дълбоко. Не виждам чак такава драма, отмина този период. Сега аз искам да го гушкам и да  спи, ама той не иска, защото в мен не може да се върти и обръща.

# 4
  • Мнения: 10
Благодаря ви, по спокойна съм, като няма упреци.... Че е нормално и се случва често, а не че съм го разгевезила (бебешоче на месец и нещо) то е душичка, която има нужда да му се показва топлинка и обич.
А за белия шум съм пробвала - не се получава... Никакъв шанс и с биберон

# 5
  • Мнения: 12 107
Пускай класическа музика за успокоение.  Опитай да го слагаш да спи по корем. Моят син като започна да се обръща сам предпочете да спи така. И той дълго време заспиваше на гърди, но с времето се отказа и започна да си търси леглото като се унесе. Потърси дали няма да намериш запис на биене на сърцето, това действа успокояващо и затова обичат да спят на гърдите ни. А като го прехвърляш в леглото на одеало или на чаршафи го слагаш?

# 6
  • Мнения: 1 418
Моето бебе покрай коликите свикна да спи върху нас и после само върху мен покрай кърменето, сега е почти на година и от 2 седмици, вече я оставям на леглото 😊😊😊😊😊Спи при нас на спалнята😉Ами както са казали радвай се на момента!

# 7
  • София
  • Мнения: 39 776
И моят син в началото спеше така през деня. В родилното на една от визитациите единият от лекарите каза, че това е най-добрата поза.
У дома рядко е спал върху мен, а само е заспивал така. Доста мили моменти.

Скрит текст:

Не мисля, че може да привикне или пък "вече така е свикнал". Бебетата имат нужда от близост.
Моят син имаше силни колики и спането по корем го успокояваше, дали върху мен или в количката.

# 8
  • Мнения: 134
Моята бебка е на почти 5 месеца. До преди месец спеше през деня само върху някого. Колкото и дълбоко да си мисля, че е заспала, в момента в който я оставя и се ококорваше. Вечер си спеше в леглото по 8-10 часа. Сега вече и през деня мога да я оставя да си спи на дивана.
Те са още мънички душички, не знаят какво става и имат нужда от близост, човешка топлина и спокойствие. Поне аз мисля така. Не съм фен да я оставя да се дере от рев с цел възпитание на 2 месеца.
Все още заспива само като я нося на ръце, но какво да се прави, надявам се, че и това ще го израстне. Аз мога и никога да не я пусна, ако не ми тежеше вече Blush

# 9
  • Мнения: 403
Като не искате да ги "тормозите", тогава момичета, интересно ми е, ако реве и се съдира в стола за кола и ви се наложи дълъг път, вадите ли го и возите ли го в ръцете си?

# 10
  • Мнения: 2 560
Съпоставката изобщо не е правилна. Всеки има право да си гледа детето както иска. Теориите- " ще поплаче, ще поплаче, пък ще млъкне" сме ги чували. Който иска да си оставя детето да плаче и да заспива накрая от изтощение- негова воля.

# 11
  • Мнения: 1 001
Е, как, ще ги възпитаваме още от родилното да не ни занимават.

# 12
  • Мнения: 2 560
Нали, родили сме ги- да се оправят.

# 13
  • Мнения: 12 107
Ревящо и повръща тригодишно пропътува над 300км в ръцете ми, а не в столчето. Та според ситуацията. Бебето ако реве има причина. Търси се причината и се отстранява. После пътят продължава.

# 14
  • Мнения: 2 560
Моят син също е пътувал в ръцете ми, въпреки, че  е забранено. Беше му за първи път на дълъг път, умори се, разплака  се,  ми гушнах го и пътувахме така. Сигурно трябваше да го вържа в столчето и да си плаче там. Още се приспиваме гушнати, а ако сънува нещо и се стресне- гушкаме се и се носим, докато се успокои.

Общи условия

Активация на акаунт