Свекърва ми дели децата как да постъпя?

  • 6 271
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много съм ядосана момичета #Cussing outСвекърва ми се държи с моите деца много гадно StopЩе обясня-Големият ми син е на 9г а малкия на 1г. Племенника е на 6г.От племенника непрекъснато пита-интересува се а с моите деца кво става -ХИЧ НЕ И ПУКА.Малкото беше с 39градусова температура-въобще не се обади да попита как е-добре ли е или се влошава-НЯМАМ ДУМИ а за детето на дъщеря си за най-малката глупост -все звъни да го чува по телефона-взима го -води го на разходка -купува му разни неща и още какво ли не    А МИ МОИТЕ ДЕЦА? не са ли и внуци? #2gunfireС нищо не съм я обидила или нагрубила-чудя се защо постъпва така?Голямото вече се усеща и се дразни.За едно ме е яд-ще се намразят децата SadКак да постъпя мили мами -дайте ми съвет PraynigБлагодаря ви предварително smile3525

А защо те дразни това? Ами и аз не мога да се похваля с особено внимание към малкия ми син ( за големия -не важи, кръстен е на свекъра Twisted Evil ), но това изобщо не ме притеснява. Изобщо не съм заритала да ми се обажда, да го вижда илинещо подобно. Гледам си детето и даже се радвам, че няма щастието да го възпитава по неин тертип. Ама и то детето не изявява голямо желание да остава там и не пита за баба си. Пък и аз мислиш ли, че се интересувам от нея. Чувствата ни са напълно взаимни и напълно лицемерни- виждаме се по празници и сме много мили. И дотук...

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 02:52 от djemma

# 46
  • Мнения: 318
Моята свекърва дели собствените ми две деца (други вници засега няма), ако това може да те успокои донякъде. Едното приличало на моя род (разбирай това е много лошо и с него не се рабира, самото дете го усеща и изпитва неприязън към нея, а бабата също!!!), другото обаче щяло да заприлича на нейния род (добре че си вярва сама  Joy). Това го е установила за има-няма месец, откакто ги е видяла  Rolling Eyes (тя живее отскоро при нас) Като разбрах, отначало ми стана криво, после реших, че това не променя нищо в техния и в моя живот.

Според мен няма какво да се направи в такава ситуация. Ако тръгнеш да се разправяш с нея, тя сигурно ще отрече реалността (а може би най-вероятно изобщо не си дава сметка, че има различно отношение кум внуците си) и отношенията ви ще се обтегнат. Аз мисля, че всяко дете има нужда от любовта и вниманието на майка си и баща си, всичко останало е допълнителен бонус, дори  бабата и дядото. Ако можеш, игнорирай това нещо, ако не, поне не прави натрапливост върху проблема, свекърва ти никой с нищо не може да я промени, особено пък на тези години! Радвай се на семейството и на децата ти!

# 47
  • Мнения: 817
Подобна ситуация е и при нас. Не ми пука особено. Но не знам дали ти имаш помощ от твоите родители, аз имам и за помощта и любовта на свеки не ми пука, като не иска да не я вижда, много важно Whistling

# 48
  • Мнения: 7 391
                             Я, не си образувай нерви напразно.То това изобщо не е изключение,а масова практика.Тя и мойта така правеше и какво децата ми пораснаха живи,здрави и без нея.От малки не искаха да ходят на гости защото си бяха ящни и омитаха всичко  Mr. Green а тези на зълва ми не искаха и свеки криеше от моите храна,шоколади  и т.н.
                             Свеки получи супер урок на бала на малката ми дъщеря - просто я сбърка с голямата и гостите ни едва не умряха от смях.Имаш ли представа как се почувства когато се обърна с името на малката към голямата и избухна  смях.Въпреки всичко сега когато са стари и не могат сами децата ми искат да дойде при нас ,а "любимата" и внучка пита защо ни е само да ни досажда,а "най- любимият" единствен внук каза ,че като ги няма от къщата им е добре да си направим хотел.Пък моите питат и какво да правим там ако ги няма.То господ има - забавя,но не забравя.Всеки си получава накрая заслуженото.
                             Да ти са здрави и живи децата ще си пораснат и без грижите на свекито.А ти не се ядосвай за глупости.Вярно боли отначало ,но се свиква.  bouquet

# 49
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Този проблем май го има на всякъде. Моята свекърва дели двамата си сина, та какво остава за внучките. Според тях моето  дете вечно си има всичко, затова те ще купят на другата внучка(разбирай отрочето на девера). Така и двете ще имат. Дано любимата й внучка не я забрави на старини...
Аз я отсвирих и вече от доста време не поддържам връзка с нея, за да не се ядосвам.

# 50
  • Мнения: 891
Не се ядосвай ! Според мен по-добре да не се интересува от двете ти деца, отколкото ако ги дели тях двете. В смисъл да пита само за едното, да купува само на едното и т.н - този вариант е много често срещан, но е много неприятен.  Това ще разстройва другото дете и то ще се чувства отхвърлено и пренебрегнато.
Аз като дете съм го изпитала на собствен гръб, от 4-те внуци - само аз не нося нейното име или името на мъжа и, за другите 3-ма пита, непрекъснато се интересува - а за мен не ! Аз съм най-малката от всички братовчеди !
Сега, когато ние всички нейни внуци сме на по 25,  27 - 30 години, това нещо още продължава.  #Cussing out  Даже има наглостта да дели и правнуците ! За всички има, за моето дете - няма ! Винаги ми е било много болно !  Cry

# 51
  • Мнения: 1 858
И моята свекърва е такава. Аз обаче не се дразня защото знам, че ако ще и задника да си сдера няма да променя положението.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 326
При нас е двойна работата-свекървата предпочита племенника (сина на дъщеря си), а майка ми другия племенник( сина на сестра ми ). На прощапулника на сина ми бяха една до друга и си разправят за внуците " Той нашият така направи........., той нашият еди какво си................... Аз  ги слушам и им викам, а тоя тука ( демек синът ми ) чий е!!!...ничий..........!!! Много се ядосах.......ама си мисля: да сме живи и здрави по- важното е да си има любящи мама и тати!

Общи условия

Активация на акаунт