Проговаря на английски - ужас!

  • 3 165
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
И ние сма така. Последното нещо, което каза е:

"Хунгричка съм" #Crazy На английски и по-лесно определенно!

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Как ми се иска и аз да бях проговорила на английски!!!

# 17
  • Мнения: 3 367
..towa e и моя свят,ния слага инг окона1ния на бг глаголи- "бейби чистен хендс тати?"- к е тати чисти на бебето рьцете?оххххххххххххх..има една успешна що-годе тактика-да се правите че не разбирате какво ви казва на англ.докато не го каже на бг-няма ьо-гут:) и уотър,има кис.мляко и вода..

# 18
  • Vienna
  • Мнения: 519
 Whistlingмоят мьж ведньж седми4но се врьщаше, ка3ваше и едно и3ре4ение на немски и тя го zапомняШе 3авинаги. а3 6 дни в седмицата на бьлгарски и говорих, и нищо... вси4ко ра3бираше но на немски и е просто по лесно. не се от4аиваи, прика3ки на бьлгарски, детски филм4ета, Сьн4о, посещения от и в Бьлгария.... да видиш сега как говори на бьлгарски моита.

# 19
  • Мнения: 3 394
душите, страшни сте Simple Smile
доста се посмях като ви четях отговорите-ама и ние в какво сме се забъркали всички Simple Smile
знам ли-аз лесно проговарям чужди езици, а бащата на мъжо е знаел 7 (така си е изкарвал прехраната).....може пък и на нея да й се отдават.
вкъщи дори и телевизията е на български, но не би

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
tadpoles  Grinning доста време ми отне да разбера за какво става дума, от обясненията на едно 4 и половина годишно дете  Crazy няма начин да я забравя.
А от това мешане на английски думи с БГ окончания, понякога се получават много интересни резултати, с коренно различно значение  Laughing

# 21
  • Мнения: 2 032
Спокойно де, нали е в английска среда. Всичко ще си дойде на мястото и ще си имаш двуезично дЯте.
Сега, ако ти проговори на китайски например, може да те обземе ужас. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 084
А моят син, който цял живот е живял в БГ, след гостуването на братовчедките от USA така се вманиачи да говори на англ., че дори на инглиш брои по-добре отколкото на BG Sad(. В резултат от гледане на Cartoon Network понякога докато играе сам си говори "Easy, easy!" , "Ready, steady, go!", "Behold, a flower!".  Върхът беше, когато каза на един приятел "Stupid monster!" и човечецът ме погледна учудено Simple Smile.
Съвсем нормално е да се смесват езиците - племенницата ми, когато дойде за първи път в България и тя доста странно говореше Simple Smile "Кукуригуто is gone!", "Do you want to see my люля?", "Why can't we have сладолед?" Simple Smile)) Кoгато говореше на английски на баба ми Simple Smile) крещеше с все сила в ухото й:)), защото си мислеше, че не я чува, а не че не я разбира Simple Smile) Вероятно така е било и с децата от махалата, защото един ден каза замислено "It seems nobody can hear me in Bulgaria".

# 23
  • Мнения: 7 106
Мисля, че детските думички в английския са много по-лесни. Моята гледа Teletubies и една телевизия baby tv и сама е научила да брои до четири /нали са четири Crazy/ buy-buy, hello и разни други, като никой не и говори на английски, само пеем някоя друга песен и ако нещо я чуя и повтарям да види, че е на друг език.....



Много се извинявам, че се намесвам в темата  Blush.

Пандора, Бейби ТиВи някой Софийски оператор ли я излъчва или....? Къде я гледате?
попаднах на сайта им случайно и си свалих няколко кратки клипчета на които дъщеря ми много се кефи и поръчах на мъжа ми (който е в Тв бранша) да я издири как можем да я хванем, но до сега нищо не е свършил.
Щи съм ти благодарна за повече инфо по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт