Помощ!Иска да спи по корем!!

  • 2 997
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 489
Както му е удобно на детето ,така да си спи.Не виждам нищо обезпокоително да спи по корем.Нашата откакто се научи да се върти,заема какви ли не пози.В момента спи повече по корем.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Безопасност по време на сън: За да се намали риска от Синдрома на внезапната детска смърт (СВДС), новородените трябва да спят по гръб или настрани на твърд матрак. Не оставяйте бебето си да спи с нищо меко в леглото като възглавница, китеник, юрган или плюшена играчка. Топлото спално чувалче е по-безопасен избор за сън от одеялото, което може да се омотае около бебето. Матракът трябва да приляга плътно в креватчето, за да не може бебето да заклещи част от тялото си между него и креватчето. В решетката на креватчето не трябва да има счупени или липсващи пръчки, а разстоянието между тях трябва да е не повече от шест-седем сантиметра.
Разбира се не искам да ви плаша,просто го пействам,защото мисля,че не е нещо,което трябва да се пренебрегва! 

# 32
  • Мнения: 2 292
Безопасност по време на сън: За да се намали риска от Синдрома на внезапната детска смърт (СВДС), новородените трябва да спят по гръб или настрани на твърд матрак. Не оставяйте бебето си да спи с нищо меко в леглото като възглавница, китеник, юрган или плюшена играчка. Топлото спално чувалче е по-безопасен избор за сън от одеялото, което може да се омотае около бебето. Матракът трябва да приляга плътно в креватчето, за да не може бебето да заклещи част от тялото си между него и креватчето. В решетката на креватчето не трябва да има счупени или липсващи пръчки, а разстоянието между тях трябва да е не повече от шест-седем сантиметра.
Разбира се не искам да ви плаша,просто го пействам,защото мисля,че не е нещо,което трябва да се пренебрегва! 

май не говориме за безпомищно новородено, а за бебе , което може вече само да се обръща

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Ми не знам дали важи само за бебета честно казано. newsm78Може и така да е!

# 34
  • Мнения: 2 309
Детето заспива така както му е удобно.Същото е като при нас.

# 35
  • Мнения: 468
Баткото винаги спеше по корем и все още предпочита да спи така. Мога да му завидя за краката. И Вяра спи така, рядко заема друга поза за сън - засега мисля, че има хубави прави крачета /пу-пу/.

# 36
  • София
  • Мнения: 3 679
Странно ми се вижда това с ортопеда- Валето спи по корем от 20-яден заради коликите и така до днес- не съм забелязала никакво изкривяване - вече се пробва да ходи и стъпва мн. правилно.
Като започна сам да се върти в леглото - пак така си спи  така му е удобно.
Не мисля че е проблем

# 37
  • Мнения: 4 392
Ми не знам дали важи само за бебета честно казано. newsm78Може и така да е!

Разбира се,че важи само за малки бебета. Peace

# 38
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми спи по корем от 7 месечен.Ами сигурно така му е удобно.Не са му изкривени нито крачетата,нито,гръбнака или вратлето.

# 39
  • Мнения: 4 621
Яна също спи по корем (понякога и с вирнато дупе и свити в коленете крака)от доста време.
Никога не съм се опитвала да я обръщам, просто така и е удобно и така си спи. Аз лично не виждам проблем Hug

# 40
  • Мнения: 79
Няма какво да те тревожи.Аз дори съм чувала,че във Франция така препоръчват да спят бебетата.Така наречения "френски метод"Имам там братовчедка и тя ми е разказвала.И ето нейното да е живо и здраво  Laughing на 6 годинки е вече.И ако знаеш какъв юнак е нищо че е спал на корем.Там дори не давали нищо на бебета като вдигали температура до 38.Било полезно за бебето.А аз тук се ошашквах #Crazyкато видех термометъра на 37 Laughing

# 41
  • Мнения: 911
По мнение на хомеопата ни позата на съня е много важна и дори определяща в хомеопатичното лечение и детето трябва да се оставя да спи както му е удобно, ако ще да си е качило краката зад врата. Това по повод, че сина ми освен, че спи по корем, много често е със свити в коленете крака и вирнато дупе.


Прощавай, биберонът с ластик ли е закрепен? Shocked

# 42
  • Мнения: 1 425
Не виждам проблем в това  newsm78 Вики спи по корем още от много малка. В началото я обръщах, защото бях чела че не е много полезно, но тя надаваше такъв рев, че се отказах и я оставих както си пожелае така да спи. Вече е на 2-ве годинки и продължава да си спи с вирнато нагоре дупе, е може да стане като на Дженифър Лопес  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 182
И мойте спят така.Щом спи така-значи му е удобно на детенцето! Laughing

# 44
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Мисля, че повечето деца спят по корем. Моето дете и до сега спи така. Спи и по гръб и на една страна, но предпочита по корем, особено през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт