Сваляне на килограми и махане на корем

  • 13 474
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 576
Започнах диета .. 1 път на ден се храня с селенчукова супа,салата или мюсли фитнес с плодове. И 1 филийка хляб. Сутрин 1 плод а за вечеря активия с различни вкусове. Също така правя опражнения за сваляне на килограми.

Извинете, но диетата Ви ми се струва ужасно неправилна. Много малко храна, а в същото време - доста въглехидрати, вкл. захар. Защо Ви е това? И "фитнес" мюслито е със захар, и активията - също.
Опитайте да включите повече протеини в менюто си, за да сте сита и да не губите мускулна маса. Защото с храненето, което сте си избрали, ще губите повече мускули, отколкото мазнини...

# 16
  • Мнения: 10 022
Започнах диета .. 1 път на ден се храня с селенчукова супа,салата или мюсли фитнес с плодове. И 1 филийка хляб. Сутрин 1 плод а за вечеря активия с различни вкусове. Също така правя опражнения за сваляне на килограми.

Внимавай с тези, има добавена захар. Мюслито е много калорично, контролирай грамажа.
Засега виждам захар, плодове, хляб- много въглехидрати. Къде ти е протеина? Месо, яйца, тофу?
Махни захарта изцяло ако можеш.
Салата и супа добре. Упражненията не свалят килограми, но със сигурност са от полза. Peace

# 17
  • Мнения: X
Започнах диета .. 1 път на ден се храня с селенчукова супа,салата или мюсли фитнес с плодове. И 1 филийка хляб. Сутрин 1 плод а за вечеря активия с различни вкусове. Също така правя опражнения за сваляне на килограми.
Диетата ти е абсолютно Неподходяща.
Дори да падне някой и друг кг, доста бързо ще влезеш в плато...от там до разочарованието и връщането на старите навици, крачката е минимална.

Апропо, винаги съм се чудила как точно изчислявате колко калории горите на ден?Smiley
Не че нещо, ама това, че една ябълка например, дава около 100 калории, изгорена в МАШИНА, не означава, че и в човешкото тяло дава същите калории.Като това важи за всяка една храна....Несериозно е да се сравнявате с херметически затворена камера.
Човешкото тяло нито е херметически затворена система спрямо околната среда, нито "гори" храната като машина.

# 18
  • Мнения: 10 022



Апропо, винаги съм се чудила как точно изчислявате колко калории горите на ден?Smiley
Не че нещо, ама това, че една ябълка например, дава около 100 калории, изгорена в МАШИНА, не означава, че и в човешкото тяло дава същите калории.Като това важи за всяка една храна....Несериозно е да се сравнявате с херметически затворена камера.
Човешкото тяло нито е херметически затворена система спрямо околната среда, нито "гори" храната като машина.


Разбира се, че не. Но ако наистина се интересуваше, щеше отдавна да си научила повече.
Има достатъчно материал в сайта на Юли- потърси yuli's gym, например.

# 19
  • Мнения: 175
Започнах диета .. 1 път на ден се храня с селенчукова супа,салата или мюсли фитнес с плодове. И 1 филийка хляб. Сутрин 1 плод а за вечеря активия с различни вкусове. Също така правя опражнения за сваляне на килограми.
Диетата ти е абсолютно Неподходяща.
Дори да падне някой и друг кг, доста бързо ще влезеш в плато...от там до разочарованието и връщането на старите навици, крачката е минимална.

Апропо, винаги съм се чудила как точно изчислявате колко калории горите на ден?Smiley
Не че нещо, ама това, че една ябълка например, дава около 100 калории, изгорена в МАШИНА, не означава, че и в човешкото тяло дава същите калории.Като това важи за всяка една храна....Несериозно е да се сравнявате с херметически затворена камера.
Човешкото тяло нито е херметически затворена система спрямо околната среда, нито "гори" храната като машина.

Коментарът ти се повтаря в няколко теми вече.

# 20
  • Мнения: 1 016
И да се повтаря, и да не се повтаря мнението на Франсоаз, ако няма кой да го прочете и осмисли...
Много хубави съвети са дали момичетата по-горе, прочети ги и коригирай храната, защото едно меню в този вид не би довел до желаните от теб резултати. Казвам го от личен опит, толкова грешки съм допускала през годините, мислейки, че живея и се храня здравословно. Иска ми се да бях попаднала на подобни коментари преди години, щях да си спестя много проблеми и  разочарования. Няма лесен път към отслабването, няма и магическо хапче, има воля и дисциплина в храненето и движението, всичко останало е абсолютно гонене на вятъра.

# 21
  • Мнения: 10 022
И да се повтаря, и да не се повтаря мнението на Франсоаз, ако няма кой да го прочете и осмисли...


Мнението по-горе е по-скоро подигравателно, отколкото информативно. Не дава никаква храна за размисъл, и не това е целта му.
Нека и тази тема не се превърне в бойно поле на зомбираните сектанти на АУ.

Ето малко храна за размисъл, за който се интересува, разбира се:
http://www.yulisgym.com/nay-dobrata-i-nay-loshata-dieta/
Ох, не съм съгласна с интерпретацията на Франкенщайн, но това не е литературния подфорум. Ще си замълча дискретно (но не съвсем Mr. Green).

http://www.yulisgym.com/greshki-visokomazninna-dieta/

И да, броенето има значение. Дава ти ориентир какво правиш, къде евентуално бъркаш. Дори когато се храниш оскъдно е добре да го знаеш, и да го корегираш навреме.

Едит: удебелих шрифта в цитата за по-ясно, че настана недоразумение.



Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 21:37 от Deziderata

# 22
  • Мнения: 1 016
Deziderata, къде видя да намесвам АУ (опазил Господ от подобни гурута) или да прокламирам сляпо някакви идеи... Най-малко имам намерение и желание да се заяждам и да се подигравам, споделих личен опит просто, извинявам се на авторката на темата, ако се е почувствала зле от коментара ми. Изивнявам се, че не съм на нивото на дискутиращите и мненията ми не дават храна за размисъл.

# 23
  • Мнения: 10 022
Deziderata, къде видя да намесвам АУ (опазил Господ от подобни гурута) или да прокламирам сляпо някакви идеи... Най-малко имам намерение и желание да се заяждам и да се подигравам, споделих личен опит просто, извинявам се на авторката на темата, ако се е почувствала зле от коментара ми. Изивнявам се, че не съм на нивото на дискутиращите и мненията ми не дават храна за размисъл.

О, не, не ти, извинявай ако така е прозвучало.
Коментирах подигравателния пост на Ф. за ябълката и калориите. Peace 
Всеки път като се заговори за калории, сектантите от Мазното движение скачат на кръв и подигравки, като следва мисрепрезентиране на калорийната теза, и осмиване на нутриционисти от всякакъв мащаб.

Ние в този подфорум сме си свикнали на залитанията. Нищо не е станало. Само обикновеното стълкновение между двата лагера.

# 24
  • Мнения: 175
Всеки има различно мнение за нещата. Лично аз не съм се обидила за нищо дами. Просто коментарът го виждам няколко пъти вече в различни теми .

# 25
  • Мнения: 18 542
Ще си позволя малко офтопик, ма вече става нетърпимо с тези макронутриенти. Имаме си българска дума и тя е макро елементи (сори две думи). По-интелигентно ли звучи що ли... но е много дразнещо.
Изказах се  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: X
Никаква подигравка не съм вложила в поста си, абсолютно сериозна съм. И за това, че избраната диета е неподходяща, и за това, че има разлика в количеството калории получени в машина и изразходваните от човешко тяло.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Ще Ви чета и препрочитам с надеждата да събера воля за действие Simple Smile

# 28
  • Мнения: 905
Малко мотивация момичета:



# 29
  • Мнения: 21
Здравейте.. Бих искала да ми препоръчате нещо за бързо сваляне на килограми тренировки или друго. Също така за махане на корем. Благодаря предварително 😇


Много препоръки виждам тук за теб, но според мен първо трябва да се попита, на колко години си и в резултат на какво се появи коремчето ти? Колко тежиш, какъв ръст имаш и колко кг смяташ, че са ти излишни? Имаш ли хронични заболявания?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт