Българският модел за отглеждане на дете е щедър само на продължителност.

  • 2 149
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 034
И аз съм за по-дългото майчинство. Ако може и по-добре платено...екстра. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 3 058
Ами да направят така - отписка се една сума за отглеждане на дете и ти да решиш дали искаш да я взимаш за 5-6 месеца, за 1 год, за 2 год... или накуп при раждане Joy

Аз така и не спрях реално работа, работих от къщи и после бързо се върнах, веднага след като махнах обедното кърмене, не можех да си представя повече да дремя в градинката пред блока и да си поглеждам часовника през 5 мин...потънала в мисли за робота.  Crazy  Липсваше ми работната среда, което не значи че не обичам детето си, напротив, сега съм по-пълноценна, защото след работа съм на разположение на Мишо

Така че за мен - кратко и платено майчинство  Peace

# 17
  • Мнения: 2 353
  И аз съм за по-дългото майчинство. Наистина майката на Мишо е права - най-добре е системата да е гъвкава и да позволява всеки сам да си решава. Това май в някой друг живот, но както и да е Thinking
  А това, че някои жени не работят в продължение на две години не означава, че висят в градинките. Според мен ако една жена го дава по-кротко ще го дава така дори и на работа. Ако го дава по-чевръсто ще оползотвори времето и примерно ще се квалифицира през това време. Това си е до тип човек.

# 18
  • Мнения: 240
Аз лично предпочитам по-дълго майчинство, отколкото по-добре платено.

И аз така  Peace

И аз  Peace

 Peace супер
3 годнини майчинство, това го няма никъде, затова съм доволна  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
За по-дългото съм. Тук няма система за малки бебета-къде ще го оставиш на 5 мес. , а бавачката е 350лв. на мес.  Crossing Arms Да не говорим,че работното време на повечето хора е повече от 8 ч. ooooh!

 Peace

# 20
  • Мнения: 119
По-дълго, как ще си оставям бебе6ока на непознати.

# 21
  • Мнения: 5 183
И аз съм за по-дългото майчинство. Ако може и по-добре платено...екстра. Peace


 Peace

# 22
  • Мнения: 6 618
По -кратко и по-добре платено майчинство Peace

# 23
  • Мнения: 4 629
Според мен по-дългото и по-ниско платено майчинство е по-добрия вариант

# 24
  • Мнения: 564
По -кратко и по-добре платено майчинство Peace


Аз съм определено за този вариант на проектозакона:

''Първият вариант е на Христина Христова и Милен Велчев (НДСВ). Те предлагат майките да получават 90% от заплата си до навършване на 1 г. на детето.''

Но уви (поне за мен)..  Tired

# 25
  • София
  • Мнения: 2 227
По-дълго, как ще си оставям бебе6ока на непознати.
Абсолютно съм съгласна, и на мен ще ми е тежко да си оставя детето.

# 26
  • Мнения: 2 885
По -кратко и по-добре платено майчинство Peace
Аз съм определено за този вариант на проектозакона:
''Първият вариант е на Христина Христова и Милен Велчев (НДСВ). Те предлагат майките да получават 90% от заплата си до навършване на 1 г. на детето.''

Майчинство 1 година - 90% от заплатата. Увеличаване броя на ОДЗ-та.

# 27
  • Мнения: 603
Аз лично предпочитам по-дълго майчинство, отколкото по-добре платено.

И аз така  Peace
поддържам ви

# 28
Който желае да се върне по-рано на работа, го прави и сега. Аз лично предпочитам да изживея всички първи неща с децата си, а не някой друг да види първата усмивка, първото зъбче и т.н. Тези моменти отминават толкова бързо! Ето днес за първи път малкият започна да пляска с ръчички и беше страшно щастлив - аз щях да изпусна невероятната му усмивка ако бях на работа... Затова въпреки малкото пари ще остана вкъщи докато това е възможно Peace Разбира се, тайничко се надявам, че протестите ни ще бъдат поне малко взети под внимание и ще увеличат майчинството Wink Макар че вероятно дотогава 2-те години ще са минали и ще съм се върнала на работа...

Общи условия

Активация на акаунт