Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 48

  • 41 414
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 870
Да направя едно уточнение - ЧПВ 16 и 18 са отговорни за над 70% от случаите на рак на шийката, това не значи че има 70% шанс да се разболее човек от рак ако е носител. Статистиката за носителство на 2та щама и последващо развитие в рак е с много по-малки проценти мисля че дори под 10,но нямам ясен спомен за цифрата. Надявам се разбрахте разликата.

# 721
  • Мнения: 4 872
Добре ти е цитонамазката.

Онкопрофилактична диагностика е самото изследване.

# 722
  • София
  • Мнения: 17 900
Да, посоката е обратна, както е посочила Меридит. Едното множество се вписва в другото, но това не значи, че второто се вписва в 1то.

Аз исках да попитам кой беше най- добрият ден/дни за взимане на цитонамазка? 3-4 дни след края на цикъла? нещо такова ми се мотае, ама не съм сигурна

# 723
  • Мнения: 1 013
Момичета, конизацията ми бе преди година и малко. През нея съм правила цитонамазки през 3 - 4 месеца - все втора група.
Сега мога ли да ги разредя?
На последната пишеше: клетки с резервноклетъчна хиперплазия, което не разбрах точно какво е.

# 724
  • Мнения: 54
Здравейте, на 44 години съм. Преди 19 г. минах през конизация, тогава никой нр правеше изследвания за ЧПВ, типове и т.н. Правех редовно цитонамазки и сякаш всичко беше наред. Преди две години обаче започнаха болки ниско вляво, изплаших се много. Обиколих куп гинеколози в София, всичко било наред. Колпоскопия, цитонамазки, микробиология. Преди година започна и парене, течение, предимно бяло. Няма кандида или друга инфекция. Предполагат че болката е от дискова херния.
Днес бях на поредния преглед, др Димитров от МЦ Люлинмед. Взе цитонамазка и направи колпоскопия. Каза че не вижда нищо притеснително. Сега ще чакам резултатите от микробиологията и цитонамазката. Тъй като колпоскопа се виждаше на екран и аз погледнах Sad направи ми впечатление, че след като намаза с препарат се появиха едни малки побелели неща като пъпчици, отстрани, не на шийката, но бях толкова вцепенена и изплашена, че не питах нищо.
Истината е, че не мога да се отърва от мисълта че ракът ще се върне.
Не знам при кого да отида, трябва ми специалист с повече опит и да не претупва пациента!
Моля ви за препоръки....
Потърсих информация за др Иван Димитров от ЛюлинМед и съм втрещена, как успявам да ги избирам все такива :'(
Моля помагайте за свестен гинеколог, не знам вече какво да правя, може би в онкологията в Дървеница??

# 725
  • Мнения: 2 843
Mrm67, специалистите, които тук са тачени като имена, са на първа страница Simple Smile

Магнолия, обясниха ли ти какво значи L1, L2 и защо на едната цитонамазка резултатът е 3Б, а на другата 5? Така или иначе не може да предприемеш нищо до раждането. Подсилвай организма (Биозин мама например) и запиши часове за поне двама специалисти за времето след раждането (6 седмици след предполагаемия термин).

Левскарката, коментирай с лекаря ти как да продължиш профилактиката и на колко време е добре да се виждате и да правиш цитонамазки. На мен АГто ми е казвало на 6 месеца и преди да имам проблеми, и след като имах... така че за мен това е оптимално.

Tiama, цитонамазката ти е супер, живей си живота и се следи регулярно.

Чакам MiaElpida да пише днес, доколкото си спомнян 19-ти беше датата да си вземе хистологията и решението от онкокомисията. Много те мисля, момиче, чакам да се включиш с добри новини!

# 726
  • Благоевград
  • Мнения: 156
Дорсче, отложих ходенето за другата седмица, тъй като в петък мисля, че докторът може да е отишъл по разни конференции, а искам да е там, за да говоря с него. Оня ден си пуснах стерилна урина, тъй като имах проблем с пропишкването след свалянето на катетъра в болницата, а много ме е страх да не си прецакам бъбреците тъй като нали без това се оказа, на ямр-а, че десният по рождение не е ОК. Та направо съм втрещена от резултатите и записах час за уролог в понеделник. Качвам ги, ако някой може да изкаже мнение....

Уточнявам, че преди да се изпишкам се измих без да се забърсвам с кърпа, тъй като четох, че така е най-добре за да не се замърси урината. Утре сигурно ще излезе и микробиологията.
За всеки случай утре пак ще дам урина, да не се окаже, че е някаква грешка.
Писва ми вече, таман болките намаляха и бях почнала да се успокоявам.... 😑😐

# 727
  • Мнения: 2 843
Ти при Славов или Славчев ще ходиш другата седмица, че май Славчев се бил върнал вече на работа?
Според мен микробиологията ще покаже нещо и ще трябва да пиеш АБ и някакви пробиотици, явно покрай операцията, катетъра и прочие, нещо се е хванало... Намери добър уролог да коментираш какво ще последва като лечение. Надявам се всичко да се нареди и това да са ти проблемите... Прегръдки и ни дръж в течение!

# 728
  • Мнения: 54
Mrm67, специалистите, които тук са тачени като имена, са на първа страница Simple Smile

Магнолия, обясниха ли ти какво значи L1, L2 и защо на едната цитонамазка резултатът е 3Б, а на другата 5? Така или иначе не може да предприемеш нищо до раждането. Подсилвай организма (Биозин мама например) и запиши часове за поне двама специалисти за времето след раждането (6 седмици след предполагаемия термин).

Левскарката, коментирай с лекаря ти как да продължиш профилактиката и на колко време е добре да се виждате и да правиш цитонамазки. На мен АГто ми е казвало на 6 месеца и преди да имам проблеми, и след като имах... така че за мен това е оптимално.

Tiama, цитонамазката ти е супер, живей си живота и се следи регулярно.

Чакам MiaElpida да пише днес, доколкото си спомнян 19-ти беше датата да си вземе хистологията и решението от онкокомисията. Много те мисля, момиче, чакам да се включиш с добри новини!

Благодаря, прегледах всички имена за София, при Карагьозов, Ралчева и Делчев си записах часове, много отдалечени във времето (при Карагьозов чак 10 месец!).
Притеснява ме, че има и доста отрицателни мнения за някои от изброените в началото на темата а аз съм страшен карък! За това питам, скорошни впечатления и т.н. Извинявам се предварително Sad

# 729
  • София
  • Мнения: 1 870
Миа, нищо страшно не виждам аз. В смисъл, да, имаш инфекция, много често срещано явление след катетъризация, пусни стерилна урина, с която върви и антибиограма. Не се притеснявай, нищо не си си прецакала, случва се много често. 🤗

Кечър, правилно помниш, първите чисти дни са оптималния момент.

левскарката, на мен ми казаха 1 година на 3 месеца, после на 6. Но коментирай с лекар, все пак.

# 730
  • Благоевград
  • Мнения: 156
Ти при Славов или Славчев ще ходиш другата седмица, че май Славчев се бил върнал вече на работа?
Според мен микробиологията ще покаже нещо и ще трябва да пиеш АБ и някакви пробиотици, явно покрай операцията, катетъра и прочие, нещо се е хванало... Намери добър уролог да коментираш какво ще последва като лечение. Надявам се всичко да се нареди и това да са ти проблемите... Прегръдки и ни дръж в течение!


Доцент Славчев искаше още докато бях в болницата да се върне, но от там настояха да си почине още, а за частния кабинет предполагам веднага след като се е почувствал добре е започнал да приема.
Но аз мисля  при Славов да си ходя, все пак той знае къде какво е пипал, как го е направил и ми се струва доста кадърен лекар, а и като отношение ми хареса.

# 731
  • Мнения: 54
Ти при Славов или Славчев ще ходиш другата седмица, че май Славчев се бил върнал вече на работа?
Според мен микробиологията ще покаже нещо и ще трябва да пиеш АБ и някакви пробиотици, явно покрай операцията, катетъра и прочие, нещо се е хванало... Намери добър уролог да коментираш какво ще последва като лечение. Надявам се всичко да се нареди и това да са ти проблемите... Прегръдки и ни дръж в течение!


Доцент Славчев искаше още докато бях в болницата да се върне, но от там настояха да си почине още, а за частния кабинет предполагам веднага след като се е почувствал добре е започнал да приема.
Но аз мисля  при Славов да си ходя, все пак той знае къде какво е пипал, как го е направил и ми се струва доста кадърен лекар, а и като отношение ми хареса.

Къде оперира Славов, ако ви се разказва повече ще ви бъда много благодарна!

# 732
  • вкъщи
  • Мнения: 2 464
Славов мисля работи и той в Майчин дом, той излекува моя близка, млада 27 годишна дама, дълго време с 3 група цитонамазка. Искаха да и правят абразио и биопсия, а той твърдеше, че има инфекция, излекува я и сега е 2 група. Аз тотално се психирам с мойта възпалена шийка при чиста микробилогия  и думите на доктора, че най-вероятно ще правим конизация.. Чета сега за тази гъба Кориолус, че при над 88 процента от жените убива вируса при продължителен прием и се чудя да я почвам, да не я ли...Има ли някоя дама, която я е приемала и да има регресия на  дисплазията. Повишава ли апетита?

# 733
  • Мнения: 135
Славов мисля работи и той в Майчин дом, той излекува моя близка, млада 27 годишна дама, дълго време с 3 група цитонамазка. Искаха да и правят абразио и биопсия, а той твърдеше, че има инфекция, излекува я и сега е 2 група. Аз тотално се психирам с мойта възпалена шийка при чиста микробилогия  и думите на доктора, че най-вероятно ще правим конизация.. Чета сега за тази гъба Кориолус, че при над 88 процента от жените убива вируса при продължителен прием и се чудя да я почвам, да не я ли...Има ли някоя дама, която я е приемала и да има регресия на  дисплазията. Повишава ли апетита?


Аз я приемах и не стм била с повишен апетит. Пих я 4 месеца. През това време ми направиха leep и нямам идея, колко е допринесла за отрицателните hpv след това. Честно казано, ми сенотрази добре на имунитета.

# 734
  • София
  • Мнения: 614
Момичета,
от 2 дни ровя и чета, стари теми изчетох- остава ми чуденката,  при кого да отида за мнение.  За Чакалова- ще отпадне, повечето коментирате с не добро мнение за нея, за Божидар Славчев си мисля, въпреки че пишете, много се чакало за него, а аз искам възможно най- скоро.
В частния му кабинет наистина ли дават часове за след много време?  
 Друго си мисля, обаче! Кой доктор ще се довери и ще разисква вече изготвено мнение на друг лекар, в т.ч. и патолог?  Няма ли да иска той сам да проведе преглед и да установи за себе си, какво е положението? Така си мисля аз.
 И друго да питам- в много постове срещнах практиката вие самите да носите пробите си за разглеждане при други специалисти.  Как изобщо става това, няма ли някакъв срок, след който стават негодни? Ами, ако не са съхранявани правилно, какъв резултат ще отчетат? Примерно,  аз мога ли да го направя това, ако изобщо ми го дадат?   Опасявам се, че е минало много време,  последните ми проби са взети на 12 април, я ги пазят, я не!  

И все пак- отново ще задам въпрос,  към кого да се обърна, знам, че всяка от вас си има мнение за лекарите в тази област,  но, да ви кажа аз пък нямам никакво мнение,  никакъв опит и не знам...

П.С. А, кой е този др. Славов, къде да намеря инфо за него?

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 18:37 от Розова магнолия

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт