Кападокия 2019

  • 43 022
  • 641
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 190
Здравейте
Мнение за този хотел https://suhankapadokya.com. Къде се намира? В кой град? Ако е ходил някой да сподели има ли гледка с балони от покрива или терасите.
Този хотел е в Аванос, а повечето балони летят в периметъра Гьореме - Долината на любовта - Чувушин - Розовата и Червената долина. В Гьореме всеки хотел има на покрива си тераса за наблюдаване на балоните.  Дали гледката ще е хубава, обаче зависи най-вече от посоката на вятъра, който насочва балоните.
Ние бяхме 4 дни и всеки ден беше различно. Единия ден много балони бяха над Гьореме, слизаха ниско над хотелите, един мина точно пред прозореца ни. А последния ден всички балони отидоха към село Чавушин - пак се виждаха, но бяха далече.
Аз мисля, че истинската атмосфера на Кападокия се усеща в Гьореме, в малките скални хотелчета.

# 631
  • Мнения: 164
Някой, били дал отзив за екскурзия организирана от Караджъ турс?
Направих резервация при тях за екскурзия за 4 нощувки през май за двама възрастни и две деца със самолет, хотел Дервиш хаус.
Три пъти вече сменят датата на полета, пълна дезорганизация, задавам въпроси и отговорите са различни всеки път. Кападокия ми е отдавнашна мечта, а нещо се притеснявам за организираната от тях екскурзия. Даже се чудя дали въобще да ги ползвам за допълнителните екскурзии или да ползвам местни такива. Видях, че хотела в който ще отседнем предлага такива. Досега всички почивки в Турция са ни били с Емералд и нещата винаги са били ясни. Допълнителни екскурзии съм ползвала през турски туроператори. Бихте ли препоръчали такива и за Кападокия? Какво си заслужава да се посети и какво не?

# 632
  • Мнения: 416
Тия и на сън да ги видя пак ги плюя, не искам да ги коментирам за мен са дъно и затворена страница. Ние бяхме сега с Премио Травел, препоръчвам Ви ги с две ръце!!!

# 633
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
В Дервиш бяхме и ние, но с Онекс. Много сме доволни. Екскурзии правихме с местен гид у местна агенция. Какво видяхме за 4 дни - полет с балон, музеят на открито, Учисар и Ортахисар - може да пропуснете, ако нямате време, частна къща в коминче. После зеления тур, потърсете информация, определено си заслужава. Пашибаг и Зелве, последния ден Аванос. Над Дервиш има вю Пойнт към балоните, отидете сутрин към 5. Още червената долина, долината на гълъбите. Ако ви интересува можете да отидете и на Дервишите, но е религиозна церемония с продължителност около 45 Мин и се пази тишина. Оставете си време просто да се пошляете и хапнете в Гореме.

# 634
  • Мнения: 719
Ние бяхме с Онекс миналия октомври. Като организация и комуникация нямам особени забележки, единствената тъпотия накрая беше като отидохме на летището в Невшехир и се оказа, че има два полета до София - един по-ранен, който все пак можехме да хванем, защото ни закараха много рано, и който кацаше директно в София, и по-късен, дето не стига, че чакахме още 3 часа на летището, ами беше и с престой във Варна. И някои хора бяха в единия, други - в другия, без да ни е била дадена възможност за избор и без дори да знаем, че има два полета. Аз нямаше да имам против и да си доплатя, но да се приберем по-рано и не убити от път. Това ми е забележката. Екскурзоводът - Нергин - беше под всякаква критика, обаче ни се наложи да го търпим само при трансфера до хотела и после последния ден, понеже нямахме избор. Обаче общо хората от тая екскурзия бяхме разпределени в мисля, че 5 автобуса и останалите, които бяха зачислени към други екскурзоводи, нямаха особени забележки.

Та с тия две уточнения, нямам други забележки към организацията на Онекс. Това с полета беше доста криво.

За екскурзии не мога да кажа, ние с майка ми си бяхме отделно, понеже тя е със сърдечни проблеми и не исках да предобрим нещата, като препускаме навсякъде (беше и горещо).

Бяхме в Хера Кейв в Гьореме, прекрасен хотел, не ми се тръгваше. То направо не ми се излизаше от хотела, честно, а и с терасата горе беше фантастично. Едната сутрин един от балоните мина толкова близо, че почти можех да пипна коша. Препоръчвам, наистина много, много, много ми хареса хотелът, тотално си струваше парите (не мога да му намеря кусур).

За балона дадох много пари, защото исках да сме с реномирана компания и в малко хора в коша, за да се насладим максимално. Не съжалявам: не съм емоционален човек, обаче тоя полет ме удари право в емоциите, признавам. Направо ми се насълзяват очите, като си спомня. Пилотът кацна в точка, аз съм фен на авиацията и го оцених много високо това. И, абе, ако ходим пак, бих си ги изгладувала тия пари, но пак бих ги дала на тях (не ги рекламирам нарочно, не искам да изглежда като "вижте ме колко пари съм дала", щото не е това - въпрос на приоритети).

От GetYourGuide резервирахме дервишите (фантастично беше, майка ми се тревожеше дали ще ми хареса, но накрая май на мен ми хареса даже повече и от на нея, уникално преживяване, шофьорът тогава също ми направи отлично впечатление), също и ездата на камили (дълга история как се стигна дотам да яздим камили, но бях обещала на майка ми) - самото преживяване много ми хареса, обаче не ми допаднаха хората, които го организират, и как се отнасяха с животните. Имам забележки, не бих ги препоръчала.

За ядене - впечатлиха ме много в Wood Fire Barbeque и едно кафене на центъра (много модерно, барманчето беше видимо гей), ама не му помня името.

Другото беше предимно разходки, не сме се пресилвали и не се наемах да рискувам.

Последна редакция: чт, 25 апр 2024, 23:16 от Country Strong

# 635
  • Мнения: 8
Здравейте,
може ли мнение за екскурзията с Караджъ Турс - Анкара, Капародия и Ескишехир . Организация и  хотели/ още не са ни казали кои ще бъдат, защото е септември/, но предполагам, че ползват едни и същи. Как мога предварително да си резервирам полет с балон без агенция и на добра цена?/250ев. са много за бюджета ми  за съжаление/

# 636
  • Мнения: 64
Здравейте,
може ли мнение за екскурзията с Караджъ Турс - Анкара, Капародия и Ескишехир . Организация и  хотели/ още не са ни казали кои ще бъдат, защото е септември/, но предполагам, че ползват едни и същи. Как мога предварително да си резервирам полет с балон без агенция и на добра цена?/250ев. са много за бюджета ми  за съжаление/
Здравейте, в началото на месеца ние бяхме с тях по същия маршрут с автобус.
В Анкара бяхме в Buldum hotel. В Кападокия (район Аванос ако не се бъркам) в Suhan Cappadocia hotel, в Ескишехир Smart by Dedeman (единствено това хотелче ставаше). Хотела в Кападокия който е, няма нищо наблизо, нито да попитатв за балон. Аз питах като бяхме в Гюреме, там на всяка крачка имаше и ми казаха 180евро.

# 637
  • Мнения: 8
Здравейте,
може ли мнение за екскурзията с Караджъ Турс - Анкара, Капародия и Ескишехир . Организация и  хотели/ още не са ни казали кои ще бъдат, защото е септември/, но предполагам, че ползват едни и същи. Как мога предварително да си резервирам полет с балон без агенция и на добра цена?/250ев. са много за бюджета ми  за съжаление/
[/quote]
Здравейте, в началото на месеца ние бяхме с тях по същия маршрут с автобус.
В Анкара бяхме в Buldum hotel. В Кападокия (район Аванос ако не се бъркам) в Suhan Cappadocia hotel, в Ескишехир Smart by Dedeman (единствено това хотелче ставаше). Хотела в Кападокия който е, няма нищо наблизо, нито да попитатв за балон. Аз питах като бяхме в Гюреме, там на всяка крачка имаше и ми казаха 180евро.
[/quote]
А храната в хотелите как е и много ли е мръсно?

# 638
  • Мнения: 64
Здравейте,
може ли мнение за екскурзията с Караджъ Турс - Анкара, Капародия и Ескишехир . Организация и  хотели/ още не са ни казали кои ще бъдат, защото е септември/, но предполагам, че ползват едни и същи. Как мога предварително да си резервирам полет с балон без агенция и на добра цена?/250ев. са много за бюджета ми  за съжаление/
Здравейте, в началото на месеца ние бяхме с тях по същия маршрут с автобус.
В Анкара бяхме в Buldum hotel. В Кападокия (район Аванос ако не се бъркам) в Suhan Cappadocia hotel, в Ескишехир Smart by Dedeman (единствено това хотелче ставаше). Хотела в Кападокия който е, няма нищо наблизо, нито да попитатв за балон. Аз питах като бяхме в Гюреме, там на всяка крачка имаше и ми казаха 180евро.
[/quote]
А храната в хотелите как е и много ли е мръсно?
[/quote]
В Анкара беше каквото те ти приготвят, явно по предварително меню. Вечерята това, беше ориз с месо, нз как се казва, малко салата зелена и като реване 1 десерт. В този в Кападокия, храната беше даже бих казала доста добре и прилична. (Интернет там освен вайбър няма, ако искате трябва да заплатите 3евро на ден на човек). И в последния имахме само закуска и там беше прилична.
Мръсно не бих казала, но не и някакво чисто, средна работа. в този в Кападокия беше една тъмна стая с 1 настолна лампа се осветява и с 2 нощни дето са над леглото. Мн неприятно беше това. Този в Ескишехир е без забележки. Изключително чист, всичко беше смарт навсякъде.

# 639
  • Мнения: 8
Много благодаря за отговора. Един последен въпрос. На вас като цяло хареса ли ви цялата ексрурзия или не. Бихте ли повторили с Караджъ Турс.

# 640
  • Мнения: 64
Много благодаря за отговора. Един последен въпрос. На вас като цяло хареса ли ви цялата ексрурзия или не. Бихте ли повторили с Караджъ Турс.
Да, ние за втори път сме с тях, октомври бяхме в Истанбул с тях. Екскурзовода ни беше много добър. Толкова години обикаляме в Турция, но за първи път някой да е толкова всеотдаен да разказва и едно увлекателно, а не досадно, той турчин и даже го оставихме на връщане в Истанбул. Но много натоварено си беше, ние ходихме на всичко по програмата, всички обиколки, музей и т.н. (само дервишите и турската вечер пропуснахме, защото в Истанбул сме били на такива). И просто се подгответе за много път и зависи вече вие в кои неща ще се включите.

# 641
  • Мнения: 416
Здравейте,
може ли мнение за екскурзията с Караджъ Турс - Анкара, Капародия и Ескишехир . Организация и  хотели/ още не са ни казали кои ще бъдат, защото е септември/, но предполагам, че ползват едни и същи. Как мога предварително да си резервирам полет с балон без агенция и на добра цена?/250ев. са много за бюджета ми  за съжаление/
Здравейте, в началото на месеца ние бяхме с тях по същия маршрут с автобус.
В Анкара бяхме в Buldum hotel. В Кападокия (район Аванос ако не се бъркам) в Suhan Cappadocia hotel, в Ескишехир Smart by Dedeman (единствено това хотелче ставаше). Хотела в Кападокия който е, няма нищо наблизо, нито да попитатв за балон. Аз питах като бяхме в Гюреме, там на всяка крачка имаше и ми казаха 180евро.
А храната в хотелите как е и много ли е мръсно?
[/quote]
В Анкара беше каквото те ти приготвят, явно по предварително меню. Вечерята това, беше ориз с месо, нз как се казва, малко салата зелена и като реване 1 десерт. В този в Кападокия, храната беше даже бих казала доста добре и прилична. (Интернет там освен вайбър няма, ако искате трябва да заплатите 3евро на ден на човек). И в последния имахме само закуска и там беше прилична.
Мръсно не бих казала, но не и някакво чисто, средна работа. в този в Кападокия беше една тъмна стая с 1 настолна лампа се осветява и с 2 нощни дето са над леглото. Мн неприятно беше това. Този в Ескишехир е без забележки. Изключително чист, всичко беше смарт навсякъде.
[/quote]

Боже само като ви чета  и като знам с кого ще пътувате не знам защо си го причинявате всичко това.Cry
Каква ви е идеята да идете някъде и да сте ограничени от всякъде от към хотел,храна и емоция,но гордо да кажете че сте били в Кападокия?
По добре си стойте в БГ отколкото да биете сумати път и накрая да се разочаровате,защото като чета къде отивате това са пари хвърлени на вятъра и в гушките на ТО Disappointed

Общи условия

Активация на акаунт