С какво ви дразнят свекървите - тема 106

  • 42 555
  • 827
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 18 767
Не можах да разгадия тези платове ,че ми се виждат различни.Аз носих пелени ,попиваха след къпане и  постилаха като чаршавф за спане ,но основно  при къпане ,че съхнат бързо и мекички.И искаха още ,но нямах.Твоето второто парче  ми напомня някакъв плат от младините ми, може и от тогава да стои из шкафове.Като  моите пелени фланела  за партенки бяха.Оставяй паниците да ги мие сина и.За какво е там.
Наистина бъг ли имаме свекървите, в пъти повече от майките на момичета сме криви.

# 796
  • Мнения: 48 103
Синът й сакат ли е. Да мие той буломачите
Пелените ще влязат в употреба, покрай бебета са нужни много парцали, моите повръщаха, ползвахме пелени за да постиламе навсякъде Simple Smile Бяха ми връчени пликове с дрехи от нейните деца, някои бяха изхвърлени, други върнати. Голяма драма...хич не й обръщай внимание. Да плямпа.

# 797
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Боряна, в свекървите ако нямаше фабричен бъг, то темата нямаше да навърти 106 издания Joy

# 798
  • Мнения: 18 767
Боряна, в свекървите ако нямаше фабричен бъг, то темата нямаше да навърти 106 издания Joy
Ми обидена съм.Или трогната от внимание като свекърва.Вълнувам се  , все тая.
От мен ще се оплакват и се оплакват сигурно ,че хич ме няма край тях . В никакъв смисъл.Все не знам и  не съм разбрала.

# 799
  • Мнения: 13 822
Цитат
... Защо изобщо свекърва ти готви в твоята кухня, не става ясно...
Ами сигурно, за да им наготви на тях, надали е, за да си носи сготвеното у дома Simple Smile
Съдовете мъжът ти ще измие, ти като не можеш!

А ти връчи ли ѝ списък? Ако не си, няма за какво да се сърдиш.  Simple Smile
Hands Plus1

# 800
  • Мнения: 1 879
Какво да го ожалват, то да не става каквото искаш, че и 'колко ли бил нещастен ММ, че не съм му родила момче, ами второ момиче' (извинявай Wassermellon, че теб цитирам)
Ами каквото си е направил това ще му родя, то да не е по поръчка? Аз исках първо едно момче и после момичета близначки, явно не съм разбрала как става поръчката че да си ги направя. Bowtie
Ако човека си обича децата и ги е направил с любов няма да го интересува пола им.


Какво лошо има в пелените аз не разбрах?  Дала ли си и списък с това, от което имаш нужда? Особенно ако това е първото им внуче го правят с желание, но просто някои нямат такт. За тендежрите, кажи и да не ти готви, предполагам, че го прави с мисълта да ти помогне и не се съобразява че ти е трудно миенето, пък и колко тенджери да имаш вкъщи, аз имам 3, като едната стои още в кутия и я ползвам само ако ще събираме гости. Нядали го прави защотото не те харесва /аз от написаното не мога да преценя дали те харесва или не, ако има други случки може, но от това заключения не правя, пък и не помня всички писали в темата, така че ако си писала назад сорри/ просто явно няма подход как да си предложи помоща. И все пак някои са от време, когато са вършили всичко сами, на ръка, бременни, с малки деца, затова не проумяват как няколко чинии повече или простиране или там друго те натоварва много. Просто всяко поколение с своето си, затова си имаме усти и можем да кажем кое как ни устройва и с какво не сме съгласни.

п.п. Не е ли време за нова тема?

# 801
  • Мнения: 48 103
Простирането може да докара сериозни контракции и не е ок да се прави в напреднала бременност, или в ранна проблемна, ама трябва и малко емпатия и акъл от заобикалящите роднини
Моята свекърва искаше да ми помага едно време, но единствено с къпане на бебето и гладене, а не с каквото има нужда Simple Smile Съответно идваше ранен следобяд, та да не можем да идем на разходка или да поспя, пие кафе, после правя вечеря ( кърмя междувременно), слагам й вечеря, идваше и мъжът й вече, хапнат, и айде да изкъпят бебето...аз после събирам,мия и т.н. Помоооощ голяяяма Simple Smile направо нямам думи Simple SmileДаже отпуска си беше взела с тази цел Joy
Синът й бързо бързо я разкара, каза й или да идва в нормално време и да помага с каквото е нужно, или да не идва. Аз бях крива и не идваше Joy

# 802
  • Мнения: 582
Да си излея душата отново, че то все нови и нови изцепчици от тази невероятна жена майката на моята половинка. От декември месец (6ти месец от бременността ми) ми се повтаря как да пиша списъци с неща които трябва ТЯ да купи за бебето и за мен, на моята майка ѝ се говори как трябва да ходи само по луксозни магазини за бебешки неща, как на бебето му трябват само маркови ама маркови неща качествени лукс.. И товаа и оноваа и трето и пето и безброй плямпотене как тя тя тя тя пък ходила там ходила онам купила не знам и какво си.. Е добре де, но докато тя не спря да говори ние всичко си взехме а, моите родители ни препълнха с бебешки неща без много да се надуват какво са взели. Та тази женичка онзи ден цъфна непоканена и ми връчи плик с пелени които собственоръчно е ушила за внук си.   .  Отделно омаза всички възможни тенджери и тави напълни хладилника с боломачи и заряза всичко неизмито, аз едвам достигам мивката с този корем... Как трябва да реагирам и какво да ѝ кажа. Много ми е обидно и болно от такова отношение, разбирам че не ме харесва, но да стигне до там да ми дава парцалите си, които не стават и за постелка на животно и нарочно да оставя мизерия сякаш съм длъжна да чистя след нея особено в момента...
Ти шпионска на вратата нямаш ли? Следващия път не отваряш и няма да имаш проблем с непоканени гости. Ако има ключ, оставяш твоя на една страна в ключалка та и толкова дълбоко си спала, че не си яя чула да звъни. Ако пък можеш да говориш ѝ благодари, че иска да ви наготви, но кажи че ще излизате със син ѝ на ресторант по някакъв повод, че си на  диета по препоръка на АГ и сина ѝ е съпричастен с теб и се храните с определени храни. Друг вариант е да ѝ кажеш, че предпочиташ сама да си готвиш, защото си свикнала да ядеш както ти си готвиш. За пелените можеше да у благодари и да кажеш че имате достатъчно. Тези да ги прибере и когато ходите на гости да не ви се налага да носите. Или да я питаш тия петна с какво да ги махнеш, ако може да ги изпере и да ти ги донесе чисти, защото с петна няма да ги ползваш при наличие на чисти и нови. И без това не те харесва, може да навири носа и да бе ти идва скоро на гости. Варианти много и всички са по-добре от примиряване с действията ѝ. Ако сега мълчиш, не те виждам като родиш.

# 803
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
На мен друго ми е чудно. Как като ви дразни нещо, не си казвате. По написаното оставам с впечатление, че е писано под афекти или силно раздразнение. Как е реагирате на момента, а допускате да ви тресат нервите, време след това. И да не знаеш какво точно да кажеш, все ако извадиш някаква реакция, би била достатъчно красноречива. Но пък и да не знаеш как да реагираш, не разбирам как се случва практически.
Разбирам, че доста момичета пишат тук, просто да изпуснат парата, но ако реагират адекватно и на време, много по-малко пара ще се налага да изпускат. А трябва тях си да гледат все пак

# 804
  • Мнения: 48 103
Не винаги човек се сеща на момента какво да каже, или поради други обстоятелства се налага да премълчи. Например шок и потрес или прекомерно възпитание Wink
Полезно е да се оплаче, хем да му олекне, хем да чуе и други мнения, хем да види идеи как да реагира адекватно другия път. Защото тези контакти и сблъсъци не са еднократно Wink Има поне известен период на напасване със свекървата Wink

# 805
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Така е, но тя пита освен какво да каже и как да реагира. Е как да кажеш на друг човек, с други нагласи и темперамент, как да реагира. Ми както си реагира по принцип на подобни ситуации. Обаче към свекървите има някакъв страх, да се отнасяш с тях, като с всеки друг в някаква ситуация. Това не го разбирам, а забелязвам, че е тенденция. Защо трябва да се държиш със свекървата различно, не знам. Айде, да не е като с всеки друг, но ако майка ти те дразни с нещо, ще кажеш без проблем. Защо на свекървата трябва да ѝ се дразниш и да си късаш нервите, вместо да действаш по същия начин. Ще си спестиш много проблеми

# 806
  • София
  • Мнения: 19 419
Само като прочетох "парцали, които и за животно не стават" (брей, за животните сатен ли се постила), "боломачи" и "моите родители ни препълниха с бебешки неща" (които разбира се, са чудесни, щом са от тях) и смятам, че таман са се събрали.
Аз да се оплача като потенциална тъща:
Скрит текст:
До 23 снощи правих палачинки, че щерка ми и гаджето летяха рано. Сутринта изяла едната и взела 3, а младежът не искал. Ай сиктир бе, за какво се напъвам, мислех че поне мъжете оценяват такива домашни произведения Mr. Green

Последна редакция: ср, 20 мар 2019, 15:11 от Cuckoo

# 807
  • Мнения: 48 103
Ми хората са различни
Моята свекърва, колкото и гафове да има( и съответно и аз), пак донякъде ми е по-близка от майка ми. Повече внимавам как реагирам към нея, защото мъжът ми си е близък с нея, и не искам да заставам между тях, отколкото към майка ми, с която не сме близки и ми е все тая
Освен това тя тия гафове си ги прави и в живота, с други хора, такъв типаж си е. Не са специално към мен
Затова и тука като дискутираме, всеки дава различно мнение, ама всяка случка зависи от контекста, от участниците...като си знаеш човека, може много неща да те дразнят, или обратното- много неща да са ти само смешни Simple Smile

# 808
  • при късмета
  • Мнения: 24 128
Cuckoo, ти сама ли реши, че зетя ще оцени палачинките или пита конкретно него какво харесва или какво да направиш? Не може да очакваш оценяване, ако сама си решила, че трябва да ти оценят именно палачинките. Виж аз бих ги оценила, така, че ако са останали ...

# 809
  • Мнения: 3 439
И аз, и аз. А свеки ми е дала сладко от къпини, мама - от боровинки и мога минимум две да изям  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт