Помощ!Иска да спи по корем!!

  • 2 999
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Че нали ако го обърна по гръб-той веднага ще ме усети и ще се развика. #Crazy
Не само, че спи така, ами и се доприспива, ако се разбуди ......

# 16
  • Мнения: 1 983
Здравейте!

Имам си две сладки дъщерички на 8 месеца. Едната девойка от няколко дни иска да спи по корем.Както си спи през деня и особенно през ноща започва да се мята и хоп по корем, като си обръща главичката на една страна и спи на бузката си. Знам от ортопед, че е изключително вредно и води до изкривявания на крачетата, гръбначния стълб и вратлето.
Започнах да я подпирам с възглавници , ха дано да спре. Принудих се да я вземам при мен за да я контролирам през ноща. Дано е временно...
Моля, ако има мама с подобно преживяване, да сподели своя опит.

и аз така знам от ортопед, обаче е факт, че аз самата съм спяла по корем постоянно пък не мисля, че са ми криви краката Sunglasses
спокойно, нека си спи както му е кеф

# 17
  • Мнения: 4 392
По мнение на хомеопата ни позата на съня е много важна и дори определяща в хомеопатичното лечение и детето трябва да се оставя да спи както му е удобно, ако ще да си е качило краката зад врата. Това по повод, че сина ми освен, че спи по корем, много често е със свити в коленете крака и вирнато дупе.




Аз това за изкривяването на крачетата тук от форума го научих .Направо се изумих,защото дъщеря ми спи понякога точно така,като на снимката,но пък нощем си сменя позите по 100 пъти и се мята наляво -надясно така яростно,че дори наскоро падна от спалнята насън. Shocked ooooh!

# 18
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ти направо ме шашна.Моят син нощем се търкаля из цялата спалня,дори пълзи насън и хоп забива глава.Спи почти само на корем и с вирнато дупе.Не знаех,че е вредно.Той спи толкова сладко и спокойно,а и смешно Joy

# 19
  • Мнения: 113
Аз също съм чувала от ортопед, че не е добре да спи по корем, но когато става въпрос за само и абсолютно спане по корем. Когато това се случва рядко или само заспива по корем, а после заема друга поза, или пък си сменя позите - няма проблем. Но пък при спането по корем се притискала сърдечната област, което за мен е по-притеснително, но не чак до там, че да следя децата кога спят по корем и кога - не. Не ги местя, когато са заспали по корем. Смятам, че това е нормално, а и е доста удобно - аз самата харесвам да заспивам така. Не се притеснявай!  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 465
Мда и ние сме в отбора "спящи по корем" Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Остави я да спи както й е удобно.Калоян започна да спи по корем,когато започна да се върти-към 5 месец.Не съм го обръщала-сега спи основно по корем Peace

# 22
  • Мнения: 4 392
Ти направо ме шашна.Моят син нощем се търкаля из цялата спалня,дори пълзи насън и хоп забива глава.Спи почти само на корем и с вирнато дупе.Не знаех,че е вредно.Той спи толкова сладко и спокойно,а и смешно Joy

С кое те шашнах? За падането на щерката ми ако говориш,ами аз без малко инфаркт да получа. ooooh! Не плака много,едва ли я е заболяло толкова,но пък се стресна много,а аз цяла нощ не можах да мигна. Sad Именно поради голямото въртене не мога да разчитам и 100 % на бейбифона,защото тя се движи много бързо по спалнята и може да не чуя нищо,затова като заспи ,нареждам около нея разни найлони и така при най-малкия шум съм при нея.Първобитно малко,но върши работа! Но пък точно тогава татето беше "на смяна ",а той не е толкова обигран в това, така че стана белята.
Ако си сменя позата ,не мести детето,но пък ако цяла нощ спи така(което малко ме съмнява),можеш да пробваш лекичко да го обърнеш. Peace

# 23
  • Мнения: 386
Спи по корем заради коликите от най-крехка възраст.Беше ме страх дали ще може да диша, спях с наострени уши. Та тъй си остана любима поза. Сякаш е неестествено да се ограничава здраво, подвижно бебе в позата за сън.

# 24
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Много хубаво, че си спи по корем, няма риск от задавяне. А за евент.изкривяване - затова се ходи на профилактичен преглед при ортопед - на първия, шестия и 12 месец.

# 25
  • Мнения: 1 353
И ние спим по корем от 5 месечна Mr. Green.Вирва задничето и така през цялата  Laughingнощ ама като я обърна по гръб и дума не може да става за спане  #Cussing outи не съм чувала че е вредно нали на детенцето му е удобно smile3521аз не виждам нищо лошо Laughing

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 605
Най-добрият съвет от ортопед, който ми е бил даван (по повод на това, че дъщеря ми още на 4 месеца искаше да й повдигам гръбчето в количката) е: "Води се по детето!" Тя също спи с вирнато дупе, но и през ум не ми е минавало да я приучавам насилствено да спи в друга поза.

# 27
  • Мнения: 2 292
ами според мен не е толкова вредно! да не мислиш , че само тя иска да спи по корем, и че всички спящи по корем бебета стават недъгави? И Саши го намери тази сутрин по коремче и докато спинка спокойно - все ми е тая. нека му е удобно

# 28
  • София
  • Мнения: 3 826
Е,за първи път чувам,че спането по корем е вредно  #Crazy.
Дани от около месец също така си спи и щом го прави значи му е удобно.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 952
За първи път чувам такова нещо.
Моето дете спи само по корем, а аз немога да заспя в
друга поза и краката ми са прави newsm78

Общи условия

Активация на акаунт