Без вода в жегите?

  • 1 315
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
Кърмата си е нещо като Изостар или Гейторейд - от тези напитки за активно спортуващи - само че за бебета. В смисъл че освен вода съдържа и всички необходими минерални соли в точното съотношение. Когато човек се поти, той не губи само вода, така че при малките бебоци е най-добре минералната вода да е за мама, а оттам насетне природата си знае работата.
За протокола моят син, който е захранен на 6 месеца, и то в началото на миналото лято, после пропи вода чак на 10, тоест изкара най-големите жеги дремейки доволно на цицата на мама. Предлагах му по малко водица и преди това, но не искаше. И сега като е жега, блъска чашата с  водата и се мята на "спортната напитка" в деколтето ми.

# 16
  • Мнения: 1 030
Благодаря на всички за отговорите и съветите!

# 17
  • Мнения: 35 961
Щом пълни пампите и е доволно, нека стои на цица.

точно така бяхме и ние миналата година  Laughing

# 18
  • Монреал
  • Мнения: 84
Юлката наскоро пропи вода, преди това глътваше малко и се цупеше. В тоя жеги само кърма и по малко кашичка яде, но вода пие вече доста - сама си взема шишето.
Mousy, както мамите са казали - давай цица когато бебо поиска, няма страшно, жаден няма да остане! Пък ако сте навън и се съмняваш че е жаден, а нямаш възможност да кърмиш - дай водичка, може пък да пийне. Но не насилвай, детенцето си знае най-добре!

# 19
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Емата е на 8м. и все още не пие вода-глътва по няколко капки и после си чеше зъбите с биберона .... кърмим се и това което изсуква й е достатъчно или и правя пасирани плодове,разреждам ги с мако вода да минават през дупката и така пие /но пак приема не голями количества поне за сега /

# 20
  • Мнения: 1 353
Ние сме също само на кърма. Не искам да давам вода, но ако се наложи ще се пробвам Rolling Eyes До скоро ми отказваше за това вече не предлагам

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 161
Моят син пропи вода в жегите и то не от биберон, а направо от шишето-като от чашка. Дотогава само я плюеше в редките случаи,когато съм предлагала. Сега обаче явно има нужда и от вода,защото си хапва солидни количества твърда храна,отделно от кърменето на поискване.

# 22
  • Мнения: 773
Аз пък що си мисля, че вместо да и виси на гърдата по цял ден по добре да му предлага  водичка или чайче. И моя син не пиеше почти никаква вода, но не е отгледан в жегите, когато опасноста от обезводняване е много по голяма.

# 23
  • Мнения: 1 735
Мила пропи вода в жегите.Искаше си. Особено след първата лъжичка ,отвори устенца като лястовиче за още. Всичко това е след кърмене. Така продължихме докато траяха жегите.
Сега ,откакто захлади ,не ще и да помирише вода.Все едно никога не я е пила. И аз пък не я насилвам. Wink   
Гледам да си слушам бебето ,че ми е по-важно да се водя по нея ,отколкото по някой изперкала периатърка с недостиг на естрогени. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт