Родени през 2002г.

  • 17 787
  • 360
  •   1
Отговори
# 30
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
е дали в една държавна ДГ ще откликнат на подобна инициатива  Rolling Eyes

ами идеята е много добра, дано да откликнат, защо не. newsm78

# 31
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Хоп, ето ни и нас. Сава е роден на ...
Много хубаво име   bouquet

Благодаря ти, и аз много го харесвам  bouquet
Лио, това, което прочетох (аз и друг път май съм го чела) много ми хареса. Браво на вас - и на теб с не толкова силната воля, и на майка ти и на Ади разбира се. Много е ценно не само да подтикнеш някого да учи език, но и да го накараш да се влюби в него - абсолютно съкровище.

# 32
  • Мнения: 1 937
Ех Liorena, Liorena! Колко ми се щеше и нашият татко да говори на френски с децата ни, още от самото начало! Но той каза "Има време" и аз му вярвам!
Този език е музика за ушите ми...Поздравления!
За моето момиче:
Брой №2 (засега) - Рада - планиран овен! Свободолюбива, своенравна, самостоятелна, себедостатъчна  Simple Smile (може да се забавлява сама, без да й доскучае!), инат, къдрава, нетраен интерес към книжки, езици и пр. Въобще бързо и писва всичко. Простено да й е. Метнала се е на майка си! Laughing
На ръст - почти колкото кака си (7 г.)!!!
Много чувствителна, но пък много оправна!

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Лио, това, което прочетох (аз и друг път май съм го чела) много ми хареса.

Много ти благодаря за хубавите думи Heart Eyes

# 34
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Ех Liorena, Liorena! Колко ми се щеше и нашият татко да говори на френски с децата ни, още от самото начало! Но той каза "Има време" и аз му вярвам!

ама разбира се, че има време Peace тя майка ми е тежък случай, цял живот жената преподавател във ВУЗ, и то явно е избило на някъде. Mr. Greenреспективно в/у мен Mr. Green Но м/у другото доста нейни колежки са и се чудили навремето как успява тогава да преодолее всичко- не се е съобразявала навън ли сме, на гости ли сме, на лекар ли сме, жената просто е изключвала всичко около нея и не се е притеснявала......а аз до известна степен това не мога да преодолея, и не от незнание на езика, не разбира се, а се притеснявам, какво ще кажат околните - Гледай я тая , на к'ва се праи' - а майка ми изобщо не и пука, независимо в каква ситуация е, тя си говори на Ади на френски, е може би точно за това и се възхищавам, а че майка ми си има трески за дялане Mr. Greenохо, и още как Mr. Green

# 35
  • Мнения: 5 647
Гледай я тая , на к'ва се праи' - а майка ми изобщо не и пука, независимо в каква ситуация е, тя си говори на Ади на френски, е може би точно за това и се възхищавам, а че майка ми си има трески за дялане Mr. Greenохо, и още как Mr. Green

Има воля жената, за което мога само да я поздравя.   bouquet

# 36
  • Мнения: 412
Явно и ти си откликвала и си попивала езика, все пак не може насила да те научат...Нещата вероятно са вървяли гладко и затова майка ти е проявила такова забележително постоянство  Simple Smile Ако имаше протест от твоя страна той можеше да избие на най-неочаквани места...Майката на моя съученичка също е превъзходен преподавател по френски, има богата библиотека, виждала съм я да си чете Пруст в оригинал и т.н, но щерката не знае бъкел френски, "мрази" този език...едва ли майката не е опитала да си предаде знанията, но или е липсвал подход, или желение...
Доста франкофонска стана тази тема  Wink

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
хе хе, доста франкофонска да.
затова спираме, и чакаме други майки да се включат в отчетната тема 2002г
 Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 38
  • Мнения: 479
Лиорена, стискам ръката (виртуално) на майка ти! За това, което разказа, е нужен наистина много инат, воля, упоритост, здрави нерви, овладяност, липса на предразсъдъци и много любов, търпение и вяра... Стискам, разбира се и твоята ръка. Браво!

# 39
Е и ние сме родени през тази хубава за нас родителите година(за родилите ни се деца през 2002).Моята дъщеря е родена на 19 юни.Ходи на детска градина с удоволствие.Там посещава занимания по танци и плуване. Пее много хубаво и знае стихчета. По принцип е кротко дете, но когато и хрумне става и диваче. Нямаме проблеми с храната, обича много плодове, сега сме на тема -диня. Играе на компютъра на детски игрички, най много обича играта с Барбита.Любимо списание Барби чаровница.Напоследък и много хубаво е почнала и да оцветява

# 40
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Привет на наборчетата  Grinning.

Димана е родена на 29.04.02. Висока е около 105 см и тежи към 15-16 кг.

Много лъчезарна, усмивката не слиза от лицето й /освен когато брат й не я тормозка  Mr. Green/. Но пък тя е мила и отстъпчива. Бърбори непрекъснато. Говори си и сама, пее си, рецитира си. Самостоятелна и подредена е. Много обича да се гушка: "Ти и тати сте моите плюшени играчки"  Grinning. Обичлива и гальовна: "Мамо, ти и като ми се караш, пак ме обичаш"  Grinning.

Ходи на ДГ от 3 - годишна. Г-жите твърдят, че всички искат да й бъдат приятели. Има си гадже, което нарича "моят принц"  Grinning.  В ДГ ходи на балет, народни танци и плуване. Обожава водата - всяка седмица поне веднъж ходим на басейн и плуваме "на дълбокото".

Познава отдавна всички буквички /аз си мислех, че е напред с материала покрай батко си, ама то явно си й е време/. По логически задачки май изобщо не си пада, но пък с английския е доста по-добре от брат си, който е на 6 г. Той я учи и да смята, ама доколко успява е друг въпрос  Simple Smile.

До преди малко се чудех какво  мога да напиша, а сега не мога да спра, толкова си я обичкам. Но хайде стига, спирам.

# 41
  • Мнения: 191
Я да се разпиша и аз  Laughing
Александър - роден на 12.08.2002г висок окло 105 (а може и повече, отдавна не сме измервали ръста защото го заменихме с измерване на ината а той продължава да расте  Mr. Green) тежи 14 кг не сме много по яденето като изключим всички разновидности на плодовете, катери се като маймунче и поочти винаги ме докарва до лудост  Heart Eyes.
Не можем да се похвалим като вас с богат речник на български, камо ли на английски и френски, (защото проговорихме скоро и най вероятно няма да ни се размине логопеда), но това не му пречи да върти на малкия си пръст цялата фамилия Joy   bouquet

# 42
  • в баира
  • Мнения: 861
Дъщеря ми Стефка е родена на 27.12.2002 г.(Стефановден).
Няма да ви давам "мерки и теглилки", а ще ви я покажа.

# 43
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Добре,че сте издърпали темичката!Моят Павел ходи на детска градина с огромно удоволствие,много ми помага в къщи и много бърбори noear,скоро не е теглен ,но е около 19кг,сигурно тия дни в градината ще ги премерят и претеглят!Яде плодове и зеленчуци на воля и това много ме радва,не е стиснат и ако някой му поиска нещо раздава,има си гадже още от яслата и вече две години и нещо огъня на любовта не угасва kiss

# 44
  • София
  • Мнения: 1 228
Привет на наборите  Simple Smile

Мартин е роден на 13.05.2002, висок е 110 см, тежи 20 кг., изглежда доста силен, бяга много бързо (разностойно се състезава със 7-8 годишни момчета).
Говори много, прави доста сложни разсъждения и разговори за приятелството, за детската градина и учението, за живота и смъртта.
Не може да казва "Р" и "Л", замества ги с нещо като "Х" .
Много е отзивчив и се държи добре с другите деца и с нас. Слуша, не се тръшка, разговаряме. Винаги гледа да помогне, дори с риск да ощети себе си (не знам дали това е най - правилния сценарий, но засега не го уча да бъде умишлено лош  newsm78).
Не познава нито една буква - ама никаква  Embarassed Много обича книжките, но ние ги четем. За чужди езици въобще не става дума...
Осъзнато брои до 10, смята осъзнато събиране до 10 (например 2+4=6 няма да го каже ако го питате, но знае, че като има вкъщи 4 камъчета и сега си вземе още 2, му стават общо 6).
Обича да гледа анимационни филмчета, напоследък все повече и детски игрални. Обича след това да организира игри по филмчетата. Има лидерско поведение и успява да накара другите деца да го слушат.
Доста голяма част от живота си е прекарал на село и следствие на това може сам да забива пирони, да цепи дърва (трески по - скоро) с мини брадвичка (истинска), да копае, да дои крава, виждал е как се ражда теленце и знае, че по същия начин стоят нещата и при хората. Всички тези неща му доставят нескрито удоволствие  Simple Smile
Не се интересува особено от компютъра, само оцветява на Pain/Gimp.
Дрънка на китарата ми, но още не съм му показвала да свири истински (много ми се ще да поиска и не знам как точно да го насърча  Embarassed).
От момичетата на неговата възраст нещо не се интересува все още като от жени, т.е. предпочита по - палавичките от тях, с които лудуват заедно; затова пък е влюбен в учителката си от детската градина и ще се жени за нея, само още малко да порасне   Heart Eyes
Има вече предпочитания към облеклото и прическата си.
Засега това се сещам.

Малко ме притеснихте с тези букви - кирилица, латиница ... Май само Мартин не ги знае  Wink
А не ви ли се струва малко раничко за това?  newsm78  (питам съвсем сериозно, без никакво намерение да се заяждам)

Общи условия

Активация на акаунт