Противозачатъчни

  • 4 825
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Предписаха ми "Мидиана 28" заради МЦ. От втората седмица на листовка чувствам постоянен глад. Някой би ли ми казал дали е напълнял от тях, защото имам известни притеснения. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 195
Не съм напълняла от тях въобще, не ми се е повишил и апетита. Пия ги от няколко месеца.

# 2
  • Мнения: 256
Едва ли глада ви е свързан с хапчетата. То ако беше така 80% от жените щяха да са дебели Simple Smile все пак повечето използват този контрацептив.Така или иначе щом са ви предписани, не виждам как няма да ги пиете.

# 3
  • Мнения: 573
Така или иначе щом са ви предписани, не виждам как няма да ги пиете.

Ми ей така, не е длъжна да си тъпче тялото със синтезирани хормони, само защото някой си ги е предписал.
Не разбрах каква е причината - МЦ е мноооого широко понятие.
Правени ли са хормонални изследвания, какви са били резултатите, какви варианти са били обсъждани. Или ходих при лекаря, обясних му за моите проблеми с МЦ и той ми каза да пия тия хапчета....има известна разлика.

И да, съвсем нормално е повишаването на апетита. Все пак тези хапчета вкарват тялото в лека заблуда, че е настъпила бременност. Разбира се, не всички напълняват от този факт, но е възможен страничен ефект. Не мога да  говоря за проценти и статистики, понеже не разполагам с такава информация, но със сигурност не е изключено.

5-6 години пих хапчета и не ми се отразяваха особено добре - на настроението, на желанието за секс (много надолу), имах постоянни проблеми със стомаха, не напълнях, но бях постоянно подута (задържах течности), иначе пък ми влияеха добре на кожата, поизчисти се. Но просто не бях особено на себе си през този период. Понеже смених 3 вида, два от тях ми действаха наиситина ужасно, само с Ясмин бях що-годе добре, т.е. ограничавах се само до горните изборени симптоми. Откакто ги спрях, вече към 10 години, се чувствам много по-добре. Това, което ме накара да ги спра всъщност, беше някакво леко зацапване, което почна да се появяа между циклите. Според няколко гинеколози нямало как да бъде от хапчета. Е, спрях ги и всико се оправи. Спрях да се чувствам постоянно подута и задържаща течности,  успокоих се значително, настроението ми се подобри и сексуалното ми желание се засили. Накратко, отново се чувствах нормално и не ми е хрумвало да се връщам към тях.

Честно казано, след това преживяване, хапчета не бих пила отново, освен ако не съм убедена, че е наистина наложително и нямам друга алтернатива.

# 4
  • Мнения: 20
Здравейте! Ще използвам темата, за да задам и моя въпрос относно противозачатъчните.... Купих си ги просто защото искам да се предпазя по някакъв начин, а то стана.... Та вечерта преди да приема първата таблетка приятеля ми свърши в мен, на другия ден ги взех, пих ги 3 дни и заминахме ваканция и аз ги забравих, но през този период не сме правили секс, а след това се пазихме... За пръв път пия противозачатъчни и реших да изчакам да ми дойде цикъла и след това да продължа да ги взимам, но не ми идва все още ... С 1 ден закъснение съм, знам че е малко, но се притеснявам. Извън България съм да подчертая... Въпроса ми е възможно ли е от 1 непредпазване да е станала белята? Благодарности на всички...

# 5
  • Мнения: 256
Тодорова не прочетохте ли листовката за това как се пият тези хапчета? Не може да се започнат когато ви хрумне. Първия път се започва от първия ден на МЦ . С две думи нищо не сте направили с тези три хапчета, най много да сте си объркали хормоните.
Относно другия въпрос - разбира се, че има вероятност щом не сте се пазили да има бременност, особено ако сте била около дните на овулация. Направете си тест и се отнесете по-отговорно с предпазването и хубаво прочетете листовката на противозачатъчните

# 6
  • Мнения: 9
Здравейте моля ви за бърз отговор! Примема противозачатъчни Джаз и вчера в 21 е трябвало да приема 15 таблетка от опаковката, но съм я изпуснала и днес към 21 видях. Мога ли да изпия днешната и да продължа приема или трябва да спазя, това което е в листовката.. с единия, който е да приема 2 едновременно и да пропусна плацебо таблетките този месец няма да ми дойде, а другият е да премина директно на плаацебо таблитките 24-28 ден. Помня, че гинекологът ми беше казал да не ги правя тези неща и да му се обадя, но е късно..

# 7
  • Мнения: 804
Здравейте момичета,

Да попитам относно часа на пиене на противозачатъчните. Мога ли да си ги изместя с час по-рано например или трябва да се пият в часа в който са започнати.

# 8
  • Мнения: 1 195
Аз си ги измествах с по 15-20 минути напред, докато стигна час, който ми е удобен всеки ден. Случвало ми се е да закъснявам с 1 час да го пия, не мисля че е проблем.

# 9
  • Мнения: 804
И аз така си мислих на 2 3 пъти с по 20 тина минути, че няма да е кой знае от какво значение.На все пак реших да се консултирам.

# 10
  • Мнения: 804
Здравейте девойки,

Да Ви попитам колко време след като спрете да вземате от противозачатъчното ви идва цикъла ? Още на следващия ден ли ? Пила съм преди 10 г. и съм забравила. ( Или при всеки е различно) ?

# 11
  • Мнения: 1 195
Имаш предвид като започнеш с плацебо (последните 7) хапчетата ли?

# 12
  • Мнения: 804
Пия ги за първи месец и след 8 дни ( 8 хапчета ) тр.да направя пауза до следващият блистер. И знам,че когато не ги вземам би трабвало да ми дойде цикъла. Та въпроса ми е още на следващия ден ли получаваш кръвотечение или до наколко дни?

# 13
  • Мнения: 410
Пия ги за първи месец и след 8 дни ( 8 хапчета ) тр.да направя пауза до следващият блистер. И знам,че когато не ги вземам би трабвало да ми дойде цикъла. Та въпроса ми е още на следващия ден ли получаваш кръвотечение или до наколко дни?

Аз ги пих с години и при мен винаги беше едно и също. Три дни след последното хапче от блистера ми идваше лек цикъл за 4 дни.

# 14
  • Мнения: 804
Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт