Родени през 2002г.

  • 17 796
  • 360
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 868
И Георги се присъединява към родените 2002г . Роден е на 16.04.2002г. в момент тежи 18кг. висок е 150см.
надявам се, че е грешка  Shocked

# 16
  • Мнения: 131
Грешка е 115см. - обърках се.

# 17
  • Мнения: 639
Ние също сме за тази тема Grinning Естел е родена на 1.02.2002г./родена е осмаче в момента тежи 15кг.и е 102см.

Еси е най-малкото дете в семейството ни ,има големи  кака и батко и съответно е глезена от всички накуп.Така като чета другите отговори разбирам ,че на нас ни е доста рано за първи клас ако ще тръгват от4г. Shocked

Ами знам ли Естелката е много лъчезарно детенце,предимно играе диво на момчешки игри ,разглобява всичко до което се докопа, плува ,рисува навсякъде и с всичко което има под ръка,живее в собствен измислен свят и непрекъснато около нея има динозаври,измислени страшилища и накуп от всички силни анимационни герои.Не харесва типичната детска анимация,мрази кукли,принцеси и розово.Обожава кака и бати и електрикаво зелено .Всяка сутрин и се разказва по една измислена история от татко и преди градина ,а на другата сутрин чака продължението или следваща серия.Понякога е типично бебче което ние с удоволствие всички гушкаме и мачкаме.Смуче си палеца когато заспива и когато се чувства изморена .

Все още не я занимаваме  с букви и цифри -искаме до край да си изживее безгрижно детството
Обожава животните ,наблюдавала е как се ражда козичка и знае за много от тях как трябва да се грижи.Вегетарианка по рождение .

# 18
  • Мнения: 5 647
Да добавя- ходи на балет и приложни изкуства от детската градина. Сега иска да й купувам, както тя казва "байеаийнска йокя" /балеринска рокля/ и да бъде принцеса.  Mr. Green

# 19
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Да представя юнака пак Simple Smile
Георги е роден на 3 май 2002.  - 2050г, 43 см (в началото на 9-ти месец, една седмица е бил в кувиоз)  Sad
А сега тежи около 17кг. Висок е 102 см. - приблизително. Голям разбойник... напоследък се е вманиячил по шоколадовите яйца, "големи " камиони и разглобяването на каквото му попадне...
Не спира да говори , постоянно търчи и играе и рядко се спира на едно място.
От края на май месец пита за море и как ще плува Simple Smile
Казва напоследък "р" 
познава буквите , но като тази е моята тази е на тати тази е на Ники, тази е на луната незнам как ще ги научи "по-културно" иначе  пише някои даже...
рисува с лявата ръка, а се храни и бие  Sunglasses с дясната - май и двете ще използва Wink
За друго не се сещам ваш ред е .... Laughing

# 20
  • Мнения: 5 647
Да представя юнака пак Simple Smile
Георги е роден на 3 май

О, на моята дата, значи.  Mr. Green Инатче ли е?

# 21
  • Мнения: 412
liorena, моля те да споделиш практически опит от говоренето / ученето на чужд език вкъщи  Simple Smile От постинга ти подразбирам, че дечко не е билингва (ама че дума  Rolling Eyes) а просто си решила ти да го учиш...Да формулирам няколко кратки въпроса:

ако тийчъра не е с особено добро произношение  Embarassed може ли да обърка детето, вместо да го научи  newsm78

по каква схема си общувате на чуждия език - в определени часове (уроци), в определени ситуации или игри, непрекъснато  newsm78

не се сещам какво да добавя в момента, освен да се извиня ако вече някъде си обяснявала и те карам да повтаряш   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 4 031
Да се присъединим и ние към набор 2002 Laughing
Михаела е родена на 28.10, вече е 106см и 16кг.Ходи на градина от 1април, не е ходила на ясла.
Много е срамежлива и малко затворена по характер.Все още предпочита да си играе сама, но пък ако си хареса някое дете- пада голяма игра.Обича да четем книжки- вече все по-дълги истории и почти без картинки, от анимациите обожава Мечо Пух, също и Франклин, някои пъти се страхува при разни по-страшни сцени и си затваря очите EmbarassedПознава буквите, може да срича, брои до 100 и смята до 10, обича да слуша детски песнички, и да реди пъзели и конструктори.С рисуването е малко на вие-само слънца рисува и някакви абстракции и после ми казва как това било "слон" , а другото "крокодил"  hahaha.Обича да пее  , но  доста фалшиво, но аз не я спирам.
Като цяло е доста послушна, но заинатили се, е тогава вече нищо не помага.Добре , че не е за разни важни неща.
Много малко спи(според мен) и обича да си похапва от всичко, само дето  бавно се храни.
А и много обича да играем на "война" с карти и все ме побеждава Joy

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Хоп, ето ни и нас. Сава е роден на 12.11, нейде към 15 кила е и е около103см. висок.
 Ходи на градина с голям кеф, само, ако може това с ранното ставане да го прескочи някак Simple Smile
 Много е бъбрив, скоклив, и весел - в смисъл социален тип Grinning Познава буквите и цифрите, с латински букви тук-там  също се справя, проявява лек интерес към комп-а, ама главно да си разглежда собствените снимки. Вманиачен е на тема коли - просто това е основната му жиейска мисъл - непракъснато се разглеждат списания с коли, занчят се подробно всички марки и модели(той така и проговори). Обича "Пинокио" и филмчето за Франклин, но особената му и неразбираема за мен любов е Луи дьо Финес (или както там се пише) барабар с мистър Бийн в анимиран вариант.
 Типичен скорпионски инат, но все още бързо му минава.

# 24
  • Мнения: 412
Хоп, ето ни и нас. Сава е роден на ...
Много хубаво име   bouquet

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 840

ами дано не съм вече много досадна просто, че сигурно е омръзнала моята история.....
ама за теб специално Simple Smile
значи ще започна от малко по-рано.
Когато съм се родила преди 29г, майка ми е решила, че ще ми говори само на френски от първия ми дъх на този свят, като казвам само на френски, повярвай ми, че означава точно това, не смесване от френски на БГ и обратното, а само и единствено на френски, и така докато съм навършила 6г възраст - нито дума БГ, баща ми също е знаел френски, но умира много рано, не го помня дори, била съм малка, като дъщеря ми в момента, не съм имала навършени 4г когато той умира.
Но майка ми продължава да ми говори само на френски, аз проговарям повече на френски отколкото на БГ, смесено, (баба ми не е знаела френски), но на 6г започнах да свиря на пиано, и там нещата малко са по-сложни и майка ми ме водеше в началото на уроците и лека полека покрай пианото започна да ми говори на БГ. Но основата си е била сложена просто, което е нещо което ти остава за цял живот и от най-голямо значение, защото те улеснява ужасно много после с езика, за да стигна до днес (през целия ми съзнателен живот съм се занимавала с този език основно, та даже и в момента), когато французи не могат да познаят, че не съм французойка, не се фукам или нещо, не го разбирай така, да добава и многото ми престои във Франция и други франкофонски страни.
Но благодарение на мама днес чувствам френския като втори матерен език един вид, но един език никога не можеш да кажеш, че го знаеш идеално, и че няма какво повече да научиш, не, и аз в момента уча френска филология и постоянно искам да се усъвършенствам....защото този език е моят живот.
до този момент беше за мен....за да мина към дъщеря ми.
Аз обаче нямам волята на майка ми, за което много се мразя понякога.
Майка ми говори на Ади също от първият и дъх на този свят, абсолютно същото което е направила с мен, но аз....... Embarassed пак казвам нямам тази воля, а я си представи, ако И аз и приказвах само на френски, ефектът ще е да е двоен просто, но аз съм си овца Blush
И въпреки тоеа (Ади прекарва доста време с баба си Embarassed) Ади разбира абсолютно всичко каквото и се говори, прави много дълги изречения на френски, с баба си предимно комуникира на френски, и говори доста повече на френски отколкото аз на нейната възраст.
Какво правя още, гледа предимно детски анимационни филмчета на френски, Ади е абонирана във Френския институт - детската библиотека, взимаме постоянно книжки оттам на френски,
в колата слуша само CD-та с френски песнички (от нейните дискове не можем да си пуснем ние музика #Cussing out), странното е , че се интересува от книги с картинки за Париж за възрастни, баба и и показала на картата на Париж всички забележителности и тя ги знае и ги посочва.
Миналото лято имахме на гости на два пъти 2 семейства французи по различно време.
И ми беше много интересно да я наблюдавам - странно ми беше как с тях се включва само на френски с думички и изр., защото явно усещаше , че няма мърдане и че те БГ не разбират.
Пита баба си кога ще я води в Париж, без да знае разбира се колко е далеч и т.н., но детето иска да ходи в Париж с баба си Laughing
В Интернет иска да и пускам Дисни сайта предимно на френски и на англ версията.
А в детската градина когато започна преди 9 мес да ходи, там започна да учи думички на англ.
и започна напоследък да  ми прави понякога и връзки между англ и френски думички като orange например сега се сещам.
И така....естествено прозношението трябва да е перфектно просто, за да има най-голям резултат
Знае много песнички на френски, няколко стихотворения, и интересното е, че понякога ми казва сама, - Мамооо, хайде да си говорим на френски - хваща ме яд на мен, че инициативата не идва от мен....ама такава съм си аз, слабоволева.....добре че е майка ми в известна степен, за което и благодаря безкрайно, безкрайно много.

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 12:07 от Liorena

# 26
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Да представя юнака пак Simple Smile
Георги е роден на 3 май

О, на моята дата, значи.  Mr. Green Инатче ли е?
Може да се каже... Но тъй като и аз съм Телец - знам как да се оправя с него Wink

# 27
  • Мнения: 412
liorena, щом се опасяваш да не станеш досадна, аз ще потърся с търсачката къде си разказала още подробности  Grinning
Много ти благодаря за специалното усилие  Grinning - знаенето на френски ми много много блна тема вече толкова години  ooooh! Набори сме, но аз започнах да го уча чак в училище - на 10 там някъде, а после се наложи да спра...после каша с английския и абсолютен блокаж и досега когато ми се наложи да проговоря  Embarassed на някой от двата езика...Така че много добре разбирам за какво говориш, какво ти е дарила майка ти, колко е хубаво, че ще го направи отново и за дечко...Май в моя случай трябва да започваме заедно с Мати  Simple Smile
Едната ни госпожа в ДГ ходи във Френския Културен Институт на курсове и я агитираме да направи група за малчовците...дано се съгласи Grinning А аз съм натрупала вкъщи солидна колекция речници и самоучители по френски, но след толкова години мотаене, май ми се изясни, че трябва да се организирам за уроци...Извинявам се, че разводнявам   bouquet

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 840
liorena, щом се опасяваш да не станеш досадна, аз ще потърся с търсачката къде си разказала още подробности  Grinning

аз написах всичко, няма никакъв проблем Simple Smile
а за учителката в ДГ е чудесна идея просто. насърчавай я жената.

# 29
  • Мнения: 412
О, непременно - тя е много мила и дребосъците много я обичат. Предполагам, че в нейния случай педагогическият опит ще компенсира това, че не е филолог и ще успее да им предаде начални познания  newsm78
Единственото, което не ми е ясно, е дали в една държавна ДГ ще откликнат на подобна инициатива  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт