Малко ли са 1000 лв?

  • 6 304
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Много относителен въпрос  Rolling Eyes
Познавам семейство, което харчи по 200-300лв. на ДЕН /това са джобни пари, дребни пари/
Познавам друго семейство, което се препитава с чисти 300лв на МЕСЕЦ

С 1000лв. може да се живее на квартира, в който и да е град в България, НО зависи от самите хора, разбира се  Simple Smile

# 76
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Квартирите в София са скъпи, но с повечко късмет и търсене може да се намери нещо за прилична сума.
Иначе 1000 лв. за двама не са малко (ние например живеем 4 човека с 1 200)...

# 77
  • Мнения: 9 990
Ами вижте сега.Много ясно, че голяма част от дохода им ще отива за наем.Те на колко години са, че тепърва разбират кое колко струва.И за пореден път казвам-ако двамата го искат-няма да ги притеснява скромното начало.Всеки е започнал от някъде.Днес може да са с 1000 лв, утре с 10 000.Ако искат.
А мадамата може да се дърпа и заради друго-сравнения с миналото/ как са живяли нашите баби/ говори за човек без визия за бъдещето , а с поглед и приравняване много назад в миналото...ми мерси...и аз не бих искала.

# 78
  • Мнения: 1 761
Тоз младеж и милиони да има, не става за семеен живот щом още не се е откъснал от баба си и се страхува да не си разруши удобния живот за сметка на нов семеен статус.

# 79
  • Мнения: 133
напълно достатъчни, ние сме 3-ма и на месец караме с около 700лв.

# 80
  • Мнения: 953
Ако имат желание да са заедно - 1000 лв ще им стигнат.
ама тук има много детайли.
Човека може да не иска да остави баба си сама - все пак стара жена сама в къща - като знам колко са пенсийте, баба му може би разчита на финансова помощ от момчето. Все пак сега са едно домакинство - като нищо той плаща голяма част от разходите, а може би и целите разходи.
Та доста сложно ще е изнасянето - първо ще остави баба си "да се оправя сама", а ако пак и помага - това ще намали от 1000-та лева. После - като живееш в собствена къща, пропускаш наема, който си е едно голямо перо в Сф (макар че не е много ясно дали за Сф става дума). После бабите знаят как да готвят с по-малко средства, имат време да обиакалят по магазини и пазари - така чче и от там се спестяват доста пари.
Ако направят ново домакинство доста ташкън ще им доиде и на дваната, особено ако не са свикнали да са самостоятелни, момчето явно не е е, за момичето не знам.
И ако са свикнали голяма част от тези пари да ги дават за забавления, сега ще се окаже че доста ще се свиват.
Ама в крайна сметка - всичко е въпрос на желание. Има ли желание - намира се начин. Няма ли желание ...
..."Оправданието е като задника - всеки си го има"  Laughing.

аз да питам-защо това девойче не иска да живее при бабата.Да си освежат с малко боя ако е стара къщата и да си спестят парите от наема.Пък и защо тази стара жена да я оставят сама като даже може да им е от полза.Май проблема е  в него с това филосовско мислене.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 390
Не,не са малко. Но зависи как е свикнал да живее.

# 82
  • Мнения: 431
Не,не са малко. Но зависи как е свикнал да живее.

 Peace

# 83
  • Варна
  • Мнения: 478
Според мен ще им стигат паричките в зависимост от това как са свикналида харчат.

Общи условия

Активация на акаунт