Анорексия?

  • 5 588
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Старфиш, още като видях заглавието на темата си помислих, че ти си авторката. Канех се да пиша в другата тема, но не знам какво стана и просто забравих. Темата ти беше за това дали е по-добре да си пушачка или дебела. Мисля, че ти имаш основание да се притесняваш за анорексия. При много хора нещата са започнали не просто от някаква си диета, а от подхвърляния на "близки"-приятели или роднини. Оттам вече идва решението за диета и по нататък е ясно. Познавам едно момче, което е болно от анорексия. Уж женска болест, пък и него го хванала. Та той ми разказа как е станало при него. Нисичък е-може би около 160см. Каза, че е тежал над 120кг. За осем месеца свалил 80кг. Причините-негови "приятели" му се подигравали. Отслабнал е, като е повръщал след всяко хранене.  Може да пие единствено прясно мляко. Това му поддържа живота. Не съм съвсем сигурна дали се лекува. Малко сам си противоречи. От една страна ми е казвал, че за него вече е късно да се лекува и че ще умре. От друга страна казва, че са го гледали на скенер и лекарите били учудени, че още се държи. Към момента не знам какво става с него. Само знам, че повече от година е живял на прясно мляко. Всичко друго, което хапне го повръща. Също така изпитва големи болки-явно нещо от вътрешните му органи.
Друг случай-младо момиче, гаджето непрекъснато и натяква, че е дебела. И тя започва да гладува. По някое време забременява, но и правят аборт, защото вече била анорексичка.
И друг един случай знам, но него няма да разкажа, ужасно е.  Sad
Това което аз знам по въпроса е, че анорексията се лекува, но само ако е хваната в ранен стадий. Трябва да се отиде на лекар, задължително. Сам човек не може да се справи. Тъй като в другата темата ти си написала, че ходиш да повръщаш, мисля, че имаш нужда от съвет на специалист. Дано с това, което съм написала да съм те убедила, че тук не става въпрос за нещо безобидно. Желая ти успех!

# 16
  • Мнения: 224
Според мен щом си осъзнал, че имаш проблем, той е наполовина решен. В повечето случаи на анорексия и болимия, болните отказват да си признаят, че имат такова заболяване /предполагам че дори не го осъзнават/

# 17
  • Мнения: 7 914
starfish ,
. Проблемът идва от това, че приятелките ми непрекъснато подмятат за излишните ми килограми и това ме кара да се чуваствам зле.
"Приятелките ти" - извинявай ама приятелите се приемат такива каквито са и то не се има пред вид физическите качества...  ooooh! Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 193
Според мен щом си осъзнал, че имаш проблем, той е наполовина решен. В повечето случаи на анорексия и болимия, болните отказват да си признаят, че имат такова заболяване /предполагам че дори не го осъзнават/

Не е точно така - аз знаех че имам проблем, но не можех да се спра.. В един момент стана по-силно от мен... Като наркоманията - и анорексията е зависимост.

Общи условия

Активация на акаунт