разсърдихме си педиатъра

  • 1 898
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 155
Малко краен обаче!!! Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 254
Ох,какво да ти кажа...и аз това се чудя newsm78 Rolling Eyes?Нашия педиатър е същия,млад е има и интернет човека и е твърдо против късното захранване.Идва ми да му кажа да хване да прочете поне библиотеката в кърмаческия форум,но  #Cussing out си представям реакцията му Sneaky.
Правя си пас,той ми приказва за сокове,каши и пюрета,а аз  fiuuuuuu.Усещам го човека,че се нерви като се правя на компетентна  Heart Eyesособено,като му кажа 'прочетох в интернет....' ееее побеснява направо...там имало само плява ,а аз му казвам...е,аз имам и филтър докторе...
  разбрах,че с него неможи да се спори и вече не се и опитвам.
Ти си майката ти преценяваш кое е най-добро за детето ти,какво да направим ние като не искат да се развивт.Айде да си гледат работата smile3521

# 32
  • Мнения: 9 772
Да споделя и аз - пухчо беше САМО на кърма до края на петия месец. Не пиеше дори вода, явно не е имал нужда. Чак след това започнах да го захранвам, но още доста време си чакаше цокането нищо, че е изял половин пюре. Не съм обяснявана на докторката как се храним. Ако пита давам ли .... казвам да и толкоз.

# 33
  • Мнения: 8 917
Момичета, разсърдихме си педиатъра!!!      newsm78 Embarassed newsm78 Embarassed

.................

Е, те това е! Сега ми е хем ядосано, хем гузно...   Close Confused  Що така тези доктори, а нашият е и млад - не е някой дядо пред пенсия...!?    newsm78 newsm78 newsm78
Как се справяте вие в такива ситуации?

Извинете, че така ви рева, но ми се насъбра...!  Cry

Как се справям? Ами ако е толкова добър лекар - съгласявам се с това, което казва и си правя това, което съм решила. Ако не е пък добър - сменям го Peace

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 00:57 от The Sun

# 34
  • Мнения: 2 631
Валентина,
прощавай, че съм ти досадила и съм те ядосала така гневно...!
 Но просто е можело, да не се занимаваш с тревогите ми и да не си правиш труда да отговаряш!
А защо съм се жалвала тук, мисля че е очевидно, както са го разбрали останалите включили се по темата!
И проблемът не е ни най-малко в "увяхналото мушкато", каквото не съм се чувствала...

Ведро настроение ти желая!

# 35
  • Мнения: 296
Ами аз се преборих, носих разпечатани статии, обяснявах, също така се товарих, обещавах че ще дам сокче и пюре "от тази седмица" и ефект много нямаше до последната ни консултация, когато педи то каза " Аз питах и други колеги и гастроентероложката ни и тя е за късното захранване, добре си го решила, давайте така, след 6 тия месец по интензивно ще въвеждаме отделните храни" и си отдъхнах. Все отивах с идеята, че ще я излъжа и все не се пречупвах. Защо трябва да я лъжа в крайна сметка, това си е МОЕТО дете, а и няма нито една логична причина при положение че майката има мляко и детенце и мама са здрави да се прибягва до "ябълковия сок" още от 40 тия ден!?!?(както беше препоръката), но сега съм горда че съм я накарала да говори и се надявям за майките на по малки бебета вече да го дава поне като алтернатива ако не като препоръка. Та ако можеш да провокираш у доктора да прочете нещо ново или да говори с колеги, може би ще направиш услуга на много още неродени бебоци...Незнам де така си мисля...

# 36
  • София
  • Мнения: 2 901
Валентина,
прощавай, че съм ти досадила и съм те ядосала така гневно...!
 Но просто е можело, да не се занимаваш с тревогите ми и да не си правиш труда да отговаряш!
А защо съм се жалвала тук, мисля че е очевидно, както са го разбрали останалите включили се по темата!
И проблемът не е ни най-малко в "увяхналото мушкато", каквото не съм се чувствала...

Ведро настроение ти желая!

envia , и аз ти дължа извинение. Всъщност, когато започнах да чета темата - твоето питане и по-надолу 1-2 поста, възнамерявах да те посъветвам нещо друго - горе долу, каквото другите мами те съветват масово: да не казваш, да кимаш с глава, туй-онуй, да ти разкажа, как беше при нас по това време. Но с всеки изминал пост започвах все повече да се отказвам от идеята си, че чак и не мога да повярвам, че мнението ми е било толкова крайно. Не мога да повярвам просто, че има толкова мами, които срещат този проблем, а форумът е пълен с такива дето се бият в гърдите. Постоянно имат конфронтации с педиатри, роднини, градински познати, а във форума все на чест и слава ги избива, все под вола теле се търси. Мога и поименно да изброявам, а ти наистина не си от тия имена - затова ти се извинявам! И още повече ти се извинявам, че агресията ми се струпа точно върху теб, след като ти едва за първи път ми "вадиш" очите с това. А и темите, в които писах тази седмица и миналата по-агресивничко, ми дойдоха като отскок (ми те пак не са твои  Hug) за кърменето хвалене-браво-и-ура (та чак 2 броя от една потребителка) и тем подобни! Съжалявам, наистина!   bouquet

Еееех, колкото и да не ти се вярва, ФиЛиПа, понякога съм бяла и добра, както се казва в един стих на Петя Дубарова. Без да звучи като оправдание, смятам, че съм доста обективна, с определени принципи и виждания по определени въпроси - можеш да се поровиш из мненията ми и да видиш, как когато мога да помогна - помагам, когато е по-добре да агитирам - го правя, вместо омърлушено да кратя глава в хора! Хайде и на теб - едно от мен с най-добри чувства   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 631
Валентина, ОК! Hug
И на мен кърмаческата пропаганда понякога ми идва в повечко, ама нали всеки си има право на мнение - било то искрено или не, било то убеждение или поза... Wink

# 38
  • Мнения: 642
Валентина,
прощавай, че съм ти досадила и съм те ядосала така гневно...!
 Но просто е можело, да не се занимаваш с тревогите ми и да не си правиш труда да отговаряш!
А защо съм се жалвала тук, мисля че е очевидно, както са го разбрали останалите включили се по темата!
И проблемът не е ни най-малко в "увяхналото мушкато", каквото не съм се чувствала...

Ведро настроение ти желая!

envia , и аз ти дължа извинение. Всъщност, когато започнах да чета темата - твоето питане и по-надолу 1-2 поста, възнамерявах да те посъветвам нещо друго - горе долу, каквото другите мами те съветват масово: да не казваш, да кимаш с глава, туй-онуй, да ти разкажа, как беше при нас по това време. Но с всеки изминал пост започвах все повече да се отказвам от идеята си, че чак и не мога да повярвам, че мнението ми е било толкова крайно. Не мога да повярвам просто, че има толкова мами, които срещат този проблем, а форумът е пълен с такива дето се бият в гърдите. Постоянно имат конфронтации с педиатри, роднини, градински познати, а във форума все на чест и слава ги избива, все под вола теле се търси. Мога и поименно да изброявам, а ти наистина не си от тия имена - затова ти се извинявам! И още повече ти се извинявам, че агресията ми се струпа точно върху теб, след като ти едва за първи път ми "вадиш" очите с това. А и темите, в които писах тази седмица и миналата по-агресивничко, ми дойдоха като отскок (ми те пак не са твои  Hug) за кърменето хвалене-браво-и-ура (та чак 2 броя от една потребителка) и тем подобни! Съжалявам, наистина!   bouquet

Еееех, колкото и да не ти се вярва, ФиЛиПа, понякога съм бяла и добра, както се казва в един стих на Петя Дубарова. Без да звучи като оправдание, смятам, че съм доста обективна, с определени принципи и виждания по определени въпроси - можеш да се поровиш из мненията ми и да видиш, как когато мога да помогна - помагам, когато е по-добре да агитирам - го правя, вместо омърлушено да кратя глава в хора! Хайде и на теб - едно от мен с най-добри чувства   bouquet
smile3501 smile3501 smile3501  Все по-рядко се срещат хора готови да се извинят, когато осъзнаят грешката си. Затова БРАВО Валентина! smile3501 smile3501
и дано повече потребителки вземат пример от нея

# 39
  • Мнения: 2 381
Аз смених педиатърката, но поради други причини, не само защото ме караше от 2-ия месец да давам сок ShockedСпоред нея бебето няма как да си набавя необходимите витамини, ако е изцяло на кърма ShockedА вода трябва обезателно да се дава Rolling Eyes
Обясних й, че ще захранвам след 6-ия, но, изглежда тя реши, че не съм аз тази, която ще реши  как да си гледам детето.
Наложи се да казвам, че съм захранила вече.Не ми беше кой знае колко приятно, че не казвам истината.Но пък така много се разбирахме Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 577
Искам да попитам - какво се втелявате толкова?

Не ми е ясно, само чета, чета и не разбирам - какво ще му стане на детето от ранното захранване, от чаревичните пръчици и от захарта толкова?

Ами моя син е на сокче от 45 ден, на пюре от 3, на жълтък от 4, и т.н. ... нищо не му е станало? За какво трябваше да се притеснявам?

Не разбирам, питам, обяснете ми!  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 6 243
............Не разбирам, питам, обяснете ми!  Rolling Eyes
Трудно ще е в рамките на един постинг да ти обясни някой защо се "втеляват" толкова всички. Ако това ти е първото влизане в тоя форум, може би е най-добре да те посъветвам да погледнеш Библиотеката, която е закована най-отгоре на първа страница - там има доста информация за предимствата на ранното захранване.

За царевичните пръчици няма да намериш инфо - те са еднакво неподходящи както за ранно, така и за късно захранени деца. Ако все пак не знаеш защо - заради високото съдържание на мазнини, сол и оцветители.

Една лична молба - по-спокойно с квалификациите. За "втеляването" става дума. Мерси.

# 42
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
...Улия, при всичкото инфо, което майките са събирали и превеждали, да задаваш подобни въпроси е обидно. Има много статии и много доводи ПРОТИВ ранното захранване, но аз не съм срещнала и една, която да е ЗА. Доводи от сорта "Педката каза" за мен нямат тежест.
Сайтът е направен и, за да информира, а не да критикува. Т.е., ако си захранила рано и не си знаела, да видиш, че има и други варианти, които може би са по-щадящи и за в бъдеще да ги имаш предвид.
там, в библиотеката, ще прочетеш и доста истории на майки с ранно захранени деца, които са имали проблеми и при вторите се отказват от ранното захранване.
За мен пръчиците са вредни и за моята преклонна възраст, незнам да откриваш полезност в тях, или пък в захарта  newsm78

# 43
  • Мнения: 5 577
Извинявам се за нетактичната намеса, но отдавна чета из форумите и все не питам.

Този път реших да се обадя най-сетне, защото гледам, че русенски мами (мои познати) са писали и се зачетох сериозно.

Нямам нищо против, но ми се струва малко крайно всичко това, може би защото не ми е много ясно.
Иначе съм чела из тези форуми, и тук и в адаптето ... четох, четох, не разбрах.

Не съм искала да засегна никой казвайки "втелявам".

Ще опитам пак - може ли някой да ми каже, с две изречения на прост български език какво ще стане на детето от сокчето на 2 месеца, и жълтъка на 3?

# 44
  • Мнения: 5 577
Франзел, чела съм, чела ... но защо едни могат да кажат "ужас, смянам педиатъра, защото ме кара да захранвам",  а аз да не мога да запитам. Същото е.

Не казвам, че са полезни пръчици, специално захарта абсурд, не давам - но не съм толкова крайна.

Интересувам се, питам Никол и Афродита на кю редовно за захранване, за полезно-вредно ... но незнам, пресилено ми се струва чак толкова.

Може да не съм права.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт