Хапчета за разгонване

  • 20 107
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • INFJ
  • Мнения: 9 606
НеБлагодаря на всички, за отговорите. 🖕🖕
Дано все пак да не навредиш на животинката, защото не са ти харесали няколко поста във форум.
Понякога трябва да се спрем от начинът на мислене "Ще си правя каквото знам" и да приемем, че не сме прави.

В случаят не си права.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 261
Нашия котарак почина след големи мъки, след като години му давахме хапчета против разгонване, но тогава нямаше достатъчно информация. Сегашния котарак го кастрирахме преди да навърши година, в добра клиника, значително по спокоен е.

# 32
  • Мнения: 1 073
 Водите го в проверена ветеринарна клиника. Кастрацията при мъжки котки е много бърза и не крие рискове. Тестостерона се чисти бавно от организма - до няколко месеца. Не знам какво е причинило смъртта на котката на Вашата приятелка... единственото, за което се сещам е или некомпетентен лекар, или нещо с упойката, или друга болест на животното....
 Хапчетата са много опасни, както всяко едно хормонално лекарство. Всички знаем до какво води предписано ей така противозачатъчно на жена Simple Smile. За организма на една малка котка представете си каква хормонална бомба е! 
 От своя страна кастрацията е превенция за много болести на половите органи. Животното живее спокойно, доказано е, че кастрирани котки живеят по-дълго.
 Мит е наддаването на животното, храненето е съвсем нормално, не променят характера си ( освен, че ги няма тези крясъци нощем, маркирането и (понякога) агресивното поведение.
 Котаракът ми е кастриран от 6 години, промяна в игривостта му не се появи, все още си е претенциозен към много храни, не е лаком.
 Важно е домашните котки да се хранят с хубава храна, защото често получават възпаление на уретрата, но това го има със или без кастрация!
 Самата кастрация е безкръвна ( при мъжки котки), реже се тръбичка, за да спре производството на спермита. Това е. Котката се връща 2-3 часа по- късно леко замаяна от упойката! Няма нищо страшно!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 568
Скрит текст:
Водите го в проверена ветеринарна клиника. Кастрацията при мъжки котки е много бърза и не крие рискове. Тестостерона се чисти бавно от организма - до няколко месеца. Не знам какво е причинило смъртта на котката на Вашата приятелка... единственото, за което се сещам е или некомпетентен лекар, или нещо с упойката, или друга болест на животното....
 Хапчетата са много опасни, както всяко едно хормонално лекарство. Всички знаем до какво води предписано ей така противозачатъчно на жена Simple Smile. За организма на една малка котка представете си каква хормонална бомба е! 
 От своя страна кастрацията е превенция за много болести на половите органи. Животното живее спокойно, доказано е, че кастрирани котки живеят по-дълго.
 Мит е наддаването на животното, храненето е съвсем нормално, не променят характера си ( освен, че ги няма тези крясъци нощем, маркирането и (понякога) агресивното поведение.
 Котаракът ми е кастриран от 6 години, промяна в игривостта му не се появи, все още си е претенциозен към много храни, не е лаком.
 Важно е домашните котки да се хранят с хубава храна, защото често получават възпаление на уретрата, но това го има със или без кастрация!
 Самата кастрация е безкръвна ( при мъжки котки), реже се тръбичка, за да спре производството на спермита. Това е. Котката се връща 2-3 часа по- късно леко замаяна от упойката! Няма нищо страшно!


Поклон за търпението ви да обясните.
Аз някак вече не мога.

# 34
  • Мнения: 1 073
Още има някаква надежда в мен, че хората ще разберат отговорността на това да имаш домашен любимец... дано не се лъжа

# 35
  • Мнения: 1 498
Моята котка си отиде в адски мъки заради рак на млечната жлеза, защото и давах ноновулин вместо да я кастрирам,за което съжалявам. Ама късно!!

# 36
  • София
  • Мнения: 3 906
Не знам да има такива хапчета за мъжки котараци, само за женски съм чувала, но моята я кастрирах преди година. За упойките, има много щадящи инхалационни упойки.

# 37
  • Мнения: 19 284
Една приятелка имаше също котарак, който беше на 2 години и 6 месеца след кастрацията почина. Заради това се страхувам.

Akо някой почине 6 месеца, след като е ял кюфтета, дали е заради кюфтетата? Абсурдно звучи смъртта да има връзка с кастрацията толкова дълго време след извършването ѝ.

# 38
  • Мнения: 274
Категорично НЕ! Хапчетата против разгонване са възможно най-вредното нещо, което можете да дадете на едно коте! По-опасни са дори и от ваксината против бяс, която е абсолютно излишна и доказано причинява рак.

Да не говорим, че докато при женските котки кастрацията е оправдана от здравословна гледна точка, при мъжките е напълно излишна. Котараците чудесно се самозадоволяват при липса на котки и фактът, че са разгонени, по никакъв начин не им пречи. Единственият проблем е, че разгоненият котарак може да маркира територията си с урина, което е неприятно за стопаните...

# 39
  • Мнения: 1 073
V12, до голяма степен съм съгласна, за мъжки котки искам да добавя, че намалява риска от бягане на жвотното от дома, бой с други мъжки (съответно това може да доведе до FIV).Също така кастрацията намалява значително риска на котката (независимо от пола) от имунна недостатъчност и котешка левкимия

# 40
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Малко ме уплашихте с тази ваксина против бяс. Понеже всяка година пътуваме извън граница с котарака и се налага да слагаме тази ваксина. Може ли малко подробности?

# 41
  • Мнения: 1 073
Също не знаех за проблеми с ваксината за бяс. До сега никие мое животно не е имало проблем от тази ваксина...Не съм и чувала за опасност...Интересно ми е. Следя 🙄

# 42
  • Мнения: 274
@VickyTaylor & E. T.
Относно ваксината срещу бяс - това е заболяване, което не е регистрирано при домашни животни в последните поне 30 години. Така че е напълно излишна. Що се отнася до канцерогенното и действие - собственик на голяма ветеринарна клиника, с когото сме приятели (няма да споменавам имена по обясними съображения) в личен разговор ми е споделял, че котките, ваксинирани срещу бяс, развиват средно около 4 пъти по-често онкологични заболявания. И в прав текст ме посъветва да не ваксинирам котарака си.

Ако се налага котката да пътува зад граница и ветеринарно-медицинският контрол на съответната страна изисква имунизационен паспорт, няма никакъв проблем да отидете при личния си вет и да се разберете - примерно да си платите ваксината в двоен размер и той да постави съответната лепенка и печат в паспорта на котката, без да инжектира самата ваксина. Също както се постъпва със задължителния за някои страни RFID чип - не се инжектира подкожно на животното, а се залепя с каноконлит от вътрешна страна на каишката му и се оформят документите.

# 43
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
И чиповете ли са канцерогенни ? 🙄

# 44
  • Мнения: 274
И чиповете ли са канцерогенни ? 🙄
Не, но са напълно излишни, а поставянето им не е най-приятното нещо за животното. Иде реч за игла, дебела 3 мм! Забий си една такава подкожно и сподели после харесало ли ти е Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт