разсърдихме си педиатъра

  • 1 894
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
Сега прегледах пак, оттеглям се. Няма да намеря отговор тук.

Казвам "толкова", а не попринцип. Естествено, че не е хубаво да се натоварва рано стомахчето и да се рискува с алергии.
Но няма да ме разберете, сигурно в очите на твърдо късно захранилите моя пост е ужасен и едва ли заслужавам някой да си направи труда да види какво наистина питам, а не начина на изразяване.

Извинявам се, че се намесих, като се появи Бу ще я помоля да изтрие и темата да си продължи какти си беше.
Няма да се бутам в неща, които не разбирам.

Още веднъж момичета, сори за намесата.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 133
УентУЪртУлиЯ
Цитат
При наблюденията на деца на възраст 6-12 години, които са израсли с този метод на ранно вливане на сокове се събира информация, че такива методи могат да имат дългосрочни последствия. Опасност представляват не само моменталните алергични реакции, но и последващи реакции на подрастващия организъм. Храносмилателната ситема на детето, което още от раждането получава неадаптирана храна , работи в екстремни условия. И в моментите на физиологически стресови периоди (предпубертет и пубертет) просто се срива, награждавайки детето с букет заболявания като гастрити, панкреатити, проблеми със слизестата обвивка на стомаха и т.н.

ПРИМЕРНО
това е цитат от една статия защо да не се дават сокчета на толкова малки бебета - може да си я чела, ако не може и да разбереш защо така мн майки държат да не дават сок толкова рано. Ако наистина си чела ще знаеш и тези и мн др причини и няма да задаваш такъв въпрос. Не е нужно да се изпада в крайности ест, има доста захранени рано деца, без последици от това, но за съжаление има и мн , на които това е навредило. порсто няма защо излишно да се рискува Wink

# 47
  • Мнения: 5 577
Благодаря за цитата!   bouquet

А ако се дава отвреме навреме само, да речем на разходка пръчици, шоколадова вафла (не шоколад разбира се), чипс - колко вредно е това?

Казвам отвреме на време - да кажем веднъж седмично.

Ето - така ми е много по-лесно да питам запознати хора, отколкото да чета пак и пак, и пак ...

Аз също ако съм запозната с даден проблем бих помогнала на някой, който търси инфо.

# 48
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Уенти, бебето не е оформен човек, то се ражда недоразвито-стомах, бъбреци-тези неща са точно толкова, колкото едно мляко да преработват и туй-то. Аз съм взела своето решение и съм намерила мотивите си, дано да съм взела правилното решение.
не виждам крайност по въпроса за храненето, за мен няма разлика дали говорим за хранене, цигари или наркотици. Едно или малко си е просто извинение. Не казвам, че не давам на детето си, но пръчици и захар не присъстват в моето, не присъстват и в неговото меню. Не съм умряла от липсата им, не се намирам за краен човек, нито считам, че със себе си тормозя околните. Това е от мен.

# 49
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно най-простичко (и най-опростено) - първо тези неща въобще не са му нужни, нито има необходимите ензими, за да ги разгради. Т.е. нито усвоява нещо от тях (защото няма ензими), нито са му от полза. Затова пък навреждат - сети се какво става като пийнеш сок на гладно, как ти се чувства стомаха и дали е приятно усещането. Плодовите киселини дразнят стомаха, плодовите захари предизвикват чревна ферментация (често и възрастните получават разстройство от плодове), което предизвиква  отделяне на газове и бърза чревна перисалтика, а това може да усили коликите (не при всички, но при много голяма част от бебетата). Отделно дразни чревната лигавица - а тъй като тя все още не е добре развита и няма пълния капацитет на защитните си сили, в кръвта на бебето попада голямо количество чужди протеини - което е първата предпоставка за алергии. Колкото по-рано се въведе друго освен мляко в храната на бебето, толкова по-голяма е вероятността то да стане чувствително към нея и да има прояви на непоносимости, които могат да са преходни (израстват се) или постоянни (истинска алергия). С особена сила тези неща за деца, чиито родители имат алергични прояви (независимо какви и дали са към храни). Отделно раздразнената лигавица започва да образува микроскопични зони на кървене, от което бебето получава спад в хемоглобина Wink
Това важи не само за сокчето, а и за всички останали храни. За жълтъка - яйцата са сред трите най-силни и разпространени алергени (мляко, соя и яйца), т.е. вероятността детето да прояви алергия към тях, ако се включат през третия месец (няма такава препоръка! дори по бг-схемата на ранно захранване яйца се включват минимум в 5-тия месец) е просто огромна.
Всички тези неща не са задължителни, а просто възможни. Със сигурност има деца, на които нищо не им става дори при такова хранене - но това са щастливи изключения. Малко като руска рулетка е - няма никакъв начин да знаеш твоето дете от кои ще е. Пък и няма гаранции, че ако като бебе не прояви непоносимости и проблеми, няма да получи и гастрити и язви още в пубертетната си възраст - начинът на захранване има дългосрочни последствия за здравето, а не само непосредствените реакции след въвеждането на храните. Причините за това са различни - една от тях е сенсибилизирането на организма, друга - сериозната промяна в чревната флора, която настъпва при включване на друго освен кърма в менюто на детето (тук дори АМ има вредно въздействие) и която доживотно остава с различен и не толкова благоприятен състав (което се отразява както на храносмилането, така и на поносимостта към много неща - храни, лекарства, че и стрес ако щеш), и т.н., и т.н.
Храносмилателната система на детето развива капацитета си през първите 6 месеца от живота му - храносмилателни ензими започват да се произвеждат към 4-тия месец, постепенно бебето дава и други признаци на готовност - може да си държи главата изправена, да сяда (макар и нестабилно - важно условие, тъй като храненето в легнало положение не само способства за рефлукс, а и за чести възпаления на ушите, защото евстахиевата тръба на бебетата не е развита още и е много къса, така че от устата храната лесно прониква и в нея, като създава добра среда за развитие на бактерии), да поднася неща към устата си, появяват се и първите зъбки при много от бебетата. Природата сама си показва Grinning
Надявам се това да ти е било от полза.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 133
Ами за от време на време не знам...може би зависи и колко е голямо детето...
ама аз не съм от най-крайните все пак. в смисъл захраних на 5.5 м и до скоро бях доста стриктна...но от 1/2 месец вече го давам по-така...и царевични пръчици давам даже чат -пат...е малко ме притеснява, че са безумно солени...но от 5-6 не мисля, че ще му стане нещо.
Вероятно са вредни, колкото за възръстните едно малко веднъж-два пъти в седмицата...но по въпроса с вафлите и пръчиците не знам. при тях май е повече проблема сол, захар и разни такива неща....не знам за мен най-уязвими са наистина до 6тия месец, от там насетне бебоците стават все по-големи, а организмите им все по-зрели...та мисля, че могат да им се дават чат-пат и малко по-вредни неща Wink но както казах не съм най-стриктната и крайна мама по въпроса...така де трябва да има някакв златна среда Wink

# 51
  • Мнения: 5 577
Пропуснах да кажа, че Иван е на година и девет месеца - т.е. вече знам, че засега не е имал никаква реакция от ранното захранване, нито проблем, какъвто и да било.

Хемоглобина му на 6 месеца 162 - въпреки сокчето, и жълтъка и всичкото му там.

Може да е било въпрос на късмет.

Още веднъж благодаря на писалите ми.  Laughing

# 52
  • Мнения: 3 161
Скоро имаше майка, която сподели, че в пубертета е развила непоносимост към ябълки и моркови; ядат й се, а организмът ги отхвърля - и го обясняваше с ранното захранване и даване на сокчета. Дали е така не знам, но е възможно. Все пак са индивидуални случаи, повечето сме захранвани рано, а точно такава алергия не сме развили, но пък колко от нас могат да кажат, че са напълно здрави инямат никакви проблеми?

Ако даваш веднъж седмично пръчици, не вярвам да стане нещо трагично и непоправимо, опасността идва, според мен, от пристрастяването - децата лесно се приучават да ядат такива боклуци, почват да мрънкат да им купиш всеки път, а ти свикваш, че така лесно неутрализираш детето, рпилъгваш глада му и т.н. И постепенно си казваш, е, ми то щом веднъж седмично може, значи и два пъти става... после можеш да забравиш изобщо, че е вредно, като с цигарите, и даваш когато поиска... Затова купувам, но с огромно нежелание и винаги го показвам, да знае, че това не е добра храна.

Доскоро беше голям тормоз за близалки. Докато един ден купихме една "ябълкова" и след като я изяде, устата и езикът й станаха отровно зелени. Отвратително ми стана, като помислих какви ли гадни оцветители са наблъскали, за подлсадители да не говорим (които са по-гадни и от захарта; доколкото съм чувала, някои са и канцерогенни в големи количества). И така - показах й зелената уста, казах й, че това са боклуци и отрови и отказвам да й купувам повече. Още няколко пъти поиска, но отказах (припомняйки й зелената уста), и вече от един-два месеца изобщо не се е сетила да поиска - близалките не съществуват в съзнанието й.

Общи условия

Активация на акаунт