Задръжка в десния бъбрек. Трябва ли лечение ?

  • 1 756
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Здравейте на 27г съм направих Венозна урография.Имам леко задръжка в десния бъбрек уролога каза ,че няма да създава проблеми и не трябва лечение ?!?! ще си стои така ?

Дали е  вродена аномалия ?

Резултати:
Цитат
леко удължено отделяне на контраста от десния бъбрек, на фона на леко издуване на пиелона, вероятно поради външна незначителна компресия от кръвоносен съд.








# 1
  • София
  • Мнения: 1 367
Задължително на второ, че дори и трето мнение. Поради какви оплаквания си се решила на това изследване? Аз не разбирам особено, човешкият организъм не е съвършен, още повече, че е написано и предположение - незначителна компресия, т.е. аз го разбирам така, че задръжката е в рамките на допустимото за здрав организъм без да се налага някакво лечение.
Но пак казвам, аз лично бих отишла на още 1-2 независими нефролога/уролога.

# 2
  • Мнения: 344
Отиди на второ мнение, но според мен е ок.

# 3
  • Мнения: 281
Тази урина няма ли да увреди бъбрека?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 367
Повече от година бях с хидронефроза 1-ва степен на левия бъбрек, т.е. освен, че задържа урина, беше и увеличен, мислех, че за винаги ще си остане така, но като изхвърлих камъчето, нещата се оправиха. Е, наболва ме, може би имам песъчинки, но при всички положения нещата до един момент са възстановими, стига човек да се погрижи. Пий достатъчно вода 1.5 - 2 л на ден, за да не се задържат песъчинки междувременно.

# 5
  • Мнения: 281
Повече от година бях с хидронефроза 1-ва степен на левия бъбрек, т.е. освен, че задържа урина, беше и увеличен, мислех, че за винаги ще си остане така, но като изхвърлих камъчето, нещата се оправиха. Е, наболва ме, може би имам песъчинки, но при всички положения нещата до един момент са възстановими, стига човек да се погрижи. Пий достатъчно вода 1.5 - 2 л на ден, за да не се задържат песъчинки междувременно.
Аз нямам камък.1,5 - 2 литра ли :О аз до сега не съм пил 2 л.

Може би на ден пия 500 мл - 1 л.

.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 367
Айде докарай ги до 1.5л, няма да сбъркаш. Тук не броим бульона от супата и течностите в храната, а само вода.

# 7
  • Мнения: 281
Идвам от нефролог прегледа ме на Ехограф , не е виждал задръжка. Показах му и цветните снимки.Каза че всичко е нормално.

Но аз сутринта не пих вода,дали заради това не е виждал задръжката?


май аз не вярвам лекарите и се филмирам Sad

# 8
  • Мнения: 344
Идвам от нефролог прегледа ме на Ехограф , не е виждал задръжка. Показах му и цветните снимки.Каза че всичко е нормално.

Но аз сутринта не пих вода,дали заради това не е виждал задръжката?


май аз не вярвам лекарите и се филмирам Sad

всичко е ок значи Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 055
Можеш да разбереш дали има задръжка от количествого урина. Дъщеря ми преди години беше със запушен уретер от тръгнал да излиза камък. Пиеше вода,  но пишкаше много малко поради задръжка на урината в бъбрека със запушения уретър. Нефролога веднага ни изпрати към София за разбиване (размърдване)  на камъка за да се отпуши уретера.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 367
Дишай спокойно значи.

# 11
  • Мнения: 281
Но Аз продължавам да уринирам често Sad Уролога каза че не е заради това


п.с.:
спрах да пия много течности за да не уринирам толкова често. Всеки ден,час,минута,секунда мисля само за това .. през час проверявам пикочния мехур. Дали е от стреса,психически ?

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 11:03 от waynubg

# 12
  • София
  • Мнения: 1 367
На колко год. си? Може да е увеличена простата? Пусна ли стерилна урина, може да е бактерия? Или просто си увеличил дозите кафе? Урологът и нефрологът нищо ли не откриха като възможна причина?

# 13
  • Мнения: 281
На колко год. си? Може да е увеличена простата? Пусна ли стерилна урина, може да е бактерия? Или просто си увеличил дозите кафе? Урологът и нефрологът нищо ли не откриха като възможна причина?
на 27 съм Мъж.

Стерилната ми урина е ЧИСТА !!! Уролога ми даде Антибиотик ей така !! Нищо не ми каза - възпаление,инфикция,бактирия ли имам??  

Ето вчера прибрах се от работа към 23:00 . до 04:00 Уринирах 4 пъти !!БЕЗ БОЛКА БЕЗ ПАРАНЕ. Според мен това не е нормално.

Моля ви кажете какви изследвания да пусна..
Може ли да е Простатит? БЕЗ БОЛКА ,БЕЗ ПАРАНЕ

# 14
  • София
  • Мнения: 1 367
А какво количество изпишкваш реално? В смисъл, позивите "фалшиви" ли са, или наистина има какво да се изпишка? Вече нямам идея какво би могло да бъде, честно казано, та ти пишкаш през час!

Общи условия

Активация на акаунт