Стерилизация до кога?

  • 1 805
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 186
Е защо, аз ползвах студена стерилизация и го правех след всяко ядене, но изобщо не ми е пречило, става за минутка. А относно разходката и свободното време то зависи кой как си организира времето. Има хора, дето се оправят за нула време, други пък се мотат цял ден и пак нищо не са свършили, едва ли точно стерилизацията им е проблема / дори и да изваряват/. Wink

# 31
  • Мнения: 5 647
Стерилизирах в съд за микровълнова /на Авент/ до към шестия месец след всяко използване на шишетата. След това разредих стерилизациите до веднъж дневно и към първата година спрях да стерилизирам.

# 32
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Стерилизация се прави след всяко хранене. Иначе остават бактерии, дори и при най-добро измиване. Веднъж дневно или седмично вече не е стерилизация. Тези, които са "стерилизирали" по този начин, означава, че изобщо не са ползвали стерилни съдове. Питайте за това, който лекар решите - ще ви го кажат същото.
Що се отнася до времето, то Lady Marmalade го е казала много точно - зависи от човека и от това доколко добре успява да се организира. Аз ползвах стерилизатор за микровълнова, който стерилизира съдовете точно за 12 минути. Не отнема никакво време. Същото е и с електрическия. Само стерилизирането в тенджера е по-дълго - 25 минути. А пък по въпроса за финансите - стерилизаторът за микровълнова на "Чико" е само 20-24 лв.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 098
все си мисля, че стирилизация веднъж дневно ще рече, че просто разполагат с достатъчно шишета за всяко хранене и ги стерилизират на куп веднъж на ден....а за 1 път в седмицете при по-големите - просто зе по-добро почистване на съда - ясно, че никой не се лъже, че ползва стерилен съд в това положение....в някой страни препоръчват стерилизация само първия месец, за да развива детето собсвен имунитет и да не сеизнева прекалено - та всичко е въпрос на избор и преценка на майката, но в никой случай не е грешно...Wink

# 34
  • Мнения: 8 505
И водата,и шишетата-до 8м.

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
bubu to, ако става дума за много шишета си права. Наистина тогава е нормално да е веднъж дневно. Аз имах предвид, когато се ползват две или три шишета.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Цитирам, защото съм съгласна с това мнение:

Никога не съм стилиризирала, а водата я изварявах до третия месец. Бибероните и бутилките ги измивам преди употреба. Децата ми са много здрави. Мисля, че така придобиват имунитет.

С уточнението, че водата я изварявах поне до 6-ия месец, даже мисля до по-късно. И понеже имам едно дете засега, казвам, че то е много здраво и винаги е било. /чук-чук/ Захар слагах първия месец, после предлагах чиста вода.

# 37
  • Мнения: 5 391
Не стерилизирам от края на 1-ви месец

Общи условия

Активация на акаунт