Държавна психиатрична болница, Раднево

  • 3 397
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Мой близък човек страда от алкохолизъм и го осъзнава, но не може да се пребори с това. Пробвахме с всякакъв вид лекарства, но явно не се получава. Искам да попитам дали някой знае какви са условията в психиатричната болница в Раднево за алкохолици. Дали ще могат да помогнат или само ще навредят, защото съм малко скептичен.
Евентуално, ако се сещате за други варианти, ще съм много благодарен.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: X
За Раднево не знам, но в бургаската психиатрия условията са точно както в нормалните болници и поне преди лекуваха и алкохолици. Може да позвъните и да попитате. А да навредят, не вярвам. По-скоро да не могат да помогнат, ако той само на думи си повтаря, че иска да спре.

# 2
  • Мнения: 25 731
Попитах за мнение човек, който е работил в Раднево.
За лечение на алкохолизъм препоръчва Суходол и Раднево.
В Раднево – д-р Добринов.
В клиниката са правени ремонти, не било лукс, но условията били приемливи.
За лечението на алкохолизъм коментарът е, че не става само с лекарства.
Лекарства и системи помагат само в периода на абстиненция, който е много тежък и трябва да е под лекарско наблюдение.
След това се иска въздържание и сериозна психотерапия. Всъщност тогава започва истинското лечение, а не с лекарствата. Те са само да се преодолее периодът на абстиненция.

Това е, с което мога да помогна. Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 4 143
Мой роднина се лекува в Суходол (в София) бих казала, че условията не са ОК, но му помогнаха. Сега явно е в някаква депресия, защото е ОК, но няма желание за нищо и никъде не желае да ходи. Дори да излезе и да се разходи.

# 4
  • Мнения: 42
Да подновя темата, има ли някакво развитие със случая на автора? Настанихте ли го в Раднево,в същото положение сме цялото семейство,заради такъв близък роднина- и иска да се лекува,препоръчаха ни Раднево,но не знам какви са условията

Общи условия

Активация на акаунт