Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 69

  • 46 637
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 847
Не мисля, че има значение дали е по фонда или не. Но още преди да подготвим документите за фонда ми каза, че с такъв резултат от спермограмата няма смисъл от снимка. Най-вероятно утре ще се видим с лекарката и не знам дали да настоявам за снимка.
Какво значи няма смисъл от снимка? Един хидросалпингс значи, че наливате пари в нищото Crazy

Cristi,аз не съм по фонд и съм с една запушена тръба и една извънматочна преди 7 месеца. Вчера ми беше ЗЕТ.Доки каза,че при Ин Витро няма значение дали тръбите са запушени,проходими или изобщо ги няма. Явно всеки доктор е с различно мнение по темата. Simple Smile
Да, за самото ин витро като стимулация, пункция, трансфер няма. Има значение след това обаче.

Обсъдихме как ще процедираме с терапията с фраксипарин, но той каза, че ще почна инжекциите след положителен тест, а на мен от Паскалева ми е назначен след трансфер и съм озадачена как да процедирам...
Другого, кпето ще ми е полезно ако знаете да ме ориентирате колко често се ходи до клиниката за прегледи при стимулация по къс протокол...
Слушай Паскалева за фраксито, особено ако си с тромбофилия. По къс протокол обикновено се ходи на втори ден, взимаш лекарствата, после след 4-5 дни те викат пак и оттам насетне зависи как растат.

Благодаря много Кристи. С тромбофилия съм - хетерозигот съм по една високо рискова мутация и една ниско рискова, а също не усвоявам добре и витамините от група Б (и там съм хетерозигот) и имам и един мисед спорд повечето лекари заради липса на терапия на тромбофилията... Странно сега се разрових за терапията от Паскалева и хледам, че и тя ми е назначила Клексан след положителен тест, а не след трансфер🤔Ще пиша в темата за тромбофилията да видя как се процедира при другите момичета с ин витро и тромбофилии...

# 31
  • Мнения: 19 698
На мен на последните два трансфера ми изписаха фракси 0.3, без да съм с тромбофилии. Стискам палци твоят да е успешен Hug

# 32
  • Мнения: 12
Момичета, по дълъг протокол от кой ден на МЦ започвате да пиете противозачатъчните?

# 33
  • Мнения: X
Аз бях по къс протокол и пиех противозачатъчни от 2-ри ден на цикъла Simple Smile
Не знаех, че и при дългия се пият.

# 34
  • Мнения: 672
Момичета, по дълъг протокол от кой ден на МЦ започвате да пиете противозачатъчните?
На 2-ри или 3-ти ден. След това преглед и поставяне на блокираща инжекция.

# 35
  • Мнения: 958
Здравейте ,момичета ! Този месец ние започнахме нашият първи опит ...силно се надявам да е успешен ❤ Вие как сте се чувствали по време на стимулация ? Толкова бях изчела и си мислих , че ще ми повлияе на нещо или ще усетя промяна , за щастие 4ти ден вече с Гонал ф няма неприятни реакции. Вчера на 3ти ден имах по 5 фоликули във всеки яйчник , според вас това е добър отговор на стимулацията нали?


P.S. Пожелавам успех на всички ! 🍀

# 36
  • София
  • Мнения: 799
Вие как сте се чувствали по време на стимулация ?

Здравей mmoira,

aз лично нищо особено не усещах, освен че станах малко по-нервна и по-чувствителна, но тези симптоми се появиха към края на стимулацията, даже след като приключи. Другото, което забелязах при мен и след 2те стимулации, които съм изкарала е, че започнах да подпухвам, да задържам вода. Не съм напълняла, по-скоро се подух и се чувствам леко като напомпана. За съжаление по време на стимулациите, след пункцията и евентуален трансфер не можеш да спортуваш и на мен лично това ми се отрази негативно от гледна точка на това, че вече 4 месеца след последната стимулация все още съм си подута и подпухната. С други странични ефекти не мога да се похваля Stuck Out Tongue Closed Eyes

Вчера на 3ти ден имах по 5 фоликули във всеки яйчник , според вас това е добър отговор на стимулацията нали?

Според мен, без да съм специалист, отговаряш добре на стимулацията. Бъди подготвена все пак, че при пункцията някои от фоликулите може да се окажат "кухи", т.е. празни, но това при силна стимулация е нормално. Все пак имаш достатъчно материал за обработка Blush

# 37
  • Мнения: 958
Благодаря ! 🍀

# 38
  • София
  • Мнения: 3 412
Да се запиша и аз в новата тема, нека ни е на късмет

# 39
  • Мнения: 223
Днес е десети ден откакто приемам ОК от втория ден на МЦ и имам леко кафеникаво зацапване. Обадих се на акушерката и каза, че ако е само зацапване, било нормално. Та ако някой е така, не се притеснявайте.
Иначе да ви питам вие кафе пиете ли? Аз пия по едно сутрин и се чудя дали да не го спра.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 358
Момичета по ваш съвет в миналата тема, пуснахме и sdi тест и нова спермограма, защото не бяхме пускали от 1г. и повече. Днес излезе резултата и е ок, което означава, че проблема е в мен.... което ме съсипва... Не знам вече, какво да изследвам... де що има генетични сме правили, ако се сещате за нещо, моля да ме насочите, защото в клиниката само вдигат ръце и така...

# 41
  • Мнения: X
Axenia, и аз съм в същата ситуация. Казах на лекарката, че ще направя каквито трябва изследвания, но за сега не са ми предложили друго - имам генетични, имунологични, хормони. Наскоро си пуснах токсоплазмоза по мое желание, още не съм и показала резултатите, но като гледам са в норма. Имах предложена физиотерапия, която така и не направих.. А за него - хало тест  или СДИ тест, спермограми, морфология и така.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 358
Е и аз.... направо не знам какво да правя...
Сега съм на Золадекс и ще ходя на барокамера...
Трудно ми да приема, че ендометриозата е виновна да няма оплождане – ок съм с по-малко Я, но с оплождането….

# 43
  • Мнения: 783
Axenia, правили ли сте тест за съвместимост? Чувала съм,че има няколко вида.
Кураж,сигурна съм,че ще стане! ❤

# 44
  • София
  • Мнения: 1 358
Кросмач ли се нарича този тест?
Ако - да, не сме, защото преди 6г. забременях от същия ми мъж... но тогава бебето беше със синдром на Търнър и се наложи да го махнем. Питах за теста, док.каза че щом съм забременявало 1 път нямало нужда... Обаче вече почвам да се съмнявам... Ще го видя този тест...

Общи условия

Активация на акаунт