Контрацептиви след 35?

  • 1 979
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 053
Скъпи майки и жени Simple Smile Моля ви, споделете каква контрацепция ползвате, тези които сте над 35? От гинеколожката ми беше обяснено, че не е добре хапчета след 35, но това било по български стандарти, по американски било след 40. За раждали е често срещано спирала, но напоследък виждам, че и тях не ги препоръчват много, защото имат хормони, а и защото има опасност да ги отхвърли тялото и т.н. Какво остава? Май само презервативите. Все пак има ли взимащи хапчета и след 35? Четох за някакви контрацептивни импланти, пък лепенки, пък инжекции...но изобщо не съм чувала в Бг да се предлагат. Дайте идеи и споделете опит Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 488
Има и механични спирали, не само хормонални. Подходящи са за жени над 35 г.

# 2
  • Мнения: 3 020
На 39 съм, раждала съм, от около година пия Ясмин. Никой не ми го е изписвал, взех си го на своя глава, нямам оплаквания и затова си продължавам с него. Спирала не бих си сложила, само при мисълта за нея и ми става гадно. Заради хормоните ли не препоръчват хапчетата над 35?

# 3
  • Мнения: 46 520
Презервативи.

# 4
  • Мнения: 2 053
Заради хормоните ли не препоръчват хапчетата над 35?
Ами, предполагам, че да. И аз не знам със сигурност, но явно е различно въприемането тук и в САЩ за това, а пък те хормоните са си все същите...освен ако няма някакви други хапчета по-щадящи там, нямам идея.

# 5
  • Мнения: 313
Аз съм с хормонална спирала и нея я изписват точно за такава възраст над 35г. Аз даже я сложих и по-рано поради медицински причини.Тя е пластмасова и вероятноста да я отхвърли организма заради материала от който е (смисъл има медни и т.н)е минимален.

# 6
  • Мнения: 46 520
Разместват се и не се усеща, за да го има предвид жената, много непланирани бременности се получават така. Не бих разчитала на спирала.

# 7
  • Мнения: 313
Разместват се и не се усеща, за да го има предвид жената, много непланирани бременности се получават така. Не бих разчитала на спирала.
Но освен като предпазна мярка с това,че е спирала,отделя и хормон.

# 8
  • Мнения: 2 352
Има вагинални таблетки, доколкото помня се казваха Фарматекс.

# 9
  • Мнения: 2 053
Иска ми се да се включат и повече ползващи хапчета след 35 да кажат как им влияе. Аз клоня към хапчета явно, но ме спира това което каза гинеколожката ми.

# 10
  • Мнения: 25 636
Как трябва да им влияят?
Всички хапчета си имат листовки, където подробно са упоменати страничните ефекти и евентуалните нежелани последици.
Въпрос на личен избор и информирано поемане на риска.

# 11
  • Мнения: 313
    Хапчетата влияят на целия организъм.Мисля,че не може и да си пушач.

    # 12
    • Мнения: 25 636
    Ами не може. Не може също така да имаш проблеми с кръвоносните съдове или сърцето и да пиеш хапчета.  Не може също така: диабет, високо кръвно, висок холестерол, риск от развитие на рак и т.н., и т.н....
    Пак да напомня – четете листовките.
    Дали ще те тресне инсулт или ще развиеш рак, само кристалната топка може да каже. Ама моята се пропука от преексплоатация, та не мога да помогна в това отношение.
    Чети, мисли и си решавай сама, не чакай друг да носи отговорност за твоите лични решения.

    # 13
    • Мнения: 2 053
    Че кой иска да решава някой друг вместо мен? К'ва кристална топка? Хайде по-полека с подскоците само. Събирам мнения, някой може да сподели и нов метод...какъв е проблема? Ето аз за вагинални таблетки не бях чувала.

    Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 00:03 от lovely

    # 14
    • Мнения: 25 636
    Че кой иска да решава някой друг вместо мен?

    Самата ти.

    Иска ми се да се включат и повече ползващи хапчета след 35 да кажат как им влияе. Аз клоня към хапчета явно, но ме спира това което каза гинеколожката ми.

    Лекарката ти те е посъветвала да не ползваш хормонални таблетки, ти търсиш поощрение от непознати жени в нета. За теб няма значение мнението на специалистите, важното е какво Пенка прави.
    Както и да е. Тялото си е твое. Всеки има свободата да експериментира със здравето си.

    Общи условия

    Активация на акаунт