За телефоните без кабел

  • 3 541
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Все пак, мисля да си купя.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 7 914
Майка ми е вече 10-ина години с подобен телефон и досега не ни се е случвало подобн нещо! Peace

# 17
  • Мнения: 4 473
Все пак, мисля да си купя.  Rolling Eyes

Все пак си купи и не давай ухо на подобни глупости. Wink

# 18
  • Мнения: 8 917
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink

# 19
  • Мнения: 7 474
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink

Да, ама се случва рядко и всеки има мобилен за спешни случай  Wink Не е страшно!

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink
Да, ама се случва рядко и всеки има мобилен за спешни случай  Wink Не е страшно!

рядко, често - неудобство си е. И не е чак толкоз рядко, за жалост... Confused

Соларис - ми той е много стар телефонен апарат. Рециклиран Сименс, ама е страшна пушка  Peace. Сложила съм си 3-4 м. кабел и пак си обикалям стаята с него Wink Няма заглъхване, няма тит-тит-тит (демек батерията пада, айде чао) и т.н.

# 21
  • Мнения: 8 917
Не знам кое и до колко е вярно, но знам, че моя, ако няма ток не бачка. И пак си включвам "другия"...
Та в един миг ми омръзна таз игра и си останахме само с обикновения.
Peaceтова е неудобството Wink

Да, ама се случва рядко и всеки има мобилен за спешни случай  Wink Не е страшно!
Ние пък затова бяхме с два поста - този със слушалката и един "обикновен" Peace

# 22
  • Мнения: 2 274
   От 2 години имаме DECT телефон - Panasonic, освен обикновения с кабел! Адски съм доволна и до сега чужда сметка слава Богу не сме плащали! Преди години обаче родителите ми платиха чужда сметка както си бяха с обикновен телефон! Някой беше се вързал от таблото в мазето към тяхната линия и им беше навъртял огромна сметка! Нямаше как да докажат, че не те са я направили и я платиха! С други думи, дали е безжичен или обикновен телефона, никога не си застрахован от изобретателни хора  Tired!

# 23
  • Мнения: 18 542
До колкото съм запозната, слушалката, с която могат да се включат на твоята майка трябва да е същата като твоята. Другото което е, че тези телефони имат някакъв код за включване на втора слушалка - тя не се закача просто така.
Имаме безжичен телефон от доста време, нашите от 10 години може би и нито те, нито ние сме имали такива проблеми.
Наистина когато спре тока, не работи и телефонния апарат, но това се случва много рядко, а и сме с ю пи ес  Peace

Не мога да не спомена и случая, в койтослушалката ни летя през балкона от третия етаж, долу падна на бетон и остана съвсем здрава. Топена е и в тоалетна - пак работи без проблеми  Crazy

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
Значи ето и моето "компетентно мнение".
Тези телефони без кабела се наричат безшнурови cordless-phone (не безжични, но в повечето случай точно така се натичат, тъй като става въпрос не за телефонната жижа, а за връзката между слушалакта и основата)
При DECT телефона (грубо 2 GHz) не може да стане това, някой да говори от твоя телфон.
Може да стане при "старите телефони" работещи на нискичестоти грубо 40-50 MHz, там спасението да си държиш слушалката върху майката и така, не може да се включи друга "блуждаеща слушалка".
....за да стане включването към твоята майка просто "лошия" трябва да има слушалката от телефон работещ на същата четота и да е в обхвата на твоята "майка". Когато слушалакта не е върху майката, майакта я търси и в този момент "лошата слушалка" може да бъде разпозната като "своя"
Става въпрос за нещо такова

Описание
Безжичен телефон, Честотен диапазон: 46-49 MHz, Обхват: 100 метра, Памет за: 16 номера, Тонално/импулсно набиране, Идентификация на повикванията, Гаранция: 12 месеца

... или едни много разпостранени и в 900 MHz, аз за panasonic се сещам и разни производни на думата Simple Smile

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Благодаря ти за компетентното мнение!  bouquet

# 26
  • Мнения: 8 505
Чувала съм го това,но според мен са градски легенди.Майка ми е с такъв телефон от години(ние нямаме стационарен)-не се е оплакала да и надписват сметката.

# 27
  • София
  • Мнения: 8 283
не определено не са легенди Simple Smile
Бяхме купили такъв телефон (за родителите уж по ефтин)
и понеже знаехме, че стават такива неща говорихме по темата е едни познат конструктор (по-компетентен от нас Simple Smile) та той ни светна  за това че ако слушалката е върху майката няма опасност.

Ето и случка, разказана ми от приятелка:
отива нейни познати в командировка, въоръжени с телефона(и майката че трябва да се зарежда) слагат слушалката в джоба и от времем на време докато се разхождат проверява имали сигнал и така... та ето ви първия "мобилен телефон"

# 28
  • Мнения: 649
е се притеснавай, купувай смело. Много е удобно с такъв телефон. Peace

# 29
  • Мнения: 13 512
Аз лчно съм го правиа преди 10-на години. Преместихме се в нов апартамент и още нямахме телефон/пост/.Имахме апарат,който беше включен само в ел.мрежата .Докато един ден не установихме,че имаме сигнал  до прозореца на хола...и си поговорихме,де...само дето не можеха да ни търсят Laughing Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт