Не мога да ги направя тези картофени кюфтета

  • 122 317
  • 113
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 867

Цитат
Сваряваме картофите,обелваме и настъргваме.Настърганите картофи омесваме с останалите продукти.Оформяме кюфтета ,намазваме ги с зехтин и слагаме в тавичка да се пекат.

Pety, а оставяш ли настърганите картофи да изстинат преди да оформиш кюфтетата или ги правиш с топли? Някъде четох, че за да ти станат картофените кюфтета, трябва да ги правиш от студени сварени картофи.

# 106
  • Мнения: 1 777

Цитат
Сваряваме картофите,обелваме и настъргваме.Настърганите картофи омесваме с останалите продукти.Оформяме кюфтета ,намазваме ги с зехтин и слагаме в тавичка да се пекат.

Pety, а оставяш ли настърганите картофи да изстинат преди да оформиш кюфтетата или ги правиш с топли? Някъде четох, че за да ти станат картофените кюфтета, трябва да ги правиш от студени сварени картофи.
Не ги оставям да изстинат.Но аз докато ги настържа ,омеся те си поизстиват малко.

# 107
  • Мнения: 22 867
Не ги оставям да изстинат.Но аз докато ги настържа ,омеся те си поизстиват малко.

Общо-взето и аз така правя, просто реших да не би в това да е секретът на сполучливите кюфтета, а твоите изглеждат чудесно.

# 108
  • Мнения: 1 352
Хора, наистина зависи и от самите картофи!
Аз никога не съм имала провали с картофени кюфтета, правя ги по един и същи начин и винаги стават страхотни. Но наскоро, точно когато имах гости, много яко се изложих. Цял ден им се хвалих какви хубави картофени кюфтета правя и накрая  ми се разпаднаха в тигана. Срам.

# 109
  • Мнения: 21
Ето и моята рецепта:
Беля картофите, режа ги на  големи кубчета и варя. Отцеждам ги добре и ги правя на пюре . Прибавям 1 яйце, сол, чубрица.черен пипер. Оставям ги да изстинат много добре и тогава оформям кюфтетата. Преди пържене може да се овалят в брашно а след това ги потапям в разбито яйце, в което съм сложила съвсем малко вода. Пържа в горещо олио.

# 110
  • Мнения: 655
На мене не ми се занимава да ги пържа и затова напоследък само ги пека в намазнена тавичка/така поне винаги са си хубаво кръглички и целички/.Ама като ги пържех малко ми се поразпадаха де  Laughing  Laughing  Laughing

# 111
  • София
  • Мнения: 7 039
Pety, вярно, че не съм чела внимателно и съм пропуснала разясненията. Благодаря   bouquet.

# 112
  • Мнения: 5 001
Хора, наистина зависи и от самите картофи!
Аз никога не съм имала провали с картофени кюфтета, правя ги по един и същи начин и винаги стават страхотни. Но наскоро, точно когато имах гости, много яко се изложих. Цял ден им се хвалих какви хубави картофени кюфтета правя и накрая  ми се разпаднаха в тигана. Срам.
За да правите картофени кюфтета ,трябват СТАРИ картофи...,защото имат повече стдтржание на нишесте.Новите,пресни картофи са още млечни и затова не стават добре картофените кюфтета...

# 113
  • София
  • Мнения: 7 876
Аз пък си мисля, че е фатална грешка в сместа да се добавя кашкавал (според някои рецепти). Когато се нагрее той се разтича и това е едно от причината за разпадане. Или трябва да ги пържете много бързо или кашкавала трябва да е много малко като количество.

Общи условия

Активация на акаунт