Интересна ситуация - какво мислите вие?

  • 6 273
  • 169
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 146
И най-нищожната личност е по-важна и от най-строгия  принцип. КОМПРОМИСИ са нужни навсякъде , за да има нормални човешки отношения.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Изключвам, разбира се, ситуацията, когато алкохолът му вреди на този човек- тук всеки го разбира. Ама много е странно това, не е казано, че трябва сега да се наквасва с алкохол, крайностите са вредни, но пък да не близва алкохол например на интимна вечеря с дама? 

# 137
  • Мнения: 2 212
аа, аз не че нещо, аз понеже заради виното, иначе съм женена, пък и не съм дама  Crazy
Въпросът беше, че има дами, дето се ядосват на кавалери, които чатят, затова, ама много сложно, ще търся друг въздържател  Crazy Heart Eyes

Ами лошо - женена си, не вярвам, че би нарушил и този си принцип  Crazy Иначе можех да те свържа  Laughing

# 138
  • Мнения: 30
И най-нищожната личност е по-важна и от най-строгия  принцип. КОМПРОМИСИ са нужни навсякъде , за да има нормални човешки отношения.
newsm20 blahblah
И най-истинните думи могат да прозвучат глупаво употребени не на място.
Не виждам нищо нормално и човешко да принудиш н'амсиколко годишен мъж, който не е близвал алкохол през живота си да вземе точно на първа среща с някаква мадама да пие за да не и строши хатъра. За мен по-егоистичнои безсмислено от това ..... Thinking
От какъв зор.

Със здраве и назраве.
Дано в реалния живот сте по-толерантни към различните и не лепите етикети на хората, без да ги познавате.

# 139
  • Мнения: 25 664
abcd, не става въпрос дали човекът трябва да пие алкохол или не. Става въпрос за етикета. А етикет не е мръсна дума! Peace
Първите седем - също...

# 140
  • Мнения: 133
Описаният мъж е темерут, въпреки всички суперлативи.
Е ЗАЩО ПЪК ДА Е ТЕМЕРУТ!?! -  напротив, достоен за уважение е всеки които отстоява принципите си и носи отговорност за решенията си. това, че той не пие, нея какво я бърка, тя като иска да пийне чаша или две вино и да се наслаждава на компанията... Grinning

# 141
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
логично е да предположи, че с вечерята ще има аперитив или поне вино и за този случай редно би било да си вземе (госта) безалкохолна бира за тост за да уважи традицията. Моят съпруг също почти не пие и за да ми е компания постъпва точно по този начин. Аз пък след годините заедно вече не изпитвам особени притеснения да пия сама.  М/у другото аз пък не пия ракия и на домашни сбирки винаги пристигам с бутилка водка в случай че единственото питие е ракия, вино, бира за да не притеснявам домакините  Peace

# 142
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Описаният мъж е темерут, въпреки всички суперлативи.
Е ЗАЩО ПЪК ДА Е ТЕМЕРУТ!?! -  напротив, достоен за уважение е всеки които отстоява принципите си и носи отговорност за решенията си. това, че той не пие, нея какво я бърка, тя като иска да пийне чаша или две вино и да се наслаждава на компанията... Grinning
Прочети темата и ще разбереш защо (...някои мислим така). В няколко страници сме обяснили какво може да я бърка Whistling

# 143
  • Мнения: 8 769
Ясно, ситуацията е хипотетична.
Бих предпочела още на първата среща да стане ясно, че не пие(но примерно пуши, и е сексманиак Crazy), отколкото да ми се прави на велик. За мен това е лицемерие.
Жалко за тези ДАМИ и ГОСПОДА, които намират романтика само там, където има алкохол. newsm11

# 144
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Жалко за тези ДАМИ и ГОСПОДА, които намират романтика само там, където има алкохол. newsm11
Жалко за тия, които не искат или не могат да разберат същността на проблема  newsm11

# 145
  • Мнения: 8 769
Жалко за тези ДАМИ и ГОСПОДА, които намират романтика само там, където има алкохол. newsm11
Жалко за тия, които не искат или не могат да разберат същността на проблема  newsm11
Не можеш да се сдържиш, а? Карай по-спокойно, пусни си климатика! Mr. Green

# 146
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да се сдържа какво? newsm78
От климатик няма нужда, в София е хладно.

# 147
  • Мнения: 8 769
Да се сдържиш от заяждане. Приключвам спора с теб, защото очевидно злобата ти идва в повече. Като цяло забележката ми не беше към теб, но като че се чувстваш гузна? Ако имаш да ми казваш нещо-на лични.

# 148
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Каквото повикало- такова се обадило Grinning
Приятен ден Wink

# 149
Аз пък мога да се поставя на мястото на мъжа. Преди години съм пила, но сега съм с променени възгледи и не намирам абсолютно нищо, което да ме привлече към алкохола, така че в каквато и да била ситуация бих отстоявала позицията си, че не пия и бих очаквала отсрещната страна да уважи становището ми. А ако не дай си боже ми натякват или продължават да ме подканят да пия, ми става ужасно гадно и загубвам всякакъв респект към натякващия.

Общи условия

Активация на акаунт