Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 56

  • 31 405
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 769
Ули, аз след месец бих ги повторила. Като мине 30 градуса, да се задържи по-горещо времето. И тогава бих преценила.
На мен сега ми се виждат ок тези изследвания и това еднократно измерено по-високо ТСХ бих го проверила пак.
С тия колебания, ясно е че се случва нещо, но по-добре проверявай нещата няколко пъти, преди да започнеш каквото и да е лечение. Особено ако ехографски жлезата е добре.

# 736
  • Мнения: 431
Момичета, как са тези резултати?

# 737
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Момичета, как са тези резултати?
Аз бих казала с благородна завист, дай Боже всеки му Simple Smile

# 738
  • Мнения: 44
Здравейте. Момиче на 20год съм.Проблема е следния: Преди 2 месеца напълнях много рязко.За период от 2 месеца качих 10 кг.След което отидох веднага на изследвания.Е,откриха ми нарушения на щитовидната жлеза.Беше доста завишена.Диагностицираха ме с  хипотиреодизъм и Хашимото.Започнах веднага фитнес и да си броя калориите.За тия 2 месеца съм свалила 0,5 кг, а се очакваше да сваля 4.Някой със същия проблем, моля да сподели,дали е успял да отслабне и с много труд ли става.Вече нямам надежда,че ще отслабна и се чувствам непосилна....

# 739
  • Мнения: 46 594
Ivailailieva22, това заболяване често върви с Инсулинова резистентност. Трябва да те изследват за нея и ако се докаже да лекуваш успоредно с Хашимотото. Тогава вече свалянето става много лесно (при спазване на препоръките, разбира се). 

# 740
  • Мнения: 6 347
eivalin, ФТ4 е нисък, това си е хипофункция. Не си изследвала ФТ3, така че не се знае нищо повече, но този сравнително нисък ТСХ може да се дължи или на проблем с хипофизата, или на нисък кортизол.

# 741
  • Мнения: 431
Това са резултатите на сестра ми, тя беше на ендокринолог, той е назначил тези но още не е преглеждана на ехограф. А аз съм с Хашимото и тя затова реши да се прегледа.

# 742
  • Мнения: 6 347
Да, лекар няма да поиска друго, даже се учудвам, че ФТ4 е поискал...

# 743
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Някой със същия проблем, моля да сподели,дали е успял да отслабне и с много труд ли става.Вече нямам надежда,че ще отслабна и се чувствам непосилна....

Аз нямам този проблем, но в Германия препоръчват интервални пости: 13-16 часа не ядеш, през осталите ядеш, като трябва да има 3 часа пауза между храненията. Пропускаш закуска или вечеря.
Яде се минимално обработена храна, без фабрично преработена, никакви полуфабрикати, захар, бяло брашно. Набляга се на зеленчуци, риба, ядки, студенопресовано олиа. Ако можеш избягваш и глутена.

Аз съм следобедите много уморена, хем си полягвам. Другата седмица имам контрола.
Подозирам, че феритинът пак ми е паднал, беше малко над долната граница.
Може ли от хормоните на жз да се влияят лохиите? Или половите хормони играят там роля? Ту спират, ту пак наново почват.🙁

# 744
  • Мнения: 6 347
По отношение на теглото, самата хипофункция е много мощен фактор за напълняване, поне при повечето хора (някои са късметлии, дали заради ген, дали по други причини, но при повечето теглото се повишава при хипофункция). Да, често се получава и ИР, а това допринася за напълняването. Кортизолът също може да е висок - нова причина за напълняване. Така че трябва да се помисли каква е причината и да се работи върху нея или върху всичките, защото може да са две или три заедно.

Още нещо: доказано е, че симптомите (а следователно и теглото) отговарят на нивата на Т3, а не на нивата на Т4 или ТСХ. Затова е много важно да се изследва винаги Т3 и да се гони добра стойност. Какво значи "добра" в случая - има различни мнения. Но поне по средата на реф. стойности трябва да бъде.

Между другото, много хора не си дават сметка, но някои лекарства също водят до напълняване: кортикостероидите (за тях обикновено се знае), антидепресантите, бетаблокерите.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 09:27 от Cioccolata

# 745
  • Мнения: 11 769
... и май и синтетичните витамини повишават теглото.

# 746
  • Мнения: 6 347
Мери, въобще не е задължително. Много хора казват, че Б-витамините им повишават глада и затова напълняват, но не при всеки е така. Аз никога не съм забелязвала такова нещо, като съм пила Б-комплекс. А иначе няма причина витамините да водят до напълняване, може би е индивидуално.

# 747
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Наистина факторите са много.
15 дни след раждането, на мен не ми личи вече, че съм била бременна. Коремът ми почти се прибра, 10кг изчезнаха първата седмица, сега останаха още 5.
А при мен Фт3 не е оптимално, поне последната година.
Предполагам, че не усвоявам хран. в-ва и в комбинация с обилното кърмене - слабея. 🤔
Аз взимам В комплекс, но не ми влияят на теглото или апетита, но някои комбинирани са водили при мен до зверски апетит и закръгляне.

Трябва да ида при личния, някакви стойности не ми бяха наред, мисля, че много бързо ми се съсирва кръвта. Освен ниска захар и натрия е нисък... от болницата ми казаха да ида при личния 😵

# 748
  • Мнения: 6 347
Преди години една позната ми беше казала, че като пила омега-3 ("Ескимо"), имала зверски апетит. Но аз съм пила омега-3, макар и не тази марка, и не съм имала разлика в апетита. Така че и това не е гаранция.

Ася, успех! Дано скоро да се регулира всичко.

# 749
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И да, от омега 3 и аз имах зверски апетит, но незнам дали качвах кг.
Аз пиех масло от водорасли...

Общи условия

Активация на акаунт