АВГУСТинки 2019 - тема 5

  • 27 570
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 496
Аз съм пробвала на ляво няколко пъти , но ме заболява корема. Спя си на дясно, по гръб не мога , избягвам само по корем.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 231
Леле, момичета ... човек да не остави за ден-два телефона и сте изписали старата тема.
Съншайн, благодаря за новата темичка Hug
Добре дошли на новите момичета, без значение в кой месец им е термина. Аз много се радвам, че темичката ни е толкова активна и в такава супер компания Simple Smile пък дори и на някой да му се струва, че пишем безсмислени коментари.
По темата със спането, аз спя настрани, като сменям ляво и дясно по 10 пъти на нощ, най-вече заради болката в гърдите, като се застоя и се будя. По гръб и корем и преди не можех.

# 32
  • Мнения: 423
Момичета, аз следващият уикенд ще ходя на СПА във Велинград, но май ще се наложи да пропусна басейните. Sad Как мислите, ако водата не е много гореща, дали мога да влизам за 5-10 мин.?

# 33
  • Мнения: 92
Мегиш, ние сме в Павел баня от днес и няма да влизам в басейн. Чувала съм за познати, които си позволяват, особено като водата е минерална, но избора си е твой Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 579
Аз в момента спя както усоея да се наместя за да ми е удобно.. което е адски трудно, все имам усещане за притискане и неудобство..
знам че на по късен етап, когато бебето натежи над килограм не е ок да се спи по гръб, защото притиска вена кава и оттам кръвоток за сърцето на мама а и за бебо не е ок..

# 35
  • Мнения: 496
Меги ние доста често ходим във Велинград, но сега бих си го спестила. Там водата е или много гореща или много студена. Естествено това е мое мнение, може да си лежиш на шезлонгите и да си почиваш. Избягвай обаче във всички случаи парна баня и сауна. А и в този период сме много чувствителни към бактерии, колкото и да се поддържат басейните все пак не бих рискувала. Обаче все пак ти си решаваш!

# 36
  • Мнения: 510
Megisch, аз не бих рискувала. Изрично ми казаха не за спа, топли басейни и т.н. Едно, че не е хубаво да се нагряваме и второ, че можем да пипнем какво ли не от басейни.
Относно спането, изрично питах док дали е проблем, че спя по гръб и по корем, тя каза да си спя както ми е удобно. Ако на бебетата не им харесва, те самите ще ме накарат да се обърна, защото няма да ми е удобно. Знам, че в по-напреднала бременност няма да можем по гръб, така че аз поне сега ще се кефя на тази поза доколкото мога.
А в коя седмица вече ви казват за плацентата? На мен нищичко не са ми казвали, но може би е много рано, тя май още не се е оформила окончателно при мен (11г.с.)

# 37
  • Мнения: 496
За плацентата ми казаха , че си е задна в 10г.с и сега на ФМ също.

# 38
  • София
  • Мнения: 579
Имаз не бих рискувала с къпане в басейн. Бих се къпала в море но не в българия и то пак умерено...

# 39
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Аз също не бих рискувала с басейн. На мен на Фм нищо не ми казаха за плацентите.

# 40
  • София
  • Мнения: 579
Според мен за лекарите тази информация за плацентата не е особено важна и затова ако не попитате, едва ли ще ви кажат. С предната бременност разбрах че съм с предна плацента чак в 20 седмкца, когато попитах лекаря защо още не усещам бебето. Тогава обясни, че предната плацента е като дебел дунапрен между бебето и корема ми и по-късно ще започна да усещам:)

# 41
  • Мнения: 1 924
Благодаря за темата:)
На мен никой не ми каза, видях, че след ехографа са писали в документите anterior placenta , задната е posterior.

# 42
  • Мнения: 423
И аз зная, че басейните са забранени, затова ще се пазя, но малко ми е кофти, че ще трябва да си седя на шезлонга. Rolling Eyes Още повече, че за сега микробиологията ми е чиста и не ми се иска да пипна някоя бактерия.

# 43
  • София
  • Мнения: 406
Позата на спане става важна по-нататък, в третия триместър, ако не ме лъже паметта. Но тогава, както всички ще забележим, спането по гръб изобщо не е удобно, така че тялото само си се намества настрани. Препоръчват да е наляво, аз съм със сърдечно заболяване и миналата бременност не можех да дишам, ако легна обърната наляво, така че не съм го спазвала.

Аз да питам за нещо странно като симптом - студено ли ви е? Откакто съм бременна изобщо не мога да се стопля. Вкъщи поддържам някакви безумни температури, в офиса колежките, които по принцип са много топлолюбиви, ме гледат леко накриво, защото от комбинацията духалка и климатик на макс не се диша. А мен направо си ме тресе. Не съм болна обаче.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 231
Аз съм тъкмо обратното, все ми е топло и ходя и намалям отоплението в офиса. Понякога искам да си изляза от кожата от жега Joy

Общи условия

Активация на акаунт