Парфюмни размисли и страсти - 224

  • 76 086
  • 759
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 794
Лимитирани издания са само за Сефора.Много разводнена версия на дис ис хър,с леки цитруси.Не ме грабна.Парфюм за деня: YSL back opium intense.Давам му шанс,но не усещам нищо друго освен кафе. :/ Така ми харесва основния,носи ми настроение,ама този цък.

# 61
  • Мнения: 10 026
Killpop, представа си нямам как мирише глог. Дори не знам как изглежда. Усещам сочна круша и пухкав крем от бадеми с нежни цветчета. Трудно се спогаждам с жасмин, и не го усещам там (Valentino Donna Acqua), може би е деликатен, или това е всъщност глога, който не познавам.

Antonina, ти намери къде да питаш. Grinning И двата, и трите! Laughing Трудно ще ти отговорим. Според каквото ти се носи. Инсоленсите (ЕдП и ЕдТ са различни) са много силни и шлейфови. Не са дискретни аромати.
Live Irresistible Delicieuse не е слаба бира в никой случай, но Инсоленсите са си термоядрени бомби.

Най-добре е да пробваш на кожа и сама да решиш. Годзила виолетки или пяна от суров бадем с капки черешов сок. Черешите са в началото, но след 10мин ароматът взима остър завой (поне при мен) и се превръща в нещо съвсем различно от череши, но много, много подобно на Момичето на Ели Сааб (Elie Saab Girl of Now). На въпросния ЕЛи Сааб съм голям фен, но по-скоро бих го носила зимата. Имам моменти в които не искам да нося нищо сладко. Живаншито ми се стори идеално. Гурме е, но не е гъсто сиропирано, а леко и пухкаво.

Апропо, Инсоленс ЕдП нося от 2008ма, и ми е много специален по много причини. Синът ми го беше внесъл "контрабанда" в детската си раничка лятото на 2015, защото не било редно да оставя в къщи най-хубавия парфюм от цялата колекция.  Heart Eyes Как да му обясня, че Инсоленс ЕдП в българската жега би ме убил на място, и всичко живо в радиус от 5 метра!

Откритие на годината 2018 за мен е Valentino Uomo Intense. Влюбих се на място, купих го веднага, (което не правя почти никога), и го поднових преди да свърши годината от страх да не изчезне. Laughing
https://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Valentino-Uomo-Intense-38254.html Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 2 233
Мирише на, така да се каже, преседели морски дарове. Astonished
Скрит текст:
The Odor
With a smell described as that of rotting or decomposing flesh, even the bees are reluctant to pollinate the flowers. Carrion beetles, insects that feast on or lay eggs in decaying matter, are erroneously attracted to the flowers believing it is decomposing flesh. As they move from flower to flower seeking their feast, they pollinate the flowers.
The Reason
When animal flesh begins to decompose it forms trimethylamine, a colorless gas with a strong, fishy, ammonialike odor. Research has found that the hawthorn flowers produce this same chemical. Traveling on air currents to reach pollinators near and far, this odor assures the pollination of the flowers, the setting of fruit and seed production, creating the next generation of hawthorn.
Сега чета, че явно има и разновидности, които са с приятен аромат. Така звучи по-добре.

# 63
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 160
Привет и от мен в новата тема. Носят ми се вече пролетни аромати, нежния Шанс е наистина много нежен и деликатен и много му отива името. Малко ми е неуютно обаче с него, тук времето е още хладно. Мисля че лятото в жегите ще е разхлаждащ заради мусka.
Chloe Fleur de Parfum е друг нежен и прекрасен за топлото време аромат, напоследък пръскам него предимно. Харесвам Nomade също, продължавам да усещам нещо от мъжките парфюми в него обаче и това ме спира от покупка, на границата на унисекс аромат е за мен.
Тествах най-накрая Givenchy L'interdit. Намирам го за доста особен аромат, впечатлена съм от него. Определено не ми се струва подходящ за топло време. Не познавам никакви негови предшественици. Много дълбок, мек, богат, чувствен, пудрен и много женствен аромат, изключително траен и неподходящ за много млади жени. Силно отличим и без аналог, не мога да се сетя да познавам подобен парфюм, може би Givenchy Dahlia Noir е донякъде в тази категория. Макар и туберозен не е класически бели цветя за мен. Пачули, ванилия и ветивер също имат силно присъствие и му придават пищност и от цветен аромат го превръщат в ориенталец който ми се струва че ще ме задушава при продължително носене.
Имам Girl of Now и го ползвам много рядко и много пестеливо иначе ми превзема пространството. L'interdit ми носи същото усещане. И двата парфюма са много добре направени и аз бих се изкушила да притежавам малка 30ца от L'interdit но предварително знам че докато я изпръскам ще мине много много време и това ме спира. На фона на големия избор от приличащи си парфюми на пазара този определено е различен и изпъква.

Тествах и новото Gucci Guilty EDP pour femme. Прилича на оригинала, началото е много велурено и меко но в базата става доста силно смолист (сигурно е амбъра което усещам толкова силно) и това донякъде ме дразни.

Иначе отново го оценявам защото е различен на размития фон на всичко останало по магазините и съм сигурна че ще има почитатели.





# 64
  • Мнения: 521
Настроена съм пролетно, въпреки озъбеното студено време навън.
Откакто взех L'Interdit го нося почти непрекъснато, и е попил прекрасно в дрехите. Носи се чудесно и в косата, въобще разкошен аромат. В студеното време се разкрива в пълната си красота, стане ли по-топло ще бъде накъртващ.
Друг неочакван любимец е The One edt, такъв прекрасен крем с лимони и щипка лайка е, гушлив и сметанов ммм Heart Eyes

Харесва ми новото Гучи Гилти, но в драйдауна ми напомна на Пантерата, та ще го пробвам отново, на по-топло.
Подготвила съм едно класическо Клое, Блуминг Букет на Диор, Мандаринената Флора на Гучи и Мадмоазелата едт за пролетта.
Нямам търпение да пробвам и новите градини на Ерме, звучат много мои Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 31 358
Обожавам L'Interdit. Нося го много често и наистина е различен и силно женствен. Всичко ми харесва в него, а и е събрал невероятно хубави спомени и затова ми е от фаворитите. Heart Eyes

Ох, аз пък мисля за една малка бутилка от парфюма с глупаво име Единствения 2.

# 66
  • Мнения: 5 012
Денси, много ми става интересно като напишеш, че носиш някой парфюм или грим често. С твоите бройки ми звучи като повторих. Kissing Heart
Да се върна на темата, няма да купувам нищо за пролетта и лятото. Искам да прочистя наличните, че са ми доста омръзнали. Преди си купувах 30 мл и си изпръсквах почти всичко преди да ми омръзне, сега по залитнах на по-големи количества и няма свършване.

# 67
  • Мнения: 31 358
Ами трудно е да се носи няколко дни едно и също при такава бройка. За гримовете си е почти невъзможно, но към парфюмите се пристрастявам и искам да вдъхвам някой постоянно, после вадя друг или идва друг, и така. Само отварям гардеробите. Simple Smile
Има и нещо друго интересно супер рядко нося един и същ парфюм през деня и вечер след къпане, но два-три поредни дни, само денем или нощем да.

Сега се напръсках с Mirabile V Canto и отивам на парфюмно-гримова среща. Heart Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 1 357

Сега се напръсках с Mirabile V Canto и отивам на парфюмно-гримова среща. Heart Eyes

Завиждам и за парфюма и за събитието Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 721
Поръчах на сляпо Gucci Rush 2, като върл любител на оригиналния.  Мисля да го ползвам пролетта, не че нямам достатъчно други парфюми, де 🙊 Дано ми хареса...Някой ползвал ли го е?

# 70
  • Мнения: 31 358
Rose Rouge e наличен в Дъглас, току що го видях. Най-после дочакахме.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 7 024
Точно там го пробвах днес най-сетне! Хареса  ми,  началото беше сочна сиропирана роза с тъмен шоколад , който избледня и на негово място остана едно ретро ухание, но в хубавия смисъл - на изискано и класно  от времето,  когато на театър се ходеше с официално облекло.

# 72
  • София
  • Мнения: 38 865
Някой питаше за нещо солено - да опита новата DKNY.

# 73
  • София
  • Мнения: 6 468
Поръчах на сляпо Gucci Rush 2, като върл любител на оригиналния.  Мисля да го ползвам пролетта, не че нямам достатъчно други парфюми, де 🙊 Дано ми хареса...Някой ползвал ли го е?
Аз го имам, беше ми любим в ученическите години. Майка ми ползваше Ръш и аз много го исках, затова реши да ми подари Ръш 2. Много си го харесвах тогава, нищо общо обаче с първообраза. Миналата година си го взех пак от сантимент... ами не е същото, но не е никак лош. Нося го предимно на разходки сред природата.

# 74
  • Мнения: 2 050
Здравейте !
Влюбена съм в един аромат от много години. Майка ми имаше имитация на Jean Paul Gaultier, женска фигура. Реших да си го поръчам и видях че са няколко вида. Взех си уж класическия, но съвсем леко ми докарва на това което търся.  Та бих искала да попитам има ли сайтове в които предлагат мостри ? Ще ми се да не се хвърлям на сляпо.

Общи условия

Активация на акаунт