Ситни пъпчици по челото и бузките?

  • 4 191
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Може акне да е, но може и екзема и да се наложи да мажете с хидрокортизон. Лекар му е майката. Ако кърмиш, внимавай какво ядеш. Не прекалявай с мляко, шоколад, ядки, домати.

# 16
  • Мнения: 1 425
Според мен е т.нар. бебешко акне - ситни пъпчици с бели връхчета само по лицето. Получава се от хормоните, които ти си му предала по време на бременност. За около 10-20 дни ще се изчисти. Не е нужно да мажеш с нищо.

При алергия пъпките не са толкова по лицето, колкото по корема, сгъвките на ръцете и краката, по гърба.

При претопляне пъпчиците обикновено нямат връхчета и са по тялото - там, където бебето се е потило или му е било топло заради дрехите.

За твое успокоение питай и педиатъра.
На около месец почти всички бебета получават бебешко акне. Ще изчезне до 40-тия ден.

П.П. А ето и снимки на малки бебета с акне, можеш да сравниш обривчето: baby acne
Бих пуснала и снимки на щерката, но са ми у дома, а в момента съм на работа.
 


Точно това ни каза днес докторката, защото и ние сме с такива пъпчици от два дни. Не се мажат с нищо.

# 17
  • Мнения: 3 478
При нас се появяват от жегите, точно там където е лежала и се е изпотила и излизат, изчезват сравнително бързо.

# 18
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Абсолютно съм съгласна с Free Soul и нашият син, който е на 20 дни има такива бели пъпчици от самото раждане. Дъщеря ми също имаше но след известно време сами се изчистиха без да се налага да ги третирам с нещо.

# 19
  • Мнения: 4 156
И при нас се появиха към 15-20 ден. Още не са изчезнали. Педиатърката каза, че може да са от алергия от нещо, което аз съм яла. Дерматоложката каза, че са бебешко акне. Даде ни един крем и един спрей. Не знам кое помага повече - май че спрея. Той е от бебешка медицинска козметика и може да се ползва без ограничение. Казва се ABCDerm SOS Spray. Непременно се консултирай с педиатър и дерматолог. При нас намаляват, но не са изчезнали. Дано да се изчисти от тях, че е много неприятно.

# 20
  • Мнения: 2 047
    Сп. мен е бебешко акне, води се за нормален период, така че не мажи с нищо. При нас трая 2 месеца, като ту се появяваха, ту изчезваха. Естествено не пречи да се види и от доктор.

# 21
  • Мнения: 992
и при нас когато беше на месец се получи такъв обрив и се окаца стафилококи, често сращано явление, по добре я покажи на педито и то да реши


така както ги описваш си мисля че по скоро са стафилококи, на една приятелка бебето точно на тази възраст получи такива и се оказаха стафилококи, заведи я про педиатърката да е види и да каже точно какво е

Общи условия

Активация на акаунт